آقای اوباما ممنون؛ نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور امریکا

نویسنده: 
ماجده‌ شحاته‌
آقای اوباما ممنون؛ نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور امریکا

 دیکتاتورها به آمریکا دل بسته‌اند؛ چرا که همواره حامی استبداد و خفقان در منطقه بوده نه آزادی.

خانم ماجده شحاته، فعال و حقوقدان در نامه‌ای سرگشاده به باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نوشت که دیکتاتورها به آمریکا دل بسته‌اند، چرا که همواره حامی استبداد و خفقان در منطقه بوده نه آزادی و اکنون مناسب‌ترین زمان برای رسوا نمودن این دروغ بزرگ (حمایت آمریکا از آزادی و دموکراسی در جهان) است، باشد که همه بدانند آمریکا دنبال مصالح و منافع خود بوده و در این میان رابطه‌اش با انسان‌ها و دولت‌ها بر اساس همان مصالح متفاوت و حتی متضاد به نظر می‌رسد. 

خانم شحاته در صفحه‌ی فیسبوکش نوشت: آقای اوباما ممنون... چون درجایی که همه انتظار داشتند دادگرانه رفتار کنی متأسفانه نتوانستی میانجیگری دادگر‎ باشی، بلکه در کشورهای ما برنامه‌ی مجرمانه‌ات را اجرا کردی که عبارت بود از حمایت از کودتا و کودتاگران و پشت کردن به دموکراسی.

به قول مشهور: مدتها ساکت نشستی و چیزی بر زبان نراندی تا بالاخره سخنی کفرآمیز بر زبانت جاری شد. 

جناب آقای اوباما، باعملکرد اخیرت بر همگان ثابت نمودی که غرب و بویژه آمریکا، ما مسلمانان را هرگز شایسته‌ی تعامل و برخورد متمدنانه و مطابق با پیمان‌نامه‌های بین‌المللی ندانسته، بلکه آن معاهدات حقوقی و بین‌المللی صرفاً به منظور فریب انسان‌ها بوده است و بس. 

 دولت متبوع تو در اقصا نقاط جهان به حمایت مالی و سیاسی از ترور و تروریست پرداخته، و بزرگ‌ترین و آشکار‌ترین تجاوز‌ها را به «حقوق بشر» مرتکب شده است. 

 به تو که بانی و باعث این همه بی‌عدالتی وبی دادگری در جهان و منطقه ما بوده‌ای چه بگویم جز چند نکته ساده وقابل فهم، نخست اینکه متأسفانه یا بدبختانه آنجا که تو در آن اسب سرکش سرکشی و طغیان را می‌دوانی و با معیارهای یک بام و چند هوا در آن تصرف می‌کنی، سرزمین و میهن ماست، دوم اینکه از این بابت که باعث شده‌ای چهره‌ی قبیح کشورت نزد مردمان ما بد‌تر و زشت‌ترشود خیلی افسوس و غصه نخور؛ چرا که بیهوده است. و بالاخره نکته‌ی سوم اینکه گمان نکن که هسته‌های بغض و کینه‌ای که این مردم از شما و کشور نادادگرت در دل نهان نموده‌اند به نسل‌های بعد نیز سرایت پیدا خواهد نمود. 

 جناب آقای اوباما نیک بدان که پوچی و پوکی شعار «جهانی شدن» که همواره آن را سر می‌دهی بر همگان آشکار شد، و همه متوجه شدند که «جهانی شدن» از دیدگاه شما عبارت است از به تاراج بردن سرمایه‌های ملی و منطقه‌ای ما و لشکرکشی به تمام نقاط از کشورهای اسلامی، به بهانه‌های بی‌اساس. 

 زمان آن رسیده که درس شفافیت، صداقت و انسانیت در زمینه‌ی آزادی و حقوق را از مردم مصر، مردمی که هنوز از آثار زیانبار کودتایی نظامیانی که توسط شما حمایت مالی میلیاردی می‌شوند، رنج می‌برند، بیاموزید. 

 باند‌ها و کانال‌های توطئه علیه آزادی و انتخاب این مردم واین سرزمین نیز خوشبختانه برملا شد، مردم ما نیک پی بردند آن کشورهای مزدور آمریکا که به نیابت از او به استعمار و چپاول مقدرات منطقه می‌پردازند و آزادی‌های عمومی را پایمال می‌کنند، کدام‌ها هستند. 

 البته مردم ما، راه و روش مقابله و مقاومت در برابر وحشی‌گری‌ها و اشغالگری‌های شما و مزدوران منطقه‌ایتان را نیز به خوبی فرا گرفتند. 

 جناب اوباما، اسرائیل، این دوست عزیز و بزرگ شده‌ی آمریکا در فاصله‌ی چند متری ما مصری‌ها قرار دارد، اگرچه تاکنون توانسته‌ای کودتاهایی را علیه آزادی انتخاب این مردم غیور ترتیب دهی و رئیس جمهور منتخبشان را توسط مزدورانت بربایی ولی مطمئن باش دیگر حمایت شما از اسرائیل، در مقابل خیزش مردمی، آنهم پس از وزش نسیم بهار عربی، بیهوده است؛ گرچه کما فی السابق از دولت‌های مزدور و خائن منطقه‌ای که به پاسداران امنیت اسرائیل تبدیل شده‌اند، مدد بطلبی! آقای محترم، بدان که دیگر مردم ما در منطقه حلق بگوش کسی نخواهند ماند و در آینده نیز برای به خطر انداختن منافع و مصالح آمریکا که جز شر و ویرانی ارمغانی برای آنان نداشته در منطقه و جهان از روش‌ها و تاکتیک‌های تازه‌ای بهره خواهد گرفت، و در آینده‌ای نزدیک شما را مجبور خواهد کرد که از آن پایگاه‌ها و جایگاه‌ها که مزدورانتان، در خشکی، دریا و فضا برایتان تدارک دیده‌اند کوچ اجباری و شرمگین اختیار کنید. 

 جناب آقای باراک اوباما، به زودی شاهد فروپاشی نظام و رژیم سرمایه‌داری و فلسفه‌ی وجودتان خواهیم بود همچنانکه قبلاً فروپاشی نظام بی‌اساس کمونیستی را نظاره‌گر بودیم؛ چرا که اطمینان داریم قدرت خدا بر حیله و نیرنگ آمریکا و صهیونیسم چیره خواهد شد همچنانکه شکی نداریم که خدا همه‌ی مزدوران آمریکا و اسرائیل را که بسان بردگانی به آنان خوش‌خدمتی پیشه نموده‌اند روسیاه و رسوا خواهد نمود. ان شاء الله. 

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
واعظ (مهمان)
1392/07/24

با نظرتون موافقم.آمریکا از اول تا حالا شیطان بزرگ بوده و مطمین باشید که شیطان بزرگ خواهد ماند.هدف آمریکا همیشه این بوده که اسلام رو ضعیف کند حالا رییس جمهورش هر کی باشد اوباما یا بوش و...هدف آمریکا تفرقه بین مسلمین در جهت ضعیف کردن مسلمانان است تا بتواند با خیال راحت به چپاولگری و استبداد و دیکتاتوری خودش در جهان ادامه دهد.با تشکر

2
مهمان (مهمان)
1392/07/28

در شگفتم از این که حالا که چهره واقعی آمریکا اینجوری برای همه آشکار شده و سیاستش کاملا نخ نما شده چرا برخی از کشورها پس از سالها شعار دشمنی با آین کشور حالا دم از دوستی می زنند؟ چرا امروز که دیگه آمریکا در دل هیچ مسلمانی جایی نداره دست دوستی به سمتش دراز می کنن؟