سومین کارگاه آموزشی «فرزندپروری» در سقز برگزار شد

عکس آرشیویی است

 سومین جلسه کارگاه آموزشی «فرزندپروری» به همت کمیته‌ی تربیتی شهرستان سقز، جمعه شب ۱ دیماه ۱۳۹۱ برگزار شد. 

بنا به گزارش خبرنگار پایگاه‌ اطلاع‌رسانی اصلاح در سقز، این کارگاه‌ بنا به درخواست بیشتر خانواده‌های جماعت و در راستای تربیت صحیح و اسلامی و با حضور جمع کثیری از خانواده‌های جماعت در این شهرستان، اجرا شد. 

در این کارگاه آموزشی، امید آغابیگی، دانشجوی دکتری روان‌شناسی برای حضار سخنرانی نمود. وی در این جلسه درباره‌ی «اضطراب و نقش آن در زندگی نوجوانان» برای والدین نوجوانان سخنرانی کرد. 

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان در طول دوران تحصیل دچار اضطراب‌های ناگهانی و شدید شده و این اضطراب در شب امتحان و بخصوص دوران کنکور بیشتر می‌شود، راهنمایی‌های لازم جهت کاهش این فشار و استرس امتحان را بیان کرد. 

وی به پدر و مادر نوجوانان توصیه نمود که همیشه با تشویق و دلگرمی از کنار اشتباهات و نمرات پایین فرزندانشان عبور کرده و فرصت جبران را به آنان بدهند. 

در ادامه وی به تحلیل رفتار و عملکرد اشاره کرده و گفت: «هر عملی از احساسات و عواطف سرچشمه گرفته و هر احساسی از فکر و اندیشه نشأت می‌گیرد. اگر عملکرد ناهنجاری در خود یا فرزندانمان مشاهده می‌کنیم باید به فکر و اندیشه‌ای که زیربنای اصلی عملکرد است، بنگریم و با تغییر این فکر و اندیشه‌ی بنیادی است که می‌توان عملکرد مناسبی داشته باشیم.»

این جلسات که‌ با استقبال گرم اعضا و هواداران جماعت روبرو شده است‌، در ماه یکبار در سقز برگزار می‌شود.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1391/10/04

آفرین به سقزی ها