پیام دبیر کل جماعت دعوت و اصلاح ایران به مناسبت پیروزی محمد مرسی

بسم الله الرحمن الرحیم
«وَنُرِيدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ» قصص/5

برادران گرامی و اساتید ارجمند در مکتب ارشاد جماعت اخوان المسلمین
اعضای محترم کادر رهبری حزب آزادی و عدالت
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

با نهایت خوشوقتی، خبر انتخاب دکتر محمد مرسی به عنوان رییس جمهور و اعتماد اقشار مختلف ملت مصر به ایشان را دریافت نمودیم. ما در جماعت دعوت و اصلاح ایران این مناسبت فرح‌بخش را به شما و عموم اعضا و هواداران و همفکران تبریک گفته، این پیروزی را نتیجه فرخنده هشت دهه پشتکار خستگی ناپذیر مخلصانه و میوه‌ای از میوه‌های شجره طیبه‌ای می‌دانیم که بنیانگذار شهید، امام حسن البنا -رحمه الله تعالی- غرس نمود و گرانبهاترین و پاک‌ترین خون‌ها آبیاری‌اش نمودند. همچنین ورود به عرصه آزمونی حقیقی است که تجربه اسلام‌گرایی را در سرزمین مصر، قلب تپنده بیداری اسلامی به محک خواهد گذاشت. از خداوند بزرگ می‌خواهیم دکتر مرسی را در نهادینه کردن آزادی، عدالت، دمکراسی و ارزش‌های والای اخلاقی موفق گرداند و او را وسیله تحقق آرمان‌های ملت مصر از طیف‌ها و دیدگاه‌های گوناگون قرار دهد و در بنا نهادن نمونه‌ای پیشاهنگ از «حکمرانی خوب» وی را یاری نماید.

خداوند به تلاش‌های شما برکت وفزونی عنایت فرماید
برادرتان/ عبدالرحمن پیرانی
دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران
4 تیر 1391 / 24 ژوئن 2012

متن عربی پیام:

بسم الله الرحمن الرحیم
«وَنُرِيدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ» قصص/5

الإخوة الأعزاء والأساتذة الکرام في مکتب الإرشاد بجماعة الإخوان المسلمین
السادة في قیادة حزب الحریة والعدالة
السلام علیکم ورحمة الله تعالی وبرکاته

تلقینا ببالغ الفرح والإبتهاج نبأ إختیار الدکتور محمد مرسی رئیسا لجمهوریة مصر العربیة بثقة عظیمة أولتها جماهیر الشعب المصري العظیم لفخامته، ونحن في جماعة الدعوة والإصلاح الإیرانیة إذ نهنئکم وکافة الأعضاء والمؤیدین بهذه المناسبة السارة، نعتبر هذا الفوز نتاجا مبارکا لثمانیة عقود من العمل الدؤوب المخلص وثمرة مبارکة من ثمار الشجرة الطیبة التی غرسها الإمام المؤسس الشهید حسن البنا رحمه الله تعالی وروتها أغلی الدماء وأزکيها. کما هو إختبار حقیقی أمام التجربة الإسلامیة علی مستوی العالم فی قلب الصحوة النابض، أرض الکنانة.

نرجوا الله سبحانه وتعالی أن یوفق الدکتور المرسی فی إرساء الحریة والعدالة والدیمقراطیة والقیم الأخلاقیة العلیا وأن یستخدمه لتحقیق تطلعات الشعب المصري بکافة أطیافه وتوجهاته وأن یمکنه في تأسیس نموذج رائد للحکم الرشید.

هذا وبارک الله في جهودکم وشد أزرکم
أخوکم/ عبدالرحمن پیرانی
الأمین العام لجماعة الدعوة والإصلاح الإیرانیة
24/06/2012

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
خ-مرادی (مهمان)
1391/04/05

ما نیز از شنیدن این خبر مسرت آمیز مسرور گشتیم وخدا را شاکریم که رای مردم در انتخابات ریاست جمهوری مصر مورد کرامت قرار گرفت ،. این پیروزی بزرگ راتبریک می گوییم به مردم مصر وجناب آقای مرسی ودست تمنا ونیاز ،دعا ونیایش را رو به آستان حضرت دوست دراز نموده واز آن بخشنده ی مهربان خواستاریم به آقای محمد مرسی توان انجام واجرای این بار گران مسولیت را عنایت فرمایند.

2
مامه‌ خه‌مه‌ (مهمان)
1391/04/05

موفقیت آقای مرسی را تبریک می‌گویم، اما همانطوریکه‌ استاد فرموده‌اند، مرحله‌ی سخت‌تر موفقیت در آزمون تاریخی در بازار سیاست است.

3
حسين (مهمان)
1391/04/06

هشت دهه ايمان استقامت صبر با طعم شهادت و حالا پيروزي هشت دهه تلاش سخت براي احياي تربيت اصيل ديني و حالا برداشت محصول هشتاد ساله و اين تازه آغاز راه است راهي كه بايد پيمود تا تشكيل امپراطوري عظيم اسلامي و آوردن پيام رحمت براي همه جهانيان و همه اديان.امروز بايد به جهان ثابت كنيم كه ما هشتاد سال را نپيموده ايم تا به پست رياست برسين بلكه تلاش نموده ايم و تلاشمان را ادامه مي دهيم تا آزادي و عدالت را براي جهانيان به ارمغان آوريم آزاديي و عدالتي حقيقي نه آنچه امروز به عنوان آزادي به خورد دنيا داده اند.
خدايا تو را به خاطر اينهمه منت شاكريم كه با چشمانمان نصرت مسلمين را مي بينيم.

4
علی (مهمان)
1391/04/08

سلام
امیدوارم در این ازمون موفق باشند چون چشم تمام حرکتهای اسلامی به این انتخاب است

5
احمد (مهمان)
1391/04/27

پیروزی برادرانمان در اخوان المسلمیین مصر مایه خوشحالی و شادمانی تمامی مسلمانان در تمامی نقاط جهان شد، لکن این تجربه ی مبارک حاصل سالها مرارت و سختی و تحمل مشقتهای فراوان بوده است؛ اما درس این پیروزی مصداق بارز آیه ی شریفه " الذین جاهدوا فینالنهدینهم سبلنا" می باشد.

اما برادرانمان در جماعت دعوت اصلاح ایران(اخوان ایران) هنوز در اول راه اند و لازم است از تجربیات برادرانمان در مصر استفاده بهینه نموده و اشتباهات آنان را تکرار نکنند و در مقابل از تجربیات و نقاط قوت تشان بهرهبرداری کافی نمایند.
از آنان درسهایی چون؛ همکاری و همدلی باتمامی طیف ها و گروهها؛ چگونگی تعامل با حاکمان ظالم و ... را بیآموزند و بدانند که نمی توان با سیاست " یکی بر میخ و دیگری بر نعل" روزی به جایگاه امروز برادرانمان در اخوان مصر دست یابند!
بلکه لازم است رهبران و نیروهای جماعت دعوت و اصلاح و عزیزان فعال این جماعت با اخلاص و شهامت بیشتری درعرصه ی سایسی کشور حاضر باشند نه اینکه چون مومی در دستان حاکمیت به هر شکلی تغییر موضع دهند!!!

الله توفیقتان دهاد.