پیام تبریک دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح ایران در آستانه‌ی فرا رسیدن عید سعید قربان

                                                                        بسم الله الرّحمن الرّحیم

وَإِذْ یَرْفَعُ إِبْرَاهِیمُ الْقَوَاعِدَ مِنَ الْبَیْتِ وَإِسْمَاعِیلُ رَبَّنَا تَقَبَّلْ مِنَّا إِنَّکَ أَنْتَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ * رَبَّنَا وَاجْعَلْنَا مُسْلِمَیْنِ لَکَ وَمِنْ ذُرِّیَّتِنَا أُمَّةً مُسْلِمَةً لَکَ وَأَرِنَا مَنَاسِکَنَا وَتُبْ عَلَیْنَا إِنَّکَ أَنْتَ التَّوَّابُ الرَّحِیمُ (البقرة/۱۲۷-۱۲۸) 

ماه ذی‌الحجة الحرام، موسم پَر کشیدن دل‌های مشتاق به عمق تاریخ و فصل یادآوری شکوه تسلیم مطلق و بندگی محض بندگان صادق در برابر دستور خداوند بزرگ فرا رسید.

ذی‌الحجة آمد؛ تا بار دیگر، ابراهیم خلیل (علی نبینا و علیه الصلوات و السلام) به عنوان یکی از بارز‌ترین نمادهای توحید و یکتاپرستی، در ورای هزاران سال، دعوت به توحید معبود را، نه با زبان و شعار، که با کردار و سلوک، در گوش جان همه‌ی ابنای بشر نجوا کند. 

ذی‌الحجة آمد؛ تا همگان نوای نازنین اسماعیل نوجوان (علیه السلام) را در پاسخ پدر و لبیک به امر پروردگار فرا یاد آورند که «قَالَ یَا أَبَتِ افْعَلْ مَا تُؤْمَرُ سَتَجِدُنِی إِنْ شَاءَ اللَّهُ مِنَ الصَّابِرِینَ» (الصافات/۱۰۲) 

نیز ذی‌الحجة آمد، تا پس از هزاران سال، به بشر هزاره‌ی سوم میلادی یادآوری کند که حتی ابراهیم خلیل (علی نبینا و علیه الصلوات و السلام) در جایی که تطبیق حکم الهی مطرح است، پیش از آنکه لباس تطبیق شریعت بر تن کند، از قناعت و رضایت فرزندش اطمینان حاصل می‌کند. 

ذی‌الحجة آمد، تا بر جایگاه اساسی زن در نقش هاجر، چه به عنوان همسر ابراهیم و یا مادر اسماعیل و یا عضوی از خانواده و جامعه تأکید ورزد. 

در آستانه‌ی حلول عید سعید قربان، صمیمانه‌ترین شادباش‌های خود را به محضر یکایک اعضا و هواداران محترم جماعت و عموم هموطنان بزرگوار تقدیم نموده، امیدوارم این مناسبت فرخنده و این بزرگ‌ترین عید مسلمانان، آغاز تازه‌ای بر روند کاستن از رنج‌های مظلومان جهان باشد. شایسته است آداب این ایام مبارک را در حد توان آنچنان که باید، رعایت نموده، به‌ویژه در گرفتن روزه‌ی عرفه همزمان با حضور حجاج در صحرای عرفات کوشا باشیم؛ به امید این‌که همراهی دل‌های ما با قلوب حجاج در وادی عرفات و همنوایی با آنان در طلب آمرزش و مغفرت الهی، مورد قبول خداوند غفار واقع گردد. 

همچنین مراتب تبریک ویژه‌ی خود را به عموم همراهان گرامی جماعت، به مناسبت برگزاری موفقیت‌آمیز دومین نشست کنگره‌ی سوم جماعت تقدیم نموده، توجه همه‌ی عزیزان را به مفاد بیانیه‌ی پایانی آن جلب می‌نمایم و انتظار می‌رود اصول راهبردی هشتگانه‌ی مورد تأکید در آن را به طور جدّی مورد توجّه و مداقه قرار دهند. 

                                                                                وآخر دعوانا أن الحمدلله رب العالمین

                                                                                          عبدالرّحمن پیرانی

                                                                                 دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح ایران

                                                                                               ۱۳۹۲/۰۷/۲۱

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
امین (مهمان)
1392/07/22

بنده نیز به عنوان عضوی کوچک از این خانواده بزرگ ،عید سعید قربان را به دبیرکل محترم وتمام اعضا وهواداران تبریک عرض می نمایم.

2
بدون‌نام (مهمان)
1392/07/22

به سهم خودم این عیدسعیدرابه تمامی مسلمانان تبریک عرض می نمایم وامیدوارم دعای حجاج عزیزدراین روزمبارک ودرآن مکان مبارک(صحرای عرفات ودربلندای جبل الرحمه)درحق همه مسلمانان بویژه ملت مظلوم فلسطین موردقبول درگاه احدیت قرارگیردوامت اسلامی ازمشکلاتی که دارندرهایی یابندوبه ماموستای عزیزوجناب دبیرکل نیزتبریک عرض نموده وازمواضع حکیمانه اش سپاسگزاری می نمایم .

3
بصير (مهمان)
1392/07/23

عيد تون مبارك ماموستا جان .

4
بدون‌نام
1392/07/23

خدمت همه مومنان درهرجاخصوصا ایران ـکردستان ـ همه اعضای جماعت خصوصا ماموستاپیرانی تبریک عرض می نمایم .

5
[[h,dn (مهمان)
1392/07/29

بنده نيزعيدقربان رابرشما وتمامي مسلمانان تبريك عض مي نمايم.وآرزوي توفيق هرچه بيشتر جماعت ازدرگاه باريتعالي خواستارم.