عضو شورای مرکزی جماعت بر «توسعه‌ی بیشتر فعّالیّت‌های جماعت» در سطح استان آذربایجان غربی‌ تأکید کرد

عضو شورای مرکزی جماعت بر «توسعه‌ی بیشتر فعّالیّت‌های جماعت» در سطح استان آذربایجان غربی‌ تأکید کرد

در دیدار تنی چند از اعضای شورای مرکزی جماعت دعوت و اصلاح ایران، در عصر روز دوشنبه‌ 21 شهریور، با اعضا و هواداران اين جماعت در بوکان، بر «توسعه‌ی بیشتر فعّالیّت‌های جماعت» در سطح استان آذربایجان غربی‌ تأکید شد.

عضو شورای مرکزی جماعت، «محمّدعلی آریانژاد»، در این دیدار، درباره‌ی ارتباط جماعت با اخوان‌المسلمین مصر و اخوان‌المسلمین جهانی، گفت: «جماعت دعوت و اصلاح ایران جزئی از اخوان نیست بلکه جزئی از بیداری اسلامی است و از لحاظ تشکیلاتی هیچ ارتباطی با اخوان ندارد. امّا از تجربیات آنان در مسائل دعوت اسلامی استفاده می‌شود و ارتباط دوستانه‌ با همه‌ی جماعتهای بیداری اسلامی در داخل و خارج از کشور وجود دارد.»

وی به دستاوردهای جماعت در خارج از ایران اشاره کرد و افزود: «اتّحاد جهانی علمای مسلمین، صدها عضو دارد که 10 نفر آن از علماي عضو جماعت هستند و استاد عبدالرّحمن پیرانی هم، عضو هیأت امنای 30 نفره‌ی آن است. همچنین جماعت از بنیانگذاران اتّحادیّه‌ی (NGO)های اسلامی است که امسال در سازمان ملل نیز به ثبت رسیده است.» وی افزود: «جماعت تاکنون در چندین سمینار که به‌ وسیله‌ی این اتّحادیه در خارج از کشور برگزار شده، مشارکت جدّی  و مؤثّر داشته‌ است.» 

بده‌ بستان عزّتمندانه‌ با نظام

«عضو شورای شمس در اوایل انقلاب»، درباره‌ی تعامل جماعت با نظام گفت: «اگر بده، بستانی وجود داشته در چارچوب موازین شرعی بوده و اگر در انتخابات گذشته‌ از کاندیدایی حمایت شده که ظنّ غالب بر این بوده‌، قادر به‌ برآورده‌کردن مطالبات حدّاقلی اهل سنّت است، کار خوبی صورت گرفته است و جماعت دعوت و اصلاح ایران به هیچ وجه، از این تعامل و مشارکت در امور جامعه‌، پشیمان نیست.»

لزوم توسعه‌ی بیشتر فعّالیت‌ها در جامعه 

دگر عضو شورای مرکزی جماعت «حسین تیباش» نيز، طیّ سخنان کوتاهی به آسیب‌شناسی فعّالیتهای جماعت پرداخت. وی ضمن بررسی اجمالی وضعیت جماعت در سطح استان و ناشناخته‌ماندن آن در نزد بیشتر افکار عمومی، گفت: «چرا وقتی که از محبوبترین افراد جامعه سؤال می‌شود، بلافاصله ذهن افراد متوجه اعضای جماعت می‌شود اما وقتی که از محبوبترین جماعتها سؤال می‌شود، کمتر کسی به «جماعت دعوت و اصلاح ایران» اشاره می‌کند؟!» وی در ادامه‌ی بحث، خواستار بررسی جدّی و ارائه‌ی راهکارهایی برای حلّ این مشکل شد. 

دستاوردها و مواضع جماعت در داخل کشور

حسین تیباش در پاسخ به سؤال یکی از افراد در مورد موضعگیریهای بعضاً ضعیف جماعت در قبال اقدامات دولت علیه اهل سنّت و ملّت کرد گفت: «جماعت با دولت، تعامل منطقی، عاقلانه و واقع‌بینانه دارد.» وی در ادامه‌ به تلاشهای دبیرکل جماعت، جهت محکوم کردن حملات ایران و ترکیه به مناطق مرزی کردستان عراق از طرف «اتّحاد جهانی علمای مسلمین» اشاره کرد.

همچنین در این نشست، عضو ديگر شورای مرکزی جماعت، «مصطفی اربابی» طیّ سخنان کوتاهی درباره‌ی ویژگی‌ها و جایگاه دعوت و دعوتگری در اسلام، از خصوصیات بهشتیان در بهشت سخن گفت. 

گفتنی است در این سفر دوره‌ای به شهرستانهای آذربايجان غربي، عضو پیشین شورای مرکزی «عبدالرّحمن محمّدپور» و تنی چند از اعضای هیأت اجرایی جماعت دعوت و اصلاح ایران استان آذربایجان غربی، اعضای مهمان شورای مرکزی جماعت را همراهی می‌کردند. 

بوکان (21شهریور 1390)

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1390/06/24

سلام بر دوستان عزیز
از دیدن گزارشهای فعالیتها و ... بسیار خوشحالم امیدوارم همیشه‌ موفق باشید/

2
تشکر فراوان (مهمان)
1390/06/24

http://www.islahweb.org/content/2011/8/4233
خبر مرتبط با این خبر

3
بدون‌نام (مهمان)
1390/06/24

عکسهاش کو؟

4
بدون‌نام (مهمان)
1390/06/25

Less Camera!!

5
جباری (مهمان)
1390/06/27

الله اکبر و لله الحمد
با گسترش انقلابهای مردمی جهان اسلام شما هم فعال تر شدید. ماشاءالله نکنه چیزی زیر سر دارید؟؟؟

6
صمد علیپور (مهمان)
1390/06/28

به‌ اعتقاد بنده‌، سهم بوکان در فعالیتهای دعوی، اصلاحی و تربیتی ناچیزتر از آنی است که‌ اکنون هست، بوکان یکی از جوانترین و نخبه‌ترین شهرهای استان است، شایسته‌ است فعالیت بیشتری در آن به‌ انجام برسد. از لحاظ استراتژیک نیز در نقطه‌ی بسیار مهمی واقع شده‌ است. مردمانش متواضع، خیّر، کوشا، و اهل علم و صنعت‌اند، باید به‌ آنان خدمت کرد؛ چراکه‌ لیاقت خدمات بیشتری را دارا هستند.

7
رسول (مهمان)
1390/06/28

بوکان سومین شهر پرجمعیت استان آ.غ- امیدوارم جماعت اصلاح بتواند به مردمش در این دیار بیشتر خدمت کند.

8
بدون‌نام (مهمان)
1390/07/18

واقعا سهم اين شهر نخبه پرور در مديريت استاني و كشوري ناچيز است بايد بيشتر توجه كرد