هولوکاست یا نسل‌کشی به سبک مصری

نویسنده: 
وائل قندیل
هولوکاست یا نسل‌کشی به سبک مصری

کودتاگران در توجیه کودتای اخیر مصر ادعا می‌کنند که اگر کودتا نمی‌کردیم جنگ داخلی در کشور اتفاق می‌افتاد؛ اما بعد از گذشت چند روز، کودتاچیان جنگ داخلی غیره منتظره و بسیار بد‌تر از نژادپرستی و بسیار زشت‌تر از فاجعه‌های دهه‌ی پنجاه در آمریکا راه انداختند. 

کودتاگران می‌پندارند که صرفاً به منظور جلوگیری از خونریزی و حمایت از جان ملت اولین رییس جمهور منتخب در تاریخ مصر را برکنار نموده‌اند، حال اینکه تعداد کسانی که ظرف چند روز پس از کودتا کشته شده‌اند خیلی بیشتر از کسانی بود که در طول یک سال گذشته کشته شدند. تازه چیزی که بر زشتی فاجعه افزوده، اینکه کشتن افراد بدون محاکمه و صدور حکم قضایی و تنها با توجه به کارت شناسایی (اخوانی بودن) و داشتن ریش و نقاب (اسلامگرابودن) شکل گرفته، امری که در رسانه‌ها تبلیغ و توسط کودتاگران توجیه می‌شود. 

اکنون مصر در یک حالت بد‌تر از نژادپرستی و شوونیسم کامل (میهن‌پرستی افراطی) بسر می‌برد. وضعیتی که ما را بسیار به ارزش‌های هولوکاست و نسل‌کشی نزدیک می‌گرداند. پس از پشت سر گذاشتن مرحله‌ی شوونیسم سیاسی که بر پایه‌ی تبعیض طبقاتی و ریشه‌کن کردن و محو دگراندیشان از صحنه‌ی سیاسی استوار بود به مرحله‌ی نژادپرستی جمعی و کورکورانه‌ای وارد شدیم که گفتمانی را رایج می‌کند که حق شهروندی و انسانی را از بخش‌های وسیعی از جامعه‌ی مصری سلب می‌نماید و غیر خودی‌ها را در ردیف دشمنانی قرار می‌دهد که نابودی و ریشه‌کن کردن آنان واجب و لازم است. 

این نژادپرستی افراطی یک بازی غیر اخلاقی به شمار می‌آید که در صدد ساختن دشمنی است که می‌خواهد همه‌ی بدی‌ها و زشتی‌ها را به او نسبت دهد و همه‌ی بدبختی‌ها، عقب‌افتادگی‌ها، وابستگی‌ها و درگیری‌های گذشته و حال را به او نسبت دهد. خلاصه می‌خواهد از فرزندان همین کشور دشمنی بسازد که او را به عنوان شیطانی تمام عیار به مردم نشان دهد تا در سایه‌ی وجود آن دشمن پلید و فاسد و میهن فروش فرضی، یک حالت فرشته‌گونه و ایده‌آل برای خود به تصویر بکشاند و عرصه را برای فاسدان و روزنامه‌نگاران خیانت‌پیشه و جنایتکاران مفسد باز کنند تا گذشته‌ی خود را پاک نشان دهند و عیب و ننگشان را بپوشانند و بر رسوایی‌ها و جنایتهای گذشته و حال خود سرپوش بگذارند. 

مباح دانستن خون مردم مصر و بی‌ارزش شمردن زندگی آن‌ها و مساوی دانستن حقوق آنان با مردگان، تعریفی جز بازگشت و ترویج فرهنگ خشن و بی‌اخلاق و عاری از ابتدایی‌ترین ارزش‌های فطرت پاک انسانی، ندارد. 

کودتاچیان در بازیابی جنبه‌ی ظلمانی و تاریک وجود انسانی و بد‌ترین تمایلات ددمنشانه که در شخصیت برخی از مردم مصر به صورت بالقوه وجود داشت، موفق شده‌اند، به طوری که اکنون پس از کودتا در جامعه‌ی مصر تمایل به انتقام و خون‌آشامی و زیبا دانستن فریبکاری و جعل و تحریف حقایق موج می‌زند؛ طوری که جنایتکار از جنایتش لذت می‌برد و قربانی‌ها به دوزخ رانده می‌شوند و کسی برایشان افسوس نمی‌خورد و حتی مقامات دولتی علناً از جنایتکاران خون‌آشام وابسته به وزارت داخلی و لباس شخصی‌ها تقدیر می‌کنند. 

کسی که نسبت به جرایم ضد انسانی در حق تحصن کنندگان در میدان‌های نهضت و رابعه‌ی عدویه‌ی مصر حساسیت ندارد و به خاک و خون کشیده شدن بیش از ۳ هزار نفر را عادی می‌پندارد، کافی است چند دقیقه با وجدانش، البته اگر داشته باشد، خلوت گزیند تا دریابد که آنچه این روز‌ها در خیابان‌ها و میدان‌های مصر اتفاق می‌افتد، فاجعه و نژادپرستی وحشیانه‌ای است که به سبک مصری و زیر نظر نهادهای دولتی و رسمی است. 

در اینجا اشاره به نشر خبری در یکی از روزنامه‌های مصری روز دوشنبه در رابطه با پیش‌بینی کشتاری فاجعه‌آمیز که در میدان رابعه‌ی عدویه و نهضت روی خواهد داد قابل توجه است. در این روزنامه به نقل از یک مسؤول امنیتی در رابطه با هجوم نیروهای مسلح به این دو میدان اشاره شده است. اما علیرغم هشدار مسؤول نامبرده نسبت به حمله‌ی وحشیانه به تظاهرکنندگان نه تنها برای پیشگیری از حمله‌ی مذکور اقدامات لازم صورت نپذیرفت؛ بلکه طبق گواهی حاضران در صحنه‌ی کشتارگاه مذکور، هجوم به تحصن کنندگان در اوج سکوت نیروهای امنیتی- که بیشتر به رضایت آنان شباهت داشت – صورت گرفته است! 

جای بسی تعجب است که کودتاچیان نژادپرستی را رواج می‌دهند و آتش‌سوزی و کشتار عمومی پدید می‌آورند و در‌‌ همان حال، دم از آشتی می‌زنند. این در شرایطی است که فاجعه‌ی موجود در کشور ما توسط کسانی صورت می‌پذیرد که تا دندان مسلح‌اند و با الفبای عاطفه، انسانیت و آشتی آشنایی ندارند.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
س.ا. بانه (مهمان)
1392/05/31

اول كه عكس كشته شده ها رو دیدم فک کردم عکس مربوط به حمله شیمیایی سوریه است. امروز مسلمانان در بیشتر جاها کشته میشوند از جمله مصر سوریه, مالی میانمار و .... ولی متاسفانه در سایت بغیر از قضایایی مصر به مسلمان کشی در سایر نقاط توجه ای نمیشود به نظر بنده عضو اخوان المسلمین نبودن مسمانان کشورهایی غیر از مصر دلیل خوبی برای بی اعتنایی به انها نیست. البته طبیعی هم هست چون متاسفانه حزب گرایی باعث میشود که دید محدود شود
قبلا شبیه همین نظر را در همین سایت نوشته بودم تایید نشد. چرا؟

2
زانا شریف قادری (مهمان)
1392/06/01

در حال حاضر مساله ی اصلی مصر و مردم مظلوم آن دیار است. در این سایت از سایر مظلومان دفاع شده است. اخوان خود را یکی از جماعت های مسلمان می داند و ادعا نمی کند که فقط او مسلمان است و هر کس که مانند او فکر نکند کافر است! آنها شعارشان اخوت و برادری و همکاری در مسائل مشترک و دوری از مورد اختلافی و جزئی است. اما کسانی که ادعای سلفی بودن را دارند بیشتر طعنه ها و اختلافاتشان با مسلمانان و غیر خودی هاست و حتی آنان را کافر می پندارند.اما با غیر مسلمانان هیچگونه تنشی ندارند و حتی علیه مسلمانان با آنها هم متحد می شوند.در حقیقت عملکرد این مدعیان به رفتار و افکار خوارج شبیه است.

3
س.ا. بانه (مهمان)
1392/06/04

اقا زانا از نظری که دادی تعجب نمیکنم چون خداوند میفرماید: كُلُّ حِزْبٍ بِمَا لَدَيْهِمْ فَرِحُونَ هر گروهي هم از روش و آئيني كه دارد خرسند و خوشحال است
گفته اید مسئله اصلی مصر است کسی منکر فاجعه مصر نیست کسی که منصف باشد نمیتواند قضایایی مصر را نادیده بگیرد همانطور که نمیتواند قضایایی سوریه, مالی و میانمار را نادیده بگیرد. اگر در مصر کشورهایی اروپا بصورت غیر مستقیم و زیر ابی دخالت کرده اند در کشور مالی فرانسه و امریکا به صورت نظامی دخالت کرده اند و سربازانشان را به انجا فرستاده اند اگر در مصر تا حالا طبع گزارشهای دروغ دولت 800 نفر کشته شده اند(البته در حقیقت حدود 3000 نفر کشته شده اند) در سوریه اون روزی که من نظر گذاشتم فقط در 2 تا 3 ساعت 1600 نفر کشته شده اند دوست عزیز منم همان حرف شما رو میزنم که به شعار ( اخوت و برادری و همکاری در مسائل مشترک و دوری از مورد اختلافی و جزئی است) برگردید. که متاسفانه خود شما به این شعار پایبند نیستید چون خوارج خواندن سلفی ها کجاش اخوت و همکاری است ایا واقعا خوارج خواندن انها دوری از موارد اختلافی است
درمورد اینکه نوشته اید با کفار بر ضد مسلمانان همکاری میکنند احتمالا منظور شما حزب نور است دوست عزیز هر کسی ادعایی سلفی بودن کرد یا ریش داشت که نیست سلفیت فکر و اعتقاد است نه ادعا. کاری که حزب نور کرده اعتراض سایر سلفی ها در مصر و خارج از مصر را در پی داشته
حزب نور یکی از 11 حزب سلفی در مصر است که پس از خیانتش خیلی از اعضایی این حزب جدا شدند. به اقا زانا پیشنهاد میکنم مقاله (موشکافی مشارکت سلفی‌های حزب نور در کودتای نظامی مصر (نگاهی از داخل)) در همین سایت را مطالعه فرمایند: لینک مقاله http://www.islahweb.org/content/2013/7/8955/%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%D8%...