برگزاری همایش اعضای جماعت دعوت و اصلاح تربت جام

برگزاری همایش اعضای جماعت دعوت و اصلاح تربت جام

نشست اعضای جماعت دعوت و اصلاح تربت جام با حضور عضو شورای مرکزی، در شامگاه‌ پنجشنبه ۱۰ بهمن در این شهرستان برگزار شد. 

در این نشست، استاد مصطفی اربابی از اعضای شورای مرکزی جماعت دعوت و اصلاح ایران و عبدالقادر سرفرازی مسؤول هیأت اجرایی استان سخنانی بیان داشتند. 

استاد اربابی در این نشست، نصایح ارزشمندی بیان کرد و در ضمن آن به بیان مراحل دعوت پرداخت. 

مرحله‌ی اول ایمان است که باید یک بیداری در دل ایجاد نماییم. ایشان گفتند دوره‌ی غربت دین است که پیامبر درباره‌ی آن گفت: «إِنَّ الدِّينَ بَدَأَ غَرِيبًا، وَإِنَّ الدِّينَ سَيَعُودُ غَرِيبًا كَمَا بَدَأَ، فَطُوبَى لِلْغُرَبَاءِ»» اسلام در آغاز غریبانه آغاز بکار کرد و دوباره اهل دعوت غریب خواهند شد پس خوشا به حال غریبان. 

با وجود ضعف اهل دعوت، اتهامات ناجوانمردان و دنیاپرستان همیشه‌ متوجه اهل دعوت است. و تلاش می‌شود نقشه‌هایی شوم بر اهل ایمان پیاده گردد. اما امید به فضل و رحمت خدا ما را در مسیر نگه می‌دارد. 

مرحله‌ی دوم محبت است. اساس همه‌ی دعوت‌های انبیاء و در رأس آن دعوت پیامبر اسلام، بر محبت است. اهل ایمان همدیگر را از جان و مال و فرزند خود بیشتر دوست می‌داشتند. پیامبر خدا فرمودند: «وَالَّذِي نَفْسِي بِيَدِهِ لَا تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ حَتَّى تُؤْمِنُوا وَلَا تُؤْمِنُوا حَتَّى تَحَابُّوا» 

دعوت برای این است که بعد از ایمان به خدا می‌خواهد جامعه‌ای سرشار از محبت ایجاد کند. دل‌ها دراختیار خداست و راه علاج این دل‌ها ایمان به خداست. امام شهید حسن البنا می‌فرماید: «اصل دعوت ما بر محبت است، من با محبت، به جنگ عالم می‌روم».

آخرین مرحله دعوت، عقد اخوت است. بدین صورت که شخص احساس کند که با تمام وجود رابطه‌ی اخوت بین او و برادرانش وجود دارد. بقول امام حسن البنا کسی که خود را برادر مسلمان‌ها نداند، مانند اینست که مسلمان نیست. چرا که «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ» 

دعوت ما می‌خواهد، ابتدا بین اهل دعوت و سپس بین همه‌ی افراد دنیا برادری ایجاد کند. این رسالت همه‌ی انبیا و رسالت همه‌ی صالحان و نیکان است. رسالت آدمی در نظام خلقت نیز، همین دعوت است. «هُوَ الَّذِی یُصَلِّی عَلَیْکُمْ وَمَلَائِکَتُهُ لِیُخْرِجَکُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَکَانَ بِالْمُؤْمِنِینَ رَحِیمًا» 

تمام تشکیلات ما باید در کاشتن بذر ایمان در دل‌ها فعالیت کند. اخوت را به اوج رسانیدن و تلاش برای بدست آوردن درود خدا از عرش خداوند و از فرشتگانش. 

در ادامه‌ی این جلسه، عبدالقادر سرفرازی به معرفی تشکیلات جماعت دعوت و اصلاح ایران پرداخت و از همه‌ی اعضای جماعت در شهرستان جهت همکاری در بخش‌ها و کمیته‌ها، دعوت به عمل آورد. 

گفتنی است آغازگر این مراسم ایمانی، قرائت قرآن بود. و سپس مسؤولان کمیته‌های تربیتی، مالی، علما و کمیته‌ی روابط عمومی شهرستانی و استانی گزارشی از عملکرد خود را به حاضرین ارائه نمودند. در پایان نیز استاد احمد ملایی دعای پایانی این مراسم را برگزار نمودند.

برگزاری همایش اعضای جماعت دعوت و اصلاح تربت جام

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
عبدالباسط - تربت جام (مهمان)
1392/12/20

خداوند بزرگانی همچون حاج آقای اربابی را برای این دعوت حفظ نماید.