پیام‌ تسلیت به مناسبت درگذشت ماموستا ملا محمد عزیزی

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ الَّذِینَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلائِکَةُ أَلاَّ تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنْتُمْ تُوعَدُونَ (فصلت30)
عالم فرزانه، فقیه پارسا و مجاهد نستوه،‌ جناب حاج ماموستا ملا محمد عزیزی پس از نیم قرن مجاهدت و تلاش بی‌وقفه در راه تبیین و ترویج دین مبین اسلام و مقابله با حملات ناروای مخالفان این آیین پاک، بعد از تحمل درد و رنج ناشی از بیماری، سرانجام به دیدار پروردگار بزرگ شتافت و با مرگ خویش عموم مردم مسلمان کردستان،‌ به‌ویژه علمای منطقه و خیل شاگردانش را متألم ساخت.
حقیقتا در شرایط ویژه کنونی وجود شخصیتی همچون آن فقید مرحوم، که با عقیده‌ای پاک و به‌دور از شرک و خرافات و با منش و اخلاق والای خود به دل‌ها راه می‌یافت و با ابزار قلم و از رهگذر تدریس و تألیف، در میدان جهاد، مبارزه و دعوت اسلامی حضوری گرم و انگیزه‌بخش داشت، نیاز ضروری ملت مسلمان ما بود؛ تا در پرتو روشنگری‌های او اعتماد به نفس بیشتری یافته، دوست و دشمن را بهتر تشخیص دهند. بی‌تردید فقدان این شخصیت فرزانه ضایعه‌ای گرانسنگ و منشأ خلأ بزرگی در صف موحدان و دعوتگران و دلسوزان بشریت است.
به‌همین مناسبت برخود لازم می‌دانم مراتب تسلیت خویش و سایر برادران و خواهرانم در جماعت دعوت و اصلاح ایران را، به محضر خانواده‌ی گرانقدر آن عالم بزرگوار و عموم مسلمانان منطقه، به‌ویژه علمای گرامی و طلاب مدارس علوم دینی، عرض ‌نمایم و از خداوند عزیز و رحیم برای ایشان رحمت و مغفرت و علو درجات و برای بازماندگان، صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.
امید آن دارم خداوند علیم حکیم، روز به روز قدم‌های همه ما را در جهت پرکردن خلأ ناشی از وداع این استاد فرزانه و استمرار در مسیر دعوت اسلامی و اصلاح اجتماعی به‌منظور تحقق ترقی و پیشرفت جامعه ثابت‌تر و مستحکم‌تر بگرداند و روح پاک و جسم خسته و رنجور آن مرحوم، در سایه‌سار مهربانی خداوند بزرگ آرام گیرد.
رَبَّنَا اغْفِرْ لَنا وَ لِإِخْوانِنَا الَّذِینَ سَبَقُونا بِالْإِیمانِ وَ لا تَجْعَلْ فِی قُلُوبِنا غِلاًّ لِلَّذِینَ آمَنُوا رَبَّنا إِنَّکَ رَؤُفٌ رَحِیمٌ (حشر/10)
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
عبدالرحمن پیرانی
عضو هیأت امنای اتحادیه جهانی علمای مسلمان
دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران
27/10/89