پیام دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم
شَهْرُ رَمَضانَ الَّذِي أُنْزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدىً لِلنَّاسِ وَ بَيِّناتٍ مِنَ الْهُدى‏ وَ الْفُرْقان...(البقره/185)

ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن و ماه بازگشت به خویشتن و اهتمام به خودسازی و آبادانی درون، بار دیگر فرا رسید؛ تا در پرتو نفحات فرخنده آن، لختی از هیاهوی فرساینده زندگی روزمره فاصله بگیریم و فرصتی برای بازکاوی زوایای درون خود بیابیم. "إن لربکم فی أیام دهرکم لنفحات ألا فتعرضوا لها"(متفق علیه)

رمضان آمد تا یادآور نزول فرخنده‌ترین هدیه خداوند سبحان براي همیشه‌ي زمینیان باشد و تا درخشش این نور جاودانه‌ي جهانی را در لیالی قدر به ما ارزانی دارد و ما را در رهایی از ظلمات سرگردانی، هدايتگر باشد. "هُوَ الَّذِي يُنَزِّلُ عَلى‏ عَبْدِهِ آياتٍ بَيِّناتٍ لِيُخْرِجَكُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ وَ إِنَّ اللَّهَ بِكُمْ لَرَؤُفٌ رَحِيمٌ"(حديد/9)

و رمضان آمد تا با صیقل دادن درون‌، فرصتی ویژه برای راز و نياز و مناجات با خداوند عزوجل و دعا و تضرع به درگاه کبریایی‌اش بیابیم که " ثلاثة لا ترد دعوتهم الإمام العادل والصائم حين يفطر ودعوة المظلوم يرفعها فوق الغمام وتفتح لها أبواب السماء ويقول الرب عزوجل وعزتي لأنصرنك ولو بعد حين"(رواه الترمذی)

و ماه رمضان آمد تا با طنین ربانی خود از فراز هستی، ما را فرا خواند که "...یا باغی الخیر أقبل و یا باغی الشر أدبر"؛ تا بر ترديدها و دودلی‌های خود و وسوسه‌های خنّاسان جن و انس فایق آییم.

و رمضان آمد تا با نگاه به تاریخ، تحقق وعده‌ي نصر مؤزر خداوند قادر متعال را در بدرالکبری به یاد آوریم و از نو بیاموزیم که صبر و تقوی -به مثابه دو دستاورد ارزنده در مدرسه رمضان- پیش‌شرط‌های اصلی تحقق نصرت الهی‌اند: "بَلى‏ إِنْ تَصْبِرُوا وَ تَتَّقُوا وَ يَأْتُوكُمْ مِنْ فَوْرِهِمْ هذا يُمْدِدْكُمْ رَبُّكُمْ..."(آل‌عمران/125) و فراموش نکنیم که یاری را جز از او نخواهیم که: "...وَ مَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَكِيمِ"(آل‌عمران/126).

و چه درس‌آموز و عبرت‌انگیز است این فراز آخرین از درس‌های رمضان در این مقطع زمانی که مردم مسلمان و آزادیخواه برخي از كشورهاي اسلامي را فتنه جباریت و ددمنشی دیکتاتورها دربرگرفته است؛ تا تلخی محنت‌ها و سختی مصایب، آنان را مأيوس نسازد.

ضمن تبريك حلول این ماه مبارک به محضر همه خواهران و برادرانم در جماعت دعوت و اصلاح ايران و عموم هموطنان ارجمند و امت اسلامی، خاضعانه دست به دعا برمي‌داريم كه:

پروردگارا! سپاس تو را که فرصتی دیگر بر ما منت فرمودی تا هم به امید لطف بی‌پایانت، گناهان و کاستی‌های یک‌ سال دیگر از عمرمان را جبران کنیم و هم عهد دیرینه بندگی را تجدید نمائیم.

الها! درهای رحمتت را بر ما برگشای و از خوان بی‌بدیل کرمت ارزانی‌مان دار.

معبودا! بهار قرآن را چنان همنشین دلهایمان قرار ده، تا کوله‌بار تهی‌شده وجودمان به مدد دولت پرشکوه و پربرکت قرآن، آکنده از گل‌های باغ آسمان گردد و نیک‌فرجامی قرینمان.

خداوندا! امت اسلامي را از به ‌بار نشستن شكوفه‌هاي درخت آزادي كه به خون گرانبهاي آزادي‌خواهان سيراب گشته است، بهره‌مند بگردان و  مسلمانان را در آنچه مايه‌ي خوشنودي تو و رستگاري آنان است، همراه و متحد و پيروز بفرما.

آمين يا رب العالمين

عبدالرحمن پيراني
9 مرداد 1390
30 شعبان ‌1432

دانلود فایل PDF پیام

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1390/05/10

برادر عزيز سلام و درود خدا بر شما

جا دارد كه از مطلب خوبتان به مناسبت فرا رسيدن ماه مبارك رمضان تشكر كنيم

و در آخر دست دعا به درگاه ايزد منان بالا بريم و به همدلي با دعاي نيكتان باآمين گفتن تمناي استجابتش را از خداي مهربان خواستار شويم

آمين
آمين
آمين يا رب العالمين

2
بدون‌نام
1390/05/14

ماموستای به ریز زور سپاس بو پیامه جوانه که ت .یاخوا ته مه ن دریژ بی بو خزمه ت به دعوه تی دینی .له سه ولاوا وه

3
بدون‌نام
1390/06/01

سلام بر شما ای معلم دین
با سپاس از زحمات شما
زنده باشی.

4
بدون‌نام
1390/05/10

piroze le Mamosta u le hemuwan!

5
بدون‌نام
1390/05/13

ما نیز به نوبه خود به برادران ایمانی تبریک عرض می کنیم از خداوند ثبات در عقیده و رشد و توسعه درون همه برادران ار خواهانم التماس دعا/مهاباد

6
بدون‌نام
1390/05/22

چه خوش گفت درویش کوتاه دست که شب توبه کرد و سحرگه شکست
گر او توبه بخشد بماند درست که پیمان ما بی ثبات است و سست