پیام تبریک جماعت دعوت و اصلاح ایران محضر رئیس جمهور منتخب، جناب آقای دکتر حسن روحانی

یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران با حضور گسترده‌، هوشمندانه و مسؤولانه‌ی ملت بزرگ و فهیم ایران برگزار شد و نماد اعتدال و تدبیر و امید با اقبال اکثریت شهروندان به پیروزی رسید؛‌ قطعاً این نتیجه فراتر از پیروزی یک فرد در تصدی یک کرسی، بلکه پیروزی یک گفتمان و یک منش به شمار می‌آید.

جماعت دعوت و اصلاح ایران، ضمن تشکر از یکایک هموطنان فهیم، به‌ویژه شهروندان معزز اهل‌سنت، این رویداد فرخنده و این دستاورد عظیم را به ملت شریف ایران و منتخب فرهیخته‌ی آنان جناب آقای دکتر حسن روحانی تبریک عرض می‌نماید.

جماعت همچنین امیدوار است، رئیس جمهور منتخب، ضمن توجه اکید به قانون‌گرایی و شایسته‌سالاری، مطالبات اصیل شهروندان را همواره مورد توجه قرار دهد و به برنامه‌های اعلام شده و مفاد بیانیه‌های صادره‌ی خود، به مثابه‌ی پیمان با ملت، پایبند باشد.

بی‌تردید ظرفیت عظیم نیروی انسانی متخصص و با تدبیر در میان طیف‌های فکری و هویت‌های مذهبی و قومی گوناگون می‌تواند افق‌های روشن و امید‌بخشی را در حوزه‌های جامعه، سیاست، فرهنگ، اقتصاد، روابط بین‌الملل و دیگر حوزه‌ها نمایان و ایران عزیز و ایرانیان شرافتمند را به جایگاه شایسته و بایسته‌ی خود نزدیک‌تر سازد.

جماعت همچنین ضمن تأکید بر ضرورت اهتمام خاص به مسایل شهروندان اهل‌سنت، به‌ویژه‌ در بستر تحولات حساس منطقه و جهان پیشنهاد می‌نماید، گروه مشاوران اهل‌سنت رئیس جمهور از میان چهره‌های فعال و موثق مجدداً احیا و تقویت گردد تا با رایزنی‌های به موقع و کارشناسانه، از تحمیل هزینه‌های سنگین‌تر به کشور در حوزه‌ی مسایل ویژه‌ی اهل‌سنت و نیز روابط ایران با جهان اسلام جلوگیری به عمل آید و زمینه‌ی ترمیم اعتماد متقابل فراهم گردد و در این خصوص جماعت آمادگی کامل خود را در جهت خدمت به ملت شریف ایران و مصالح عالیه‌ی آن اعلام می‌دارد.

بدیهی است، این پیروزی ارزشمند به تنهایی محصول تلاش یک مجموعه در زمان کوتاه تبلیغات انتخاباتی نیست و بر همین اساس، جماعت در برابر تلاش‌های ارزنده‌ی همه‌ی کنشگران جامعه مدنی که در توسعه‌ی بینش و منش متمدنانه و التزام به سازوکارهای دمکراتیک بذل جهد نموده‌اند، ادای احترام نموده و از تمامی مسؤولان و دست‌اندرکاران که با تلاش‌های خود در برگزاری موفقیت‌آمیز این انتخابات شکوهمند نقش مؤثری داشته‌اند قدردانی می‌نماید. همچنین برای رئیس‌جمهور منتخب در ادای امانت و انجام وظیفه‌ی خطیری که ملت شریف ایران بر عهده‌ی ایشان گذاشته‌اند، آرزوی توفیق می‌نماید و آینده‌ای سرشار از عزت و کرامت و رفاه و شادکامی را برای عموم از خداوندگار یکتا مسألت دارد.

جماعت دعوت و اصلاح ایران
26خرداد1392

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
عزیز صادقی (مهمان)
1392/03/27

سلام علیکم
ضمن تشکر از درایت و حکیمانه عمل کردن شورای مرکزی و دبیرکل جماعت که از فرصت های مناسب در راستای اهداف و رسالت جماعت اقدام می فرمایند

إِنْ أُرِيدُ إِلَّا الْإِصْلَاحَ مَا اسْتَطَعْتُ وَمَا تَوْفِيقِي إِلَّا بِاللَّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ / هود 88

جزاکم الله

نکته: لطفا لینک بیانیه جماعت در مورد انتخابات را زیر همین پیام هم بگذارید که در دسترس کاربران باشد

2
خالد (مهمان)
1392/03/28

باسلام پیام جماعت دعوت واصلاح حکیمانه درست وبجا بود جا دارد از این بزرگواران که به نمایندگی جامعه ی اهل سنت ایران این وظیفه سنگین به دوش گرفته اند تشکر وقدر دانی کردوبرای موفقیت جماعت دعوت واصلاح دعا کرد موفق سربلند ودر پناه حق باشید. آمین یا رب العالمین

3
بدون‌نام
1392/03/28

نمی دونم کجای این بیانیه و موضعگیری حکیمانه است؟ شما را به عنوان انسان هم حساب نمی کنند اونوقت شما این همه بذل وبخشش از اهل سنت مبذول می فرمایید؟! واقعا شرم دارد یا نه ما بی خبریم و مرکزنشینان و حاکمیت ... خداوند عاقبت به خیرمان کند با این نمایندگان حکیم و کارهای حکیمانه شان.

4
جمال (مهمان)
1392/03/29

دوست عزیز چشمهایت را باید شست و جوری دیگر نگاه کنی سیاه نبین سفید را هم قاطیش کن

5
حزین (مهمان)
1392/03/30

همه جور میشه دید ولی انصافا جماعت در این مسأله به نوعی جو گیر شد آخه ما کی دنبال قهرمان بوده ایم که بیاد و گره از کار ما بگشاید؟! انتظار منجی و قهرمان و ... اصلا در فرهنگ مذهبی ما نیست ما حرکت می کنیم اگه کسی بود در مسیر کمکمان کند که فبها اگر هم نبود این ماییم و این راه پر فرار و نشیب... امیدوارم خداوند عاقبت به خیرمان کند

6
پارسا کردستانی (مهمان)
1392/04/08

از کدام قسمت بیانیه و پیام جماعت برداشت چنین مفهومی را برداشت نموده اید؟!!
ما به دنبال قهرمان نیستیم، ما می خواهیم مردم خود قهرمان میدان باشند.

7
بدون‌نام (مهمان)
1392/03/30

باعرض سلام خدمت شما بزگواران بیانیه خیلی به جا بودومتاسفانه کسانی هم که مطالب......نوشته اندمتوجه این مسئله نیستند که اولا جماعت نماینده کل اهل سنت ایران نیست ثانیاجماعت دارای اساسنامه ومرامنامه خاص خود میباشد که در چها چوب آن کارمیکند ثالثا جماعت مستقل است ونظر خودرابیان کرده رابعا متاسفانه اکثر کسانی هم که کارشان انتقاد کردن است در عمل خیلی ضعیف هستند. ودر آخر خواهشمندم که درهر حال جانب انصاف اعتدال مصلحت آینده نگری و............رادر نظرات خود چه مخالف یاموافق درنظر بگیریم وهیچگاه خداوند متعال رافراموش نکنیم .باآرزوی موفقیت هرچه بیشترتمامی برادران جماعت ومردم فهیم ایران .

8
بدون‌نام (مهمان)
1392/04/05

باسلام
به نظرم بيانيه در حد خويش درخور وضعيت جماعت شما است و كاملا سياسي و جالب است و جاي بسي تقدير دارد
ما اهل سنت از اول، انقلابي ،بعد به شهروند درجه ٢ تبديل شديم و بعدها به ناچار دلسوزان ملت هر راهي راكه به حق براي مطالبه حقوق خويش دانستند با جان خريدند و مسيرها طي كردند اما حال پس از سپري شدن جنگهاي داخلي و خارجي و سركار آمدن دولت سازندگي و اصلاحات و انحرافي - به قول بعضي ها - حال همه چشم اميد به تدابير آقاي روحاني بسته ايم بدا نيم چه مي شود اگر وضعيت روبه پيشرفت بود ماهم لبيك مي گوييم و راهمان را ادامه مي دهيم و اگر نبود نبايد باري ديگر كلاه شعار سرمان برود و اندكي استراتيژيكمان را بايد عوض كنيم و نبايد حافظه ي تاريخيمان را تعطيل كنيم و بايد عملكردها را هيچگاه فراموش نكنيم و بعدا ما بايد به هر رآه ممكن ومؤثري بينديشيم و هيچ كس حق ندارد ديگران را محكوم به انديشه ي خود كند به شرطي كه منافع ملي و مذهبي را قربان منافع حزبي و شخصي نكنيم و بايد بدا نيم گاهي أوقات قرباني دادن و إيثار مؤثر تر از محافظه كاري است اما هيچگاه نبايد دروازه ديپلماسي و گفتگوي سياسي را بست پس نبايد ساده كار اين جماعت را رد كرد و انصاف و عدالت يكي از أركان تقوا است و همچنين اهانت به بزرگان با واژگان دوپهلو و... . كاري دور از ادب و اخلاق اسلامي است و يكي از بزرگتر ين آفت ما نبودن مرجعيت است پس خواهشا از تمام دوستان مي خواهيم ادبياتمان را اصلاح كرده و هيچگاه دلسوزان را با خائنين و دشمنان قاطني نكنيم و بدان يد من جماعتي نيستم و انتقاداتي هم به أمور و سأزو كنارشان دارم اما في المجموع آنان را برادر أن دلسوز و مخلصي مي دانم كه حكيمانه مشغول فعاليتند اما اين نكته را به مسئولين جماعت هم بگوييم شما را به خدا دفاع از مصالح حزبي و شخصي را حكمت ندانيد نكند أهواء ما را بفري بند .
دلسوز غريب

9
بدون‌نام (مهمان)
1392/04/06

سلام
چرا همه نظرات رو نمي زنيد من چند روزه نظر داده أم اما سراغي أوش نيست گه شده
ره حمه تي خواتان لي بئ هه ر كه دوزيو بيهريتو بو ئه م سايته