ایستادگی قرضاوی در مقابل رژیم کودتا

ایستادگی قرضاوی در مقابل رژیم کودتا

 عبدالرحمن یوسف؛ شاعر و فعال سیاسی: مشکل قرضاوی آن است که‌ در مقابل رژیم کودتا ایستاده‌ است. 

عبدالرحمن یوسف؛ شاعر و فعال سیاسی اظهار داشت: مشکل دکتر قرضاوی – رئیس اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان – با حکومت نظامی مصر این است که تنها در برابر آن‌ها ایستاده و آنان را شکست داده است هر چند مؤسسات و سازمان‌های زیادی برای تحکیم و تقویت رژیم کودتاگر کار می‌کنند. 

 عبدالرحمن یوسف؛ پسر دکتر قرضاوی، افزود: بیشترین چیزی که حاکمان نظامی را از دست شیخ بزرگوار به خشم می‌آورد، این است که وی در هرجایی در کره‌ی زمین تریبون‌هایی برای سخنرانی دارد و ده‌ها سال از عمرش را در مسافرت به گوشه و کنار جهان سپری نموده است و همین امر موجب شده که نزد میلیون‌ها مسلمان مورد تایید و تصدیق زیادی قرار گیرد و مانع تلاش‌های ارتش برای بدنام کردن و رسوا نمودن شیخ قرضاوی شود. 

 یوسف در مقاله‌ای تحت عنوان «قرضاوی و حکومت نظامی» در سایت «مصر عربی» خاطر نشان کرد که این تایید و پشتیبانی و پایگاه مردمی – که در مقابل پرداخت مزد و مادیات نبوده و ساختگی و ظاهری نیست تا شیخ بزرگوار از آن بهره برد – حاکم مصر را در طول زمامداری‌اش به ستوه آورده است. 

 وی ادامه داد: حاکم مصر همیشه در حالت (خشم درونی و خاموش شده) در برابر مردی بسر می‌برد که در سراسر جهان فعالیت می‌کند و هر سال یک یا دو سخنرانی در مصر دارد؛ به گونه‌ای که ازدحام جمعیت حاضر در مجلس وی به حدی می‌رسد که در چندین ناحیه عبور و مرور وسایل نقلیه ممنوع می‌شود. 

عبدالرحمن افزود: ده‌ها سال است که آنان در مورد شیخ قرضاوی یاوه‌سرایی می‌کنند؛ ولی همچنانشان و منزلت او بالا می‌رود و اعتبارش نزد مردم بیشتر می‌شود و در عوض، حقارت و پستی دشمنانش افزایش می‌یابد. مشکل شیخ قرضاوی با رژیم نظامی مصر این است که اومدیون هیچ حکومتی نیست؛ بلکه ایشان عالمی مستقل و محترم است. 

 وی در پایان اظهار داشت: حاکمان فرومایه‌ی مصر شیخ را تروریست می‌خوانند؛ اما باید بدانندکه شیخ همچنان به میانه‌روی فرامی‌خواند و از مقاومت ملت‌های تحت اشغال پشتیبانی می‌کند و رودروی تجاوزگران و طاغوت‌ها، آشکارا حق می‌گوید. وی تاکید کرد که رژیم کودتاگران بزودی از بین خواهد رفت و در آن زمان حقایق زیادی آشکار خواهد شد. امروز برای ما همین بس که بزرگ‌ترین تروریست در تاریخ مصر، استاد؛ علامه دکتر یوسف قرضاوی را متهم به تروریست می‌کند.

بدون امتیاز