اقامه بی‌سابقه و باشكوه نماز جماعت در مساجد مهاباد

اقامه بی‌سابقه و باشكوه نماز جماعت در مساجد مهاباد

در بیش از یازده‌ مسجد مهاباد نماز جمعه‌ برگزار می‌شود. این هفته نیز مهاباد، شهر عالمان بزرگ و جلیل‌القدری همچون ملاّجامی، پیشوا قاضی محمّد، علاّمه‌ مجدی، استاد شهید عبدالکریم شهریکندی و... نیز شاهد برگزاری این مراسم عبادی در چندین مسجد حاشیه‌ی شهر و نیز مسجد جامع (مزگه‌وتی سوور) بود؛ به‌ گونه‌ای که‌ خانه‌های خدا در این عید بینوایان و حجّ مساکین در ماه‌ ضیافت الهی مملوّ از حضور خالصانه‌ی روزه‌داران مقیم‌الصّلاة بود.

از جمله نماز جمعه‌ی شهرک کارمندان این شهر، به امامت استاد ملاّعلی خالدی، علاوه بر ظرفیت فشرده‌ی صحن اصلی مسجد، مسجد خواهران و محلّ تعزیه‌ی مسجد، پارک جنب مسجد نیز مشحون از نمازگزاران روزه‌دار مهمان خدا بود.

اقامه بی‌سابقه و باشكوه نماز جماعت در مساجد مهاباد
اقامه بی‌سابقه و باشكوه نماز جماعت در مساجد مهاباد
بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
کورد (مهمان)
1390/05/22

حتما می‌خاهید با این خبر بگید مهاباد که‌ مشهور به‌ بی‌دینی است، ببین چقدر نمازگزار دارد؟! و الا این خبر چیه‌ که‌ گذاشته‌اید؟

2
بدون‌نام (مهمان)
1390/05/22

با سلام
عرض شود که تقریبا در تمام مناطق کردنشين نماؤ ها و تراويح ها مرتب است خدارا شکر
به نظر من كافر همه را به كيش خوى مي پندارد هر کرد ومسلمان امل سنت افتخارش اين است كه اطر ىر ءول عمرش حتي يك ركعت نماؤ هم بخواند براي خداست
ديطران را هم ميبينيم تا كسي نميرد يا شهيدنشود عبادتی نيست اگر هم باشدبرای مرده ها

3
رحیم/مهاباد (مهمان)
1390/05/22

تا کور شود هر آنکس نتواند دید

4
کورد (مهمان)
1390/05/23

کوڕه‌ کاک ڕه‌حیم! کووری چه‌ شه‌وه‌د؟ کوڕه‌ خۆ ئه‌و خه‌به‌ره‌ ئه‌رزیشی خه‌به‌ری نییه‌! ئه‌و خه‌به‌ر پاشکۆیه‌‌که‌ی لێ کراوه‌ته‌وه‌! تازه‌ ئه‌گه‌ر واش بێ، نوێژکه‌ری ڕه‌مه‌زانێ زۆر بۆ دڵخۆش کردنێ نابێ ....

5
hamid (مهمان)
1390/05/23

ای کاش چند عکس بهتر را می گذاشتید که تمام جمعیت - یا اکثر آن و یا انبوه قابل ملاحظه آن - را پوشش دهد
این تصاویر آماتور در شأن سایت نیست.

6
بدون‌نام (مهمان)
1390/05/23

وانی کاکه ده بی له مه هاباد بی تا بزانی چ خبره زور که س به و نویزه نارحتن له خودایت ده وی که تعطیلی که ن

7
محمد ریان (مهمان)
1390/05/24

الحمدلله
این ماه مبارک در تمام مناطق سنی نشین ایران برکاتش گسترده است و مساجد رونق خاصی دارد فقط احتیاج به دعوتگرانی است که مانند دکتر که دلسوزانه به مداوای بیمار میپردازد برای ملت تلاش نمایند و آنها را برای همیشه با خدا پیوند دهند.

8
بلوچ (مهمان)
1390/05/27

كل اهلسنت در نمازهاي يوميه فعال هستند و شور و هيجان آن در رمضان بيشتر است.

9
بدون‌نام (مهمان)
1390/06/05

از اینکه عکسهای زیباتری می توانستید در سایت برای بازدیدکنندگان داشته باشید جای پرسش و انتقاد است... کسانی که در ذیل خبر به ابراز عقیده در مورد مهاباد پرداخته اندباید اطلاعات دقیقی نسبت به این شهر و مردم خوب آن داشته باشند... من در طول چند سالی که از شهر مهاباد بازدید داشته و سایر شهرهای کردستان از قبیل بوکان و سقز و پیرانشهر را از نزدیک دیده ام و برای مدتی هم سکونت داشته ام انصافا باید اقرار کنم که در طول 3 یا 4 سال گذشته مساجد و علمای مهاباد بویژه آقایان استاد خالدی ؛ محمودیان ، ملازاده ، ستوده ، رسولی کیا ، علیپور و... با تلاشی خستگی ناپذیر و مجاهدانه در راستای بسط و اعتلای مفاهیم دینی گام بر میدارند و حضور سرشار از انگیزه جوانان در مساجد مهاباد گواه این مدعاست ... چرا دوستان نباید خرسند باشند وبدون هیچ دلیلی مردم را به بی دینی متهم نمایند؟ واقعا چه لذتی دارد اگر در شهری مثل مهاباد مردم فرایض دینی را بجا نیاورند ... باید اعتراف کنم که در این 3 سال گذشته مساجد مهاباد حتی از مساجد شهر پرجمعیت سنندج فعالتر و دیدنی تر بوده است

10
دانا (مهمان)
1390/06/08

سلام
بنده امسال برای اولین بار در ماه رمضان به بعضی از مساجد سرزدم و از نزدیک شاهد حضور گسترده ی مردم به ویژه جوانان بودم . حضور گسترده ی جوانان در شب قدر واقعاً برای بنده غافلگیر کننده بود . به نظر بنده شهر مهاباد ، شهر جوانان فهیم و اهل منطقی است که آمادگی پذیرش مسائل دینی را بیش از جاهای دیگر دارند فقط حضور دعوتگران مخلصی را می طلبد که مردم را به سوی دین خدا دعوت کنند. این تصور که مردم مهاباد بی دین یا ضد دین هستند هیچ وقت درست نبوده و اکنون هم نادرست است . به امید خدای سبحان در آینده ی خیلی نزدیک آثار بیداری گسترده تر مردم مهاباد و به ویژه جوانان را شاهد خواهیم بود.