گزارشی از کلاسهای قرآنی مساجد اهل سنت تالش

گزارشی از کلاسهای قرآنی مساجد اهل سنت تالش

انجمن‌ قرآنی فاروق اعظم اسالم  در راستای قرآن‌آموزی به‌ دانش‌آموزان، در ایام تعطیل تابستان و نیز ماه‌ مبارک رمضان، خدمات چشمگیری ارایه‌ نموده‌ است.

بنا به‌ گزارش رسیده‌، انجمن‌های قرآنی انگشت‌شماری در سطح شهرستان تالش وجود دارد اما در طول سال در مساجد فعالیت دارند که در فصل تابستان رنگ بوی دیگری به خود می‌گیرند و فعالیت‌هایشان بسیار چشمگیر است، که به فعالیتهای یکی از این انجمن‌ها اشاره می‌کنیم. 

انجمن قرآن اسالم 

امسال نیز این انجمن همانند سالهای گذشته با تشکیل جلسه‌ای عمومی که تمام مربیان و مسئولان انجمن حضور داشتند با انتخاب کارگروههای مختلف مثل کارگروه آموزش، ورزش، بازرسان و... کار خود را آغاز نمود. البته تفاوت زیادی با فعالیتهای سالهای گذشته داشت و آن استفاده از کتابچه‌هایی بود که سالهای پیش در جنوب کشور برای قرآن‌آموزان تهیه و استفاده می‌شد می‌توان به کتابهای حدیث، احکام، بعثت پیامبر، قصه‌های قرآنی و... که برای مقاطع مختلف ابتدایی تهیه و تدریس می‌شود، اشاره کرد. 

با به اتمام رسیدن ماه مبارک رمضان این کلاس‌ها نیز به اتمام خواهد رسید و هم‌اکنون انجمن، در حال برگزاری امتحانات کتبی از این کتاب‌ها می‌باشد. 

جلسه‌ی اختتامیه‌ی این کلاس‌ها با حضور قرآن‌آموزان و مربیان تمام مساجد، در  مسجد حضرت ابوبکر صدیق(رض)، رأس ساعت ۹ شامگاه‌ چهارشنبه‌ ۲۹ ماه‌ رمضان برابر با ۱۶ مرداد برگزار می‌شود. در این مراسم ضمن معرفی نفرات بر‌تر، جوایزی به رسم یادبود به آنان تقدیم می‌شود.

گزارشی از کلاسهای قرآنی مساجد اهل سنت تالش
گزارشی از کلاسهای قرآنی مساجد اهل سنت تالش
بدون امتیاز