پیام روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح ایران به مناسبت بیست و ششمین یادواره‌ی بمباران شیمیایی سردشت

بسم الله الرحمن الرحیم

هفتم تیرماه یادآور بیست و ششمین سالگرد فاجعه‌ی بمباران شیمیایی سردشت در سال 1366 می‌باشد. در این فاجعه، جان‌هایی به سوی پروردگارشان پرکشیدند و مصدومانی دردمند با عواقب ناگوار این فاجعه ی سوزناک، سال‌هاست دست و پنجه نرم می‌کنند.

اجماع جهانی و امضای کنوانسیون منع گسترش، تولید، ذخیره و استفاده از سلاحهای شیمیایی و نابودی آنها توسط قریب به دویست کشور در سازمان ملل برای درک عمق این فاجعه کافی است. کشته و مصدوم شدن شدن هزاران نفر در اثر این جنایت ضدبشری در خلأ پوشش رسانه‌ای کافی و عدم توجه‌ی کشورهای همجوار و نیز قدرت‌های غربی، درد و رنج این مردم مظلوم را مضاعف نموده و اگر و همت و اراده‌ی جدی مردم، نهادهای مدنی و برخی از مسؤولان نبود شاید تا کنون به فراموشی سپرده می‌شد. حضور مسؤولانه‌ی مردم و پیگیری‌های جدی سبب گردید تا اکنون با گذشت نزدیک به سه دهه از این جنایت ضد بشری مردم امیدوارانه هر سال با گرامی‌داشت و یادآوری تاریخ این فاجعه‌ی غیر انسانی، پیام پرهیز از خشونت و صلح و دوستی را به جامعه‌ی جهانی برسانند و بار دیگر دنیا را متوجه کنند که: " بنی آدم اعضای یکدیگرند / که در آفرینش ز یک گوهرند / چو عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضوها را نماند قرار".

در پایان از ریاست جمهوری جدید و دولت تدبیر و امید ایشان انتظار می‌رود در راستای کاستن از آلام مردم مقاوم این شهرستان، توسعه و امنیت پایدار، محرومیت‌زدایی و نیز رسیدگی به وضعیت مصدومین شیمیایی، بیش از پیش گام‌های اساسی برداشته و توجه ویژه‌ای به آن معطوف دارند.

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح ایران
7 تیر 1392

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
یک مسلمان کرد (مهمان)
1392/04/12

در این مدت برای همه پیام فرستادید پس چرا برای سرنگونی محمد مرسی هیچ پیامی نفرستادید