پيام پایگاه اطلاع رسانی اصلاح به مناسبت طراحي جديد سايت

با توکل بر خداوند متعال، قالب جدید پایگاه اطلاع رسانی اصلاح، طراحی و به محضر همراهان ارجمند و کاربران گرامی تقدیم گردید.

در تیرماه سال 1384، صفحه‌ي اصلاح‌‌وب در شبکه‌ي اینترنت گشوده و چندی بعد اولین مطلب آن بارگزاري شد. در این شش‌سال، علیرغم بضاعت اندک خود، کوشیدیم بر عهدی که در متن اعلام حضور با مخاطبان بسته بودیم، بمانیم و تلاش کردیم تا در حد مقدورات و در سقف امکانات، از "تقریر حقیقت" و "تقلیل مرارت" غفلت نورزیم. این را که چه میزان موفق بوده‌ایم، به قضاوت مخاطبان گران‌قدر وا می‌گذاریم؛ اما یقین داریم که به حکم جایزالخطا بودن بشر، هر اقدام فردی یا گروهی می‌تواند قرین سهو و اشتباه باشد. ما همواره کاستی‌های کار خود را جست‌وجو کرده‌ایم و گاهي نیز با انتقادها و پيشنهادهاي مؤثر کاربران محترم، به کاستی‌های دیگری پی برده‌ایم.

از افتتاح سایت تا به امروز، عرصه‌ي فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور ما فراز و فرودها و تغییر و تحولاتی را در سطوح مختلف تجربه نموده است؛ "اصلاح‌وب" اگر چه برای خود رسالت یک "رسانه‌ي خبری" را تعریف نکرده بود، اما به اقتضای ضرورت و با وجود همه‌ي مشکلات، علاوه‌بر خبرهای قابل انتشار مربوط به جماعت دعوت و اصلاح ایران، به انعکاس اخبار و رویدادهایی که به نظر می‌رسید در حوزه‌ي توجه و اهتمام میانگین مخاطبان باشد، می‌پرداخت.

گذشت زمان، ضرورت تجدید نظر در قالب و تلاش در جهت ارتقای محتوا را روز به روز  برجسته‌تر می‌نمود. اکنون به یاری خداوند و با همت مديريت بخش فنی سایت، قالب جدید با ویژگی‌ها و خدمات متفاوت از گذشته پیش روی شماست.

لازم به ذکر است که – ان‌شاءالله- در آينده‌اي نزديک شاهد افتتاح صفحات سايت به زبان‌های دیگر از  جمله عربی و انگليسي ـ و در صورت امکان و همراهی شما گرامیان ـ دیگر زبان‌های مورد اقبال مخاطبان، خواهيم بود.

برخی امکانات طراحي جدید به شرح زیر است: 

1- با کليک بر روي آرم جماعت مي‌توان به صفحه‌ي اول سايت برگشت.

2- با کلیک بر نام نویسنده یا مترجم، صفحه‌ي خاصی باز شده و سایر مطالب مربوط به آن نویسنده یا مترجم نمایش داده خواهد شد.

3- در پايان هر مطلب امکان امتیازدهی اضافه شده است. کاربر مي‌تواند به هر مطلب از یک تا پنج امتیاز (ستاره) بدهد.

4- علاوه بر استفاده از موتور جستجوي قوي‌تر، بازديدکننده مي‌تواند، پس از جستجو در سایت، در صفحه‌ي نتایج، با کلیک بر روی "جستجوی پیشرفته"، از این امکانات بهره‌مند گردد:

الف) کلمات را به صورت مجزا جستجو کند.

ب) عبارتی را در سایت جستجو کند.

ج) جستجوی موضوعی انجام دهد.

د) به تفکیک مقاله و بیانیه جستجو کند.

5- در صفحه‌ي ارسال مطلب می‌توانید مطالب خود را برای سایت بفرستید. در این صفحه این امکان را دارید که متن کامل مطلب را تایپ کنید و یا اینکه فایل ورد یا PDF آن را به همراه عکس مطلب ضمیمه‌ي فرم کرده و ارسال نماييد.

6- در قسمت "تماس با ما" امکان ارتباط با معاونت‌ها و نهادهای مرکزی جماعت وجود دارد. پس از درج نظر در صورت نياز، به پرسش‌ها و نظرات شما به صورت خصوصي – از طريق ايميل‌اتان – پاسخ داده مي‌شود و يا در صورت عمومي بودن نظر، سؤال و جواب آن در سايت درج خواهد شد.

7- با کليک کردن روي Icon های ( ) ستون سمت چپ سايت، امکان کوچک و بزرگ نمودن اندازه متن وجود دارد.

8- در پايان هر مطلب با کليک روي "نسخه‌ي مناسب چاپ"، امکان چاپ مطلب بهينه شده است.

9- در ستون موضوعات با دنبال کردن لينک آيکون () بازديدکننده مي‌تواند مطالب را از طريق RSS به تفکيک موضوعات بخواند.

10- در انتهاي هر مطلب بازديدکننده مي‌تواند، مطلب را در شبکه‌هاي اجتماعي به اشتراک بگذارد و یا به دیگران ایمیل کند.

11- در ستون سمت چپ، بيشترين بازديد کننده در يک هفته‌ي اخير و بيشترين نظر در دو ماه اخير ذکر شده است.

مدیریت پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح
تیرماه 1390

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1390/05/10

دوست عزیز سلام نمی دانم نام شما چیست و اینکه به کامپیوتر آشنائی دارید یا خیر ؟ فقط این را می دانم که سایت شما چند وقتی است نامنظم و درهم ریخته شده استمطالب توهم بوده و خیلی سخت و کند بازسازی می شود اگر مشکل از جانب شماست لطفاَ درستش کنید اگر مشکل از جای دیگر که مصدع اوقات شریف نمی شوم.

2
ادیتور
1390/05/15

سلام. طاعات قبول ان شاء الله
در این گونه موارد باید مرورگر و نسخه ویندوز ذکر شود و عکسی از صفحه اشکال دار هم فرستاده شود تا دقیقا بدانیم مشکل در کجاست. ما در اکثر مرورگرها آزمایش کرده ایم و مشکلی نداشته است.
موفق و موید باشید

3
بدون‌نام
1390/05/21

سلام خداوند بر شما باد خداي جزاي خيرتان دهد واقعا سايت عالي شده تبريك ميگم/ از سردشت