من فرزند ارشد خانواده‌ام و یک برادر 20 ساله و یک خواهر 14 ساله دارم. مادرمان چند سال پیش فوت کرد و ما صلاح ندیدیم در خانه‌ی پدرمان به دلیل اعتیاد و رابطه نامشروع اش با دیگران زندگی کنیم و مادربزرگم (مادر مادرم) ما را بزرگ کرد.

شماره: 
1374
ادامه سؤال: 
من عروسی کردم و برادرم و خواهرم با مادربزرگم زندگی می‌کنند. می‌خواستم بدانم آیا ما می‌توانیم نفقه خواهرم را که به سن قانونی نرسیده از پدرمان بگیریم؟ چطوری؟ و آیا مهریه‌ی مادرمان که فوت کرده و در آن خانه زحمت فراوان کشیده حتی آن زمان طلاهایش را فروخته بود و زمین خرید می‌شود طلب کرد؟ چطوری حقمان را از این پدر که حتی در این چند سال یه هزارتومانی به ما نداده بگیریم؟ همیشه به ما میگه شما بیایید پیش من زندگی کنید من بهتان پول میدم، آیا در کنار این پدر ماندن صحیح است؟ همیشه عذاب وجدان دارم که چرا به پدرم سر نمیزنم. آیا گناه کرده‌ام چون دختر ارشد هستم؟ چون امنیت نمی‌بینم بروم و می ترسم آیا اگر به پدرم سر نزنم او مرا نفرین می‌کند باید چکار کنم؟ لطفاً راهنمایی کنید. ممنون

بهتر است شما به مراکز قانونی مراجعه کنید و قبلاً با یک وکیل سخن بگویید شاید با کمک وکیل بتوانید حق‌تان را از پدرتان بگیرید.