استاد عبدالرحمن پیرانی با ماموستا علی باپیر در دفتر مرکزی جماعت دیدار کرد

استاد عبدالرحمن پیرانی با ماموستا علی باپیر در دفتر مرکزی جماعت دیدار کرد

امیر جماعت اسلامی کردستان، با استاد عبدالرحمن پیرانی در دفتر مرکزی جماعت در تهران دیدار کرد. 

عصر امروز چهارشنبه‌، ماموستا علی باپیر، امیر جماعت اسلامی کردستان، با استاد عبدالرحمن پیرانی در دفتر مرکزی جماعت دیدار کرد.

در این دیدار استاد عبدالرحمن پیرانی ضمن خوش‌آمدگویی به ماموستا علی باپیر و هیأت همراه، بر اهمیت انسجام و همبستگی تأکید نمود و گفت: از ابتدای شکل‌گیری جماعت لازم دیدیم تنوع قومی و ملی را لحاظ کنیم و نیز با شخصیت‌های تأثیرگذار اهل‌سنت ارتباط داشته باشیم. 

دبیر کل جماعت دعوت و اصلاح ایران، ضمن تأکید بر ضرورت تعامل و حفظ و ایجاد همگرایی، اتحاد جهانی علمای مسلمان را نمونه‌ی مناسبی برشمرد و ابراز داشت: از اینکه در این اتحادیه، سنی، شیعه و اباضی و نیز سلفی و اخوانی و صوفی و... وجود دارند خرسندیم و بر این باوریم که به تنهایی نمی‌توان کار کرد و بر همین اساس در داخل نیز با گروه‌های مختلف اهل‌سنت و برخی جریان‌های دیگر و نیز با گروه‌های گوناگون سیاسی از جمله اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان ارتباط و گفتگو داشته‌ایم.

در این دیدار، ماموستا علی باپیر ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دفتر مرکزی جماعت، وجود افرادی از قومیت‌های مختلف در شورای مرکزی را نشانی از وسعت نظر این جمع و جلوه‌ای از تحقق همگرایی اقوام دانست. 

ماموستا علی باپیر ضمن ستودن استقلال فکری و عملی جماعت دعوت و اصلاح ایران در جوانب مختلف، اظهار داشت: این جماعت می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای خدمت به اهل سنت ایران و پیگیری مطالبات مشروع آنان باشد. 

امیر جماعت اسلامی کردستان، انسجام و همبستگی را از ضرورت‌های مهم و اساسی دانست و اشاره داشت که اگر شیخ الازهر و مسؤول حزب نور سلفی مصر در کنار ارتش مصر قرار نمی‌گرفتند، ارتش نمی‌توانست به راحتی علیه‌ دولت قانونی مصر و حزب عدالت و آزادی وارد عمل شود و در همین خصوص گفت: به احزاب اسلامی عراق توصیه کرده‌ایم با همدیگر مدارا داشته باشند تا مجبور به سر فرود آوردن در برابر دیگران نشوند. 

گفتنی است در این دیدار اعضای شورای مرکزی جماعت دعوت و اصلاح ایران حضور داشتند و نیز آقایان بلال سلیمان عضو دفتر سیاسی و هیوا مرگه‌ای مسؤول دفتر جماعت اسلامی کردستان در ایران، ماموستا علی باپیر را همراهی می‌کردند.

استاد عبدالرحمن پیرانی با ماموستا علی باپیر در دفتر مرکزی جماعت دیدار کرد
استاد عبدالرحمن پیرانی با ماموستا علی باپیر در دفتر مرکزی جماعت دیدار کرد
استاد عبدالرحمن پیرانی با ماموستا علی باپیر در دفتر مرکزی جماعت دیدار کرد

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1392/10/20

سلام . ماخيلي خوشحال شديم كه استاد فقيد و روشنفكر كرد استاد علي باپير به دفتر جماعت امده و همچنين خيلي خرسند شدم كه اساتيد عالي قدر علي باپير و پيراني كرد هستند و از نوادگان برحق صلاح الدين ايوبي هستند

2
لقمان امینی (مهمان)
1392/10/24

سلام علیک .خداوند این فتنه رو از سر مردم مظلوم کرد به خیر بگذرونه.واما ما همگی به خوبی ملا علی باپیر رو میشناسیم و همچنین اقای پیرانی رو خیلی حیفه که بگیم نوادگان صلاح الدین ایوبی کجای کار اینها با کار صلاح الدین ایوبی شباهت داره لطف کنید توضیح دهید .ممنون

3
بدون‌نام (مهمان)
1392/10/26

معلوم است كه اين اغا لقمان از نزديك اين شخصيتها رو نشناخته كه اينهارو فتنه مي داند ؛ كسي كه در فكر احياي اسلام و دفاع از ملت باشد صلاح الديني است براي ملت ما هرچند كه ما در اين سرزمين قطع الرجال است و افراد جاهل به واضاع منطقه هميشه درپي مخدوش كردن چهره شخصيتهاي بزرگ ملت است نمي دانم اقا لقمان شخصيتي است حقيقي يا استعاري ؟كرد است يا دشمن كرد اما هركسي هست بايد بداند كه از روي ظن و گمان نبايستي حرف زد و چرا ما اگر شخصيتهايي داشته باشيم آنها را متهم كنيم حال چون از اين آقا لقمان مشكوكم از اين بيشتر توضيح نمي دهم اما همين رو مي گويم توهين به هر ملتي و به بزرگ هر ملتي كار اشتباهي است بايد بداني كه هر كدام از اين شخصيتها حداقل ميليونها طرف دار دارند پس اگر به شخصيت خودت احترام نمي زاري براي ديگران بزار.

4
بدون‌نام (مهمان)
1392/11/06

خاک تو سرتان دین فروشان

5
بهزاد مولائي (مهمان)
1392/11/08

سلام .
خواهشا دوستان مسئولين سايت اگر قبل پخش نظرات آنها رو مطالعه مي فرماييد لطفا فيلتر هم بكنيد چون به راستي برخي نظرات و اهانت ها ارزش پخش شدن ندارند در جامعه محدودما سايتي مثل اين سايت كه محل برخي اطلاع رساني ها و برخي مطالب ديني و سياسي جهان اسلام هست جاي تسويه حسابهاي شخصي و حزبي نيست . چرا ما فرهنگ گفتگو و ديالگ مثبت را در ميان خودمان تمرين نكنيم ؟
چراو هزاران چرا ديگر تا اينكه چرا دشمنان ما و اسلام بهمون بخندند ؟ چرا عيبهاي خونه را به بيرون مي بريد ؟
منظور من از فيلتر كردن سنجش مطالب با سليقه ي شخصي و حزبي نيست منظور حذف توهين هاست تا با اين كار هم قداست سايت حفظ بشود و هم هتاكان ( حال هركي باشد ) تو يك سايت علمي و اجتماعي و مذهبي مطابق ميل خويش حرف نزنند و توهين كنند و آزادي بيان هم يعني همين و بس گفتن نظرات نه اراجيف