بیانیه‌ی جماعت دعوت و اصلاح ایران در تجمع اعتراضی علیه جنایات اخیر ارتش مصر

بسم الله الرحمن الرحیم
(وَلاَ تَهِنُوا وَلاَ تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الأَعْلَوْنَ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ) [آل‌عمران: ۱۳۹]
«و سستی نورزید و اندوهگین نباشید چرا که شما اگر مؤمن باشید، برترید.»

بامداد چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲، ارتش و نیروهای امنیتی مصر که از بیش از چهل سال پیش (نبرد۱۹۷۳) در برابر دشمن صهیونیستی بزدلانه در حالت کرنش و هم‌پیمانی است، به یکباره تمام توان خود را در برابر دیدگان جهانیان، قدرت‌های بزرگ، کشورهای عربی و اسلامی و سازمان‌ها و نهاد‌های حقوق بشری، علیه معترضان بی‌دفاع و مسالمت‌جویی که شعار محوریشان ضدیت با کودتا و مطالبه‌ی استقرار امنیت و دموکراسی بود، به کاربست و در اقدامی ددمنشانه، خون هزاران انسان بی‌گناه را بر زمین ریخت.

آنچه در میدان‌های پاسداشت عزت و کرامت در قاهره و شهرهای دیگر مصر رخ داد، از یک سو نشان از شهامت و شرافت مردان و زنانی داشت که با دستان خالی از سلاح و دل‌های امیدوار به تغییر و سرشار از ایمان به الله، در پی بیش از یک ماه و نیم تحصن مسالمت‌آمیز، تنها به دنبال بازگرداندن مشروعیت قانونی و روند دموکراتیک و بر کنار نمودن کودتاچیان بودند، و از دیگر سو، آینه‌ی تمام‌نمای اوج قساوت و بی‌رحمی یک ارتش در برابر ملت خود بود؛ به نحوی که آمار قربانیان چند ساعت هجوم به دو میدان پایتخت، از مجموع آمار قربانیان جنگ‌های بیست و دو روزه و هشت روزه‌ی ارتش اسرائیل علیه نوار غزه پیشی گرفت و دستپاچگی و فرومایگی کودتاچیان قلدرمآب را آشکار ساخت.

بی‌تردید، وجدان بیدار بشریت، هم‌پیمانی شوم و نامبارک نظامیان، برخی از نیروهای مدعی لیبرالیسم و انسان‌گرایی، بعضی از بازیگران مرتجع منطقه‌ای و برخی قدرت‌های جهانی را با دقت و نگرانی دنبال می‌کند و مسؤولیت خون‌های پاک و جان‌های والای پرکشیده‌ی شهیدان را بر دوش همه‌ی آنان می‌گذارد. در این میان از همه اسفناک‌تر، دنباله‌روی برخی مدعیان دینداری اصیل است که تا دیروز تحزّب و سیاست‌ورزی را مقوله‌ای شیطانی و در زمره‌ی محرّمات توصیف می‌کردند، اما با اشاره‌ای از اربابان منطقه‌ای خود، پشت سر کوتوله‌های سیاسی کودتاچی صف کشیدند و امروز بیانیه‌های محکومیت و ابراز تأسف علیه کشتار صادر می‌کنند!

چه این‌گونه بیانیه‌های گزاف و بی‌ارزش و چه استعفای دیرهنگام و بی‌خاصیت محمد البرادعی و چه اظهار بی‌اطلاعی خنده‌دار و حزن‌انگیز شیخ ازهر، هیچکدام شرکای کودتا علیه مشروعیت قانونی و روند دموکراتیک و جنایات متوالی پس از آن را از نفرین خداوند و لعنت تاریخ، مصون نخواهد داشت.

جماعت دعوت و اصلاح ایران، ضمن محکوم نمودن این فاجعه‌ی دهشتناک، مراتب همدردی خود را با بازماندگان قربانیان، اعلام و یاد شهیدان راه آزادی و عدالت را گرامی می‌دارد و از خداوند غفور منّان، رحمت و مغفرت و علوّ‌ درجات را برای آنان و بازگشت آرامش و ثبات و روند دموکراتیک را برای ملت مصر، مسألت می‌نماید.

إن ربّک لبالمرصاد
والله غالب علی أمره ولکنّ أکثر الناس لایعلمون
إنا لله وإنا إلیه راجعون
جماعت دعوت و اصلاح ایران
1392/05/23

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
د. احمد ستوده - سقز (مهمان)
1392/05/27

هر گونه همراهی با اقدامات شرم آور کودتاچیان سنگ دل و رضایت به اعمال ننگین آنها، به نوعی مشارکت در کشتار انسانهای بی گناه است و در حافظه ی تاریخی ملت ها، ثبت خواهد شد. شایسته است کلیه ی آزادیخواهان جهان و اصحاب قلم و رسانه، ضمن اعلام انزجار از اقدامات ضد انسانی کودتا چیان، با قربانیان این خشونت عریان ابراز همدردی نمایند. واز این طریق، علاوه برآنکه نقش خود را در تسکین آلام و تسلی خاطر مظلومان و داغدیدگان، ایفا می نمایند، هزینه ی ارتکاب چنین جنایاتی را بالا برده واز احتمال تکرار آنها بکاهند.
بیانیه ی جماعت بسیار متین، پرمحتوا وشایسته ی تقدیر است، پاینده باشید.

2
بدون‌نام (مهمان)
1392/05/27

آقا شما رو چه به این بیانیه ها مگه چه کاره دنیا هستید برای خودتون بیانیه میدید و محکوم می کنید؟ تو ایران، این همه بلا سر ملتتون آوردن، این همه عالم و دانشمند رو شهید کردند، یک عرب هم صداش درنیومد و کسی برای شما بیانیه نداد؟ هم اخوان المسلمین مص الآن هم کردها را به خوبی نمیشناسه! حالا شما شدید کاسه داغ تر از آش؛ جانم بسه دیگه تو توهم زندگی کردن به واقعیت های جامعه خویش بپردازید شما یک حزب دینی باید باشید نه حزب سیاسی البته جماعت خودشو نخوده هر آشی میکنه!!!!!!...!!!!

3
احمد. سنندج (مهمان)
1392/05/28

" من المومنین رجالٌ صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدّلوا تبدیلاً"
من هم این حادثه بسیار اسفناک را به تمامی آزادیخواهان دنیا و به ویژه بازماندگان شهدای مصر تبریک و تسلیت عرض می کنم و به همه دروغگویان مدعی دمکراسی و حقوق بشر اعلام می کنم در روزی که حاکم مطلق خداوند قادر متعال است و روزی که " یوم تبلی السّرائر" است همه خواهند فهمید که خسران ابدی مخصوص دشمنان قسم خورده اسلام خواهد بود و به تمامی مدعیان دروغین اسلامی در حرمین شریفین، شیخ الازهر و ... و تمامی ایادی آنها اعلام می کنم همه شما و کسان دیگری که از وقوع این جنایات راضی یا بی تفاوت هستند در روز قیامت بایستی به خداوند حکیم عادل جواب پس دهند و به این دوست عزیزی که به هر دلیلی از بیانیه بسیار قوی و دلسوزانه جماعت دعوت و اصلاح معترض است اعلام کنم ای دوست عزیز بیایید مسائل شخصی و یا خدای ناخواسته دلگیریی که از دیگران داریم با واقعیات تلخی که برای مسلمانان مصر پیش آمده قاطی نکنیم و مواظب نوشته هایمان باشیم که زمان نوشتن متنی کاملاً به پیام آن توجه داشته باشیم و از سمپاشی کردن و تخریب دیگران بپرهیزیم. خداوندا به مبارزان دلسوخته و مخلص مصر و سراسر دنیا عزت، پایداری، قوت و صبر جزیل عنایت بفرما و از گناهان همه ما درگذر. آمین یا ربّ العالمین.

4
بدون‌نام (مهمان)
1392/05/29

ابتدا این مطلب را بخونید بعد اظهار نظر کنید:http://www.islahweb.org/content/2013/7/8802/%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B5%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%8F%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7

5
ارسلان کشکولی (مهمان)
1392/06/10

سلام به همه و آرزی توفیق برای همه بشریت
اسلام دینی برای زندگی کردن در اجتماع است و سیاست نیز جزئی از جامعه است پس سیاست زیر مجموعه ، دین است یعنی سیاست باید با دین تطابق داشته باشد . و من روند گردانندگان حزب را در مورد اتخاذ تصمیمات سیاسی می پشند و ارزوی موفقیت دارم برای برادران مسلمانم .

6
عبدالله از دولت اباد (مهمان)
1392/05/29

با سلام به خدمت برادران عزیزم در جماعت اصلاح هداکم الله اجمعین
ایا وقت ان فرانرسیده است که به جای محکوم کردن و بیانیه دادن از تاریخ درس عبرت بکیرم (قُلْ سِيرُواْ فِي الأَرْضِ ثُمَّ انظُرُواْ كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الْمُكَذِّبِينَ) _ ایا وقت ان نرسیده به سیره مبارک پیامبر علیه صلاة والسلام و سیره مبارک سلف امت وکتب اهل علم مراجعه کنیم(لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِّمَن كَانَ يَرْجُو اللَّهَ وَالْيَوْمَ الْآخِرَ وَذَكَرَ اللَّهَ كَثِيراً)
ایا بلایی و مصیبتی که بر سر اسلام خواهان در الجزایر امد کافی نبود ایا این ساده لوحی محض نیست که مسلمان از طریق دموکراسی و هم کاسه شدن باکسانی که خداوند درموردشان میفرماید که هیچگاه از مسلمان راضی نمیشوند تااینکه اورا از دینش منحرف نسازند.
انچه امروز در مصر شاهد ان هستیم از بین رفتن بنیان های نظریه روی کار اوردن اسلام با انتخابات و پارلمان است همچنانیکه استاد محمد قطب و دیکر علما و داعیان در کتابهیشان ان را بیان کرده اند.
وهذه طریق الدیمقراطیة فهل انتم منتهون

7
کمال آذری -سردشت (مهمان)
1392/05/30

سلام بیانیه جالب وپرمحتوایی است . باافتخارآن را -درجلودفترحفاظت ازمنافع مردم مصردرتهران- جلوسینه ام درمقابل خبرنگاران داخلی وخارجی گرفته بودم . مسلمانان بایستی همیشه این سوره کوتاه وپرمحتوارا (سوره عصر)آویزه گوش،دل وجان، ذهن وافکار،کردارورفتارخودکنند.وبه غیرازالله زیرباربندگی هیچ کسی نروندکه خوشبختی دارین در آن است وبس. والعصر ان الإنسان لفی خسر الاالذین آمنوا وعملواالصالحات وتواصوابالحق وتواصوابالصبر. صدق الله العظیم .
ازتو می پرسم ای انسان آزاده ! آیاریختن خون انسان های معترض بی دفاع ،(درهرکجای جهان که باشد!) مقدمه استقراردموکراسی است ؟!

8
عبدالقدیر صالحی (مهمان)
1392/06/02

مروز جمعه اول سنبله1392 ملت مومن و با احساس ولایت هرات به مناسبت دفاع از ملت مظلوم مصر و سوریه و فلسطین و برما همایشی رابه به اشتراک صد ها مسلمان در مسجد جامع خرقه مبارکه تدارک دیدند و در ضمن تقدیم سخنرانی های روشنگرانه محترم مولوی صاحب سید عبیدالله، خلیل احمد شهید زاده استاد محمد شریف وثیق و خلیفه صاحب نوین محترم مفتی محمد سرور رئیس دارالعلوم هرات به روح بلند شهدای رابعه عدویه و قربانیان بم های شمیایی بشار اسد وحامیان شیطان صفت آن دعا کردند و در اخیر قطع نامه ای به شرح ذیل صادر شد که متن آن تقدیم شما می شود:
بسمه تعلی
قطع نامه همدردی با امت مظلوم
هم وطنان درد دیده و صبور!
ما، در زمانی زنده گی می کنیم که دشمنان قسم خورده­ ی امت همه جا و در همه کشور های اسلامی بساط درد و رنج پهن کرده و هرلحظه و هر نفَس ما را از دردی به رنجی و از بلایی به مصیبتی گرفتار می سازند؛ درد های توان سوز، کشتار، اختطاف، تفرقه، بی کاری، ناامنی و... ملت مظلوم افغانستان از یک جانب و باران مصیبت ها بر سر ملت مظلوم فلسطین سوریه و برما، نیجیریا، فلیپین، کشمیر، ترکستان شرقی، قفقاز و... از جانب دیگر و نا گوار ترین مصیبت ناجوان مردانه مدعیان دموکراسی و سکولار های غرب زده بر سر ملت مصر، از سوی دیگر زنده گی را به کام همه مومنان جهان تلخ گردانیده، و ما وشما دراین مکان مقدس جمع شدیم تا در ضمن محکوم کردن هر نوع خشونت و ستمگری در جهان بخصوص افغانستان و مصر و فلسطین و سوریه چهره سکولار های دروغ پرداز را که ادعای آزادی و دموکراسی می کنند افشا کنیم و برای ملت خویش بخصوص جوانان بفهمانیم که دموکراسی ی عنی نسخه ای که غرب تجویز می کند در غیر آن هر ملتی که بخواهد خود سرنوشت خویش را تعیین کند باید توسط دست پرورده­گان غرب تیر باران و به آتش کشیده شوند، به همین مناسبت و جهت ادای دَین در مقابل ملت سلحشور و جانباز مصرکه با مشق تظاهرات صلح آمیز و خود داری از هر نوع خشونت به استقبال مرگ می روند؛ در این جمع مبارک بند های این قطع نامه را در مقابل دید رسانه های داخلی و جهانی و سکوت مرگبار جهان فریاد می زنیم:
1. از آنجایی که در فرهنگ اسلامی ابراز همدردی با همه­ ی اهل ایمان لازم است هرجا مسلمانی در رنج است باید قلب همه مومنان رنجور و متاثر گردد. ما امروز تاثر عمیق خود را نسبت به درد امت مظلوم اسلامی فریاد می زنیم.
2. گسترش ناامنی ها، کشتار و سربریده شدن مردم بی گناه در سطح کشور یک جنایت نابخشودنی بوده و مسئولین باید در مهار کردن این جنایات زنجیره ای از خود ابتکار عمل بخرج دهند.
3. ما در آیینه اتفاقات اخیر مصر آینده ای خویش را می نگریم و دیگر فریب سخنان پر زرق و برق سکولار ها در امر دموکراسی و مردم سالاری را نمی خوریم چون دیدیم که حکومت منتخب مصر چگونه به پای بت دموکراسی توسط لیبرال دموکرات های خون خوار ذبح شد.
4. هم زمان به ملت خود و نیرو های امنیتی و ارتش کشور پیام می دهیم که اگر بخواهیم در حال و آینده ملت و نیروهای امنیتی ما در خدمت ملت خود باشند، باید از هم اکنون ابتکار یکدل و یک تن شدن ملت و نیروهای دفاعی و امنیتی را به دست گرفت و قلب ملت را به ارتش داد تا ارتش آماده شود برای دفاع از ملت خون بدهد و جای برای نیرو های اشغالگر در کشور باقی نماند.
5. کمیسیون دفاع از امت مظلوم اسلامی با اعلان حمایت مردم افغانستان از ملت برادر و مسلمان مصر، یک بار دیگر اعمال جنایتکارانه­ی دارودسته­ ی کودتاچی مصر را در سرکوبی تحصن و مظاهرات مسالمت آمیز ملت مصر به شدت محکوم می کند و خواهان قطع فوری قتل و کشتار مردم ملکی و بی گناه مصر از طرف کودتاچیان و ایادی آنان است.
6. کمیسیون دفاع از امت مظلوم اسلامی کشتار بیرحمانه بیش از 1300 زن و کودک و جوان را توسط بم های زهری شیمیایی بشار اسد با شدید ترین لحن محکوم کرده از سازمان های بین المللی می خواهد که عاملین جنایت در مصر و سوریه را در لیست جنایت کاران جنگی و نسل کشان به داد گاه های بین المللی معرفی کنند.
7. کمیسیون دفاع از امت مظلوم اسلامی با تأکید مجدد بر حق مشروع ملتها برای تعیین سرنوشت شان، از داعیه­ ی برحق ملت برادر مصر مبنی بر عودت رئیس جمهور منتخب دکتور محمد مرسی و برحالی پارلمان منتخب ملت مصر، عمل بر قانون اساسی آن کشور و حل منازعات و قضایای مورد اختلاف از طریق مذاکره و تفاهم صلح آمیز حمایت می نماید.
8. ما از ملت های آزاد جهان، جامعه­ ی جهانی و نهادهای بین المللی مطالبه می کنیم تا با اتخاذ گامهای عملی و اعمال فشار بر کودتاچیان مصر و دولت فاشیست بشار اسد از ادامه­ ی قتل عام ملت مسلمان مصر و سوریه توسط کودتاچیان و رژیم متعصب اسد جلوگیری نموده از این سکوت بی شرمانه دست بکشند.
9. ما به ملت مسلمان و مقاوم مصر اطمینان می دهیم که سرانجام حق بر باطل و صدای حق طلبی بر زورگویی و خشونت پیروز شده و ملت مصر با به دست آوردن آزادی کامل سرنوشت خویش را خود رقم خواهد زد.
خداوند امت مظلوم اسلامی بخصوص ملت عزیز مان افغانستان، ملت مصر و سوریه و دیگر سرزمین های اسلامی را از همه فتنه ها و گزندها محفوظ بگرداند.
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ
کمیسیون دفاع از امت مظلوم اسلامی
هرات جمعه اول سنبله 1392 مطابق با 23 اگست 2013