پیام دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران به مناسبت بیست و چهارمین یادواره‌ی بمباران شیمیایی سردشت

بسم الله الرحمن الرحیم

بیست و چهار سال از فاجعه‌ی بمباران شیمیایی سردشت سپری شد. خودخواهی و از خدا بی‌خبری طاغوتی جنایت‌کار و ستم‌پیشه، با غیر انسانی‌ترین شیوه‌ی ممکن، ضمن سلب حق حیات جمعی از انسان‌های بی‌دفاع، روزهایی تلخ و توأم با رنج و الم را نیز برای مصدومان و بازماندگان رقم زد.

با سپری شدن نزدیک به ربع قرن از آن جنایت هولناک، اکنون سردشت و مردم شریف آن پویایی و زندگی را تجربه می‌کنند. در تمامی این سال‌ها، هیچ‌گاه شاهد نبودیم مردمانِ این شهر سرسبز و سربلند کردستان، از الطافِ پروردگار مأیوس، از احقاقِ حقوقِ خویش، ناامید و با نامهربانی‌های روزگار، خسته و فرسوده شوند؛ بلکه همواره تلاش کردند تا با گرامی‌داشت و یادآوری تاریخ آن فاجعه‌ی خون‌بار و دردناک، وجدان‌های پاکِ جهانیان را که در آن زمان خواب ناهشیاری و غفلت را آگاهانه یا از سر عُذر اختیار کرده بودند، به عرصه‌ی عبرت‌آموزی و هشیاری دعوت نمایند تا شاید دیگر نفسِ سرکش، فرصت سبُعیت نیابد و داغی بر دل مادران، اشکی بر گوشه‌ی چشم پدران و تاولی بر گونه‌ی کودکانِ خردسال ننهد و زندگی بر پایه‌های ایمان، آزادی، آرامش، صلح و دوستی، مداوم و پابرجا بماند.

امید آن است که تلاش‌های مردم و فعالان مدنی زمینه را برای احقاق حقوق مردم مظلوم و مقاوم سردشت و توسعه و امنیت پایدار و آبادانی بیش از پیش این شهر فراهم نماید و تلخی‌های آن روزِ شوم، فراموش گردد.

مرحبا به این همه صبوری و بُردباری و این همه کوشش و هوشیاری.

درود و سلام خدا بر شهیدان و مصدومانِ آن فاجعه‌ی انسانی.

عبدالرحمن پیرانی
دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران
1390/04/07

 

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1390/04/20

یكی از صحنه های عجیب و نامفهومی كه همیشه ذهن مرا مشغول خود كرده این است كه بسیاری از عالمان شیعی ما به لبنان و سوریه و خلیج فارس سفر می‌كنند و با عالمان غیر شیعی با هدف تقویت وحدت ملاقات می كنند، اما از هر گونه تعامل با عالمان اهل سنت داخل كشور پرهیز می كنند! آیا فضای كشور ما برای تعامل تقریبی مناسب نیست؟ و نمی شود فراتر از چند روز همایش بسته در تهران در هفته وحدت در دیگر مناسبت های بزرگ ملی همواره شخصیت های غیر شیعی هم در صحنه باشند؟ مگر چالشهای های بزرگ فردای این نظام و عبور از تندرهای ویرانگر جهان شرق و غرب علیه نظام ما را افرادی غیز از همین اهل سنت داخل می تواند خنثی نماید؟ كاری كنیم كه اگر خدای ناكرده روزی نظام تهدید شود همین اهل سنت با رهبری عالمان بزرگ آنان از امنیت و آرامش و مرزهای نظام دفاع كنند. امنیت ملی ما به قدرت نرم و بی انتهای قلوب مسلمانان داخل كشور است، نه به قدرت های سختی كه دیگران از ما بهترش را دارند.
http://www.ayandenews.com/news/32383