پیام دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران به مناسبت عید سعید فطر

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله رب العالمین و الصلاة و السلام علی سیدنا و حبیبنا محمد وعلی آله و صحبه أجمعین

خداوندا! توشه‌ی ما را از این ماه پیروز، قلب سلیم و اندیشه پاک و کردار و رفتار خالصانه قرار بده، بی گمان هدایت تنها از جانب توست.

بارالها، ای مالک آسمان‌ها و زمین! همتی عالی عطا فرما تا ترک عادت‌های ناپسندی را که شرایط زندگی بر ما تحمیل نموده، سرلوحه‌ی ادامه‌ی حیات قرار دهیم، که هیچ کاری بر تو دشوار نیست.

ای صاحب این ماه مبارک و شب‌های قدر! تقوا را بر جانمان، شکر را بر زبانمان و رشد را بر وجودمان ارزانی دار تا از زمره‌ی آنانی باشیم که بزرگی این ماه را درک کرده و در این آزمون سربلند بیرون آمده‌اند، بی تردید لطف و رحمت تو بی‌پایان است.

برادران و خواهران ارجمندم در جماعت دعوت و اصلاح ایران، مسلمانان معزز و مکرم اهل سنت، و هموطنان عزیز و گرامی!
السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

به مناسبت فرارسیدن عید سعید و فرخنده فطر، مراتب تبریک و تهنیت خود را به محضر شما بزرگواران عرض می‌نمایم و از پیشگاه خداوند مهربان قبولی طاعات و عبادات و نیایش‌های همگی مسلمانان را آنگونه که شایسته‌ی حضور خداوندی است خواستارم؛ باشد که خداوند فرجام این میهمانی را برای ما رحمت و مغفرت و دوری از آتش دوزخ قرار دهد؛ و نیز توفیقی عنایت فرماید که  همواره از برکات و آثار معنوی آن برخوردار شویم. امیدوارم پایان این ماه، آغازی باشد برای رهایی از بند روزمرگی و حرکت در مسیر ارتقای معنوی و تعالی اخلاقی و برخورداری از سعه صدر و عفو و بخشش خطاهای همدیگر.

نظر به شرایط حساس کنونی و تحولات بزرگ و سرنوشت‌سازی که منطقه‌ی خاورمیانه و دنیای اسلام را در یکی از حساس ترین مراحل تاریخ خود قرار داده، هوشیاری و بیداری مسلمانان در گسترش فضای تفاهم و همکاری و عنایت جدی نسبت به مصالح مشترک و اشتراکات دینی و ملی بیش از پیش ضروری می‌نماید.

بي‌تردید مقتضای پایبندی به اصول و ثوابت یک دین و یا یک مذهب و عمل به فرامین و دستورات آن، نفی و یا تخطئه و تحقیر دیگر ادیان و مذاهب نیست. متعصبانی که بقای خود را در نفی و حذف دیگران می‌دانند، دنیای زیبا و دلنشین تفاهم و برادری و رواداری را به جهنم عقده و کینه تبدیل کرده؛ و در آنچه که خود ساخته‌اند، به سر می‌برند. 

پروردگارا! ما و برادرانمان را که در ایمان بر ما پیشی گرفته‌اند، بیامرز؛ و در دل‌هایمان نسبت به آنانی که ایمان آورده‌اند، کینه‌ای قرار مده. پروردگارا! همانا تو بخشنده و مهربانی.

اللهم انصر الإسلام والمسلمین وأعز الإسلام والمسلمین وانصر اخواننا المجاهدین في کل مکان تحت کل سماء و فوق کل أرض و انصر المستضعفین في کل مکان. اللهم وحد کلمة المسلمین وحد کلمتهم علی ما تحبه و ترضاه. (آمین یا رب العالمین)

الله اکبر ولله الحمد
عبدالرحمن پیرانی
28/5/91

فایل PDF پیام

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
رحیم خورشیدی (مهمان)
1391/05/29

من نیز به نوبه خود ضمن قبولی طاعات کلیه خواهران و برادران ایمانی در سراسر کشور به مناسبت عید فطر صمیمانه ترین تبریکات خود عرض می کنم امیدواریم این توشه و ذخیره ما را تا سال آینده و رمضانی دیگر یار بوده و توفیق عمل صالح روز افزون بدهد. آمین

2
خضری (مهمان)
1391/05/30

دەنگی لاقـەکانی جێژنە دێ
دل لە دورێیی کی دا سەری سورماوە
نازانی لە هاتنی جێژنە جلی شایی لەبرکا
یان لە رویشتنی رەمەزان پەژارەبێ و قور بەسەرکا
جێژنی رەمەزان، جێژنی خەلاس بونی رەمەزان نیه، بەلکو جێژنی دەرکەوتنی مرۆڤێکی نۆ لە ناو خەلوسە دەرونیەکانی ئینسانییه. هەر وەکو «قۆقنووس» کە لە نیو خەلوسەکەی خوی را دیسان لە دایک دەبێتەوە.
رەمەزان وەکو کوورەیکی وایه که ناوەروک و دەرونی ئینسان دەسوتێنێ و مروڤێکی نۆ، به گیانێکی تازه بەدی دێنیتەوه.
قەرار وایه رەمەزان به پارشیو و بەربانگەکانیەوه، به شەوی قەدر و مۆناجاتەکانیەوه، له ئیمه مرۆڤێکی دیکانه ساز بکا، ئەگەر له جێژنی رەمەزان دا تێنەگەین که سەرلەنۆ له دایک بوینەتەوه، ئەگەر هەست به تازەیی له روح و دەروونمان دا نەکەین ...، جێژنی رەمەزان جێژنی ئێمه نیه
جێژنەتان پیرۆزبێ

3
بدون‌نام (مهمان)
1391/05/30

عید بر همه ای دعوت گران مخلص وعموم مسلمانان جهان مبارک باد انماالحیاه حب واخاء وبغیرالحب کله شقاء

4
هاشم (مهمان)
1391/06/02

عیدسعیدفطربراستادپیرانی ودیگربرادران جماعت دعوت واصلاح وهمه مسلمانان جهان مبارک باد

5
بدون‌نام (مهمان)
1391/06/13

به نظر می رسد که این جماعت مسلمانان را به اسلام دعوت می کند! که از نظر منطقی کار عبثی است۰ شما چه برنامه ای برای غیر مسلمانان دارید برای کسانی که به هیچ کدام از اصول اعتقادی شما باور ندارند۰