اعضای شورای مرکزی و هیأت نظارت با کاک حسن امینی و یک فعال دینی سنندج دیدار کردند

اعضای شورای مرکزی و هیأت نظارت با کاک حسن امینی و یک فعال دینی سنندج دیدار کردند

تنی چند از اعضای شورای مرکزی جماعت دعوت و اصلاح ایران با کاک حسن امینی و کاک رزگار مرادی در سنندج دیدار کردند.

 

بنا به‌ گزارش پایگاه‌ اطلاع‌رسانی اصلاح، اعضای شورای مرکزی جماعت در سفر استانی خود به استان کردستان به همراه تعدادی از پیشکسوتان جماعت دعوت و اصلاح، «کاک علی رحمانی» و «ماموستا عبدالله ایرانی» صبح روز سه‌شنبه 16 خرداد با کاک حسن امینی، دیدار و گفتگو نمودند.

 

در این دیدار، هیأت اعزامی شورای مرکزی، ضمن تببین رسالت جماعت دعوت و اصلاح ایران، در فضایی دوستانه و معنوی زحمات و مجاهدتهای چندین ساله‌ی کاک حسن امینی در عرصه‌ی دعوت اسلامی را ارج نهادند.

کاک حسن امینی نیز ضمن ابراز خوشحالی و عرض خیرمقدم، در باب «دعوت، حرکت و جماعتهای اسلامی» سخن گفت. وی در آغاز سخنان خود گفت: «ما» و «شما» در دعوت اسلامی مفهومی ندارد، ما یکی هستیم. وی افزود: «جماعت دعوت و اصلاح ایران از نظر اسمی با ما متفاوتند وگرنه از لحاظ محتوا و مقصد یکی هستیم و اسلام نقطه‌ی مشترک ماست و دغدغه‌های ما یکی هستند.»


کاک حسن در ادامه‌ی سخنان خود گفت: «ادّعای ما بر این است که برای اهل سنّت کار می‌کنیم بنابراین باید سیاستهای ما بر اساس مصالح اهل سنّت باشد. باید به نام همه‌ی مسلمانان و برای همه‌ی مسلمانان باشیم، نه برای عده‌ای خاص. باید مانند پیامبر (ص) رحمة للعالمین بود و نه فقط برای مسلمانان و مؤمنان.»


امینی افزود: رهبران حرکتهای دینی باید به رسول خدا (ص) و خلفاء راشدین (رض) اقتدا کنند.
وی در پایان ‎سخنان خود ضمن تأکید بر حفظ اخوت دینی گفت: «ما باید پشتیبان هم باشیم و چون شما در جغرافیای وسیعتری مشغول فعالیت هستید، انتظار بیشتری از جماعت دعوت و اصلاح می‌رود.»  

 

 دیدار اعضای شورای مرکزی جماعت با آقای رزگار مرادی فعال دینی سنندج
اعضای شورای مرکزی در دیدار دیگری با کاک رزگار مرادی «فعال سرشناس دینی سنندج» در روز سه‌شنبه 16 خرداد به‌ گفتگو نشستند.


در این دیدار، مهندس احراری عضو «هیأت نظارت و داوری جماعت دعوت و اصلاح» بعد از معارفه و ابراز خوشحالی از دیدار با کاک رزگار نکاتی درباره‌ی جماعت، اهداف و استراتژی آن بیان نمود و گفت: «جماعت دعوت و اصلاح ایران خود را متولی اهل سنّت نمی‌داند، بلکه جمعی از اهل سنّت ایران است که‌ حفظ هویت اهل سنّت و خدمت همه‌جانبه‌ به‌ جامعه‌ی اهل سنّت ایران را وجهه‌ی همت خود قرار داده‌ است.»


کاک رزگار مرادی نیز ضمن ابراز خوشحالی و اظهار تشکر از اعضای شورای مرکزی بر همکاری و تعاون بیشتر جهت رسیدن به‌ اهداف، «شناسایی موانع و آسیب‌های کلان و رفع آنها، تلاش برای رفع اختلافها‌، رفع یأس و حرمان جامعه‌ از تکرار شکستها و مدلهای گذشته‌، زدودن تنگ‌نظریهای حزبی و این توّهم که‌ برداشت حزبی هر گروه‌ بهترین خوانش موجود از دین است» تأکید نمود.

وی در ادامه‌ی سخنان خود ضمن اشاره‌ به بهار عربی، تحولات و انتخابات اخیر مصر گفت: «افکار عمومی باید به این نتیجه برسد که قرائت وسط از دین باعث می‌شود مردم در کمال آرامش در کنار هم زندگی کنند.»


گفتنی است در این دیدار نیز آقایان علی رحمانی و عبدالله‌ ایرانی هیأت شورای مرکزی را همراهی می‌کردند.    

اعضای شورای مرکزی و هیأت نظارت با کاک حسن امینی و یک فعال دینی سنندج دیدار کردند
بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1391/03/19

كمال مسرت و خوشحالي خود از اين ديدارها را ابراز ميكنم و اميدوارم اين ديدارها مايه خير و بركت در حركات إسلامي و نزديكي هر چه بيشتر گروه هاي فعال ديني به شود. همچنين اميدوارم ديدار هاي جماعت با شخصيت ها و گروه هاي ديني بيشتر و بيشتر شود.
{ وَأَطِيعُواْ ٱللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلاَ تَنَٰزَعُواْ } تختلفوا فيما بينكم { فَتَفْشَلُواْ } تجبنوا { وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ } قوّتكم ودولتكم { وَٱصْبِرُواْ إِنَّ ٱللَّهَ مَعَ ٱلصَّٰبِرِينَ } بالنصر والعون.

2
دانا (مهمان)
1391/03/19

کار بسیار شایسته و خوبی بوده است باید دیدار ها را تازه کرد در لاک خود خزیدن و دیگران را ندیدن شرط دعوت دینی و شایسته این جمع نیست

3
سانا (مهمان)
1391/03/21

خبرنگار در خبر نخست بیشتر بر سخنان آقای امینی تمرکز نموده‌، شرط بیطرفی آنست که‌ سخنان طرف مقابل نیز منعکس شود.