مهندس محمدرفیع رحیمیان، یار خستگی‌ناپذیر دعوت اسلامی به دیدار حق شتافت

محمدرفیع رحیمیان

شامگاه روز پنج‌شنبه، 3اردیبهشت88، در مسیر لار- صحرای باغ، در 7کیلومتری بخش عمادده، تصادفی بین دو خودرو روی داد که منجر به فوت سه نفر گردید.
در این سانحه دلخراش، که بین خودرو پژو405 و وانت پیکان روی داد متأسفانه کل 3سرنشین دو خودرو در دم جان باختند. خودرو پژو که حامل مهندس محمدرفیع رحیمیان و همراهش بود آتش گرفت و اجساد به پزشک قانونی لار منتقل شدند تا پس از طی مراحل قانونی جواز دفنشان صادر گردد.
جسد مرحوم، صبح جمعه از پزشکی قانونی لار ترخیص و در بین سیل جمعیت دوستان و برادران داغدارش به سمت زادگاهش تشییع گردید. ● پیام دبیر کل جماعت دعوت و اصلاح ایران

استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت واصلاح ایران، در پیامی درگذشت این یار خستگی‌ناپذیر دعوت را تسلیت گفت.
متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
إنا لله و إنا الیه راجعون

مرگ نه پایان راه که آغازی است برای زندگی سراسر تنعم اخروی، برای کسانی که دعوت دین را اجابت کردند و بر آن استقامت نمودند:

(إن الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکة ألاتخافوا و لاتحزنوا...) صدق الله العظیم.

آنان که خدای را خالصانه در دو روزه‌ی تنگ دنیا، خواندند و خواستند و امانت جان را به نیکی و کمال به صاحب آن باز پس دادند، رهایی از درد و رنج روزمرگی این جهان را در نعیم رضوان الهی با سرافرازی و شادمانی تجربه می‌کنند و ملائک آسمان، سلام و درود گویان، ورودشان را به رضوان ابدی تبریک می‌گویند؛ تا دمی در سایه سار آسمانی بهشت آرامش یابند و اطمینان دل و تمنای چشم را ارزانی‌شان دارند.

خبر درگذشت ناگهانی مجاهد نستوه برادر محمدرفیع رحیمیان، همگی ما را بسیار متأثر و اندوهگین ساخت. بدین‌وسیله از جانب خود و سایر برادران و خواهرانم به محضر بازماندگان، علی‌الخصوص والدین گرانقدر، همسر فداکار، فرزندان عزیز و برادران و خواهران محترم ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند قادر متعال برای آن مرحوم، رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می‌نمایم.

والسلام علیکم ورحمة‌الله وبرکاته
عبدالرحمن پیرانی
دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران

________________

● گزارشی از مراسم تشییع و تدفین

روز جمعه4اردیبهشت، شیخ صالح انصاری از علمای بنام منطقه وسخنگوی هیات فتوای جنوب در جایگاه خطیب جمعه عمادده قرار گرفت و در بخشی از بیاناتش گفت: ما معمولا ارزش عمر را به طول آن می سنجیم در حالی‌که باید ارزش عمر را به عرض آن سنجید، سپس با ذکر زندگی سعدبن‌معاذ-رضی‌الله‌عنه- نتیجه‌گیری کرد که گاهی عمر کوتاه، اما بسیار پربرکت است. در ادامه آقای انصاری با ذکر ویژگی‌های ایمانی مهندس، ایشان را از مصادیق اصل مذکور دانست. وی در فرازی دیگر از بیاناتش وفات مهندس رحیمیان را در شب جمعه و سوختن جسد در هنگام مرگ و حضور جمعیت زیاد در مراسم نماز میت را به فال نیک گرفت و با استناد به حدیث ایشان را شهید دانست.
پس از اقامه نماز جمعه، سیل عظیم جمعیت بر دو مرحوم نماز گزاردند و جهت دفن پیکر همراهش به سمت قبرستان عزیمت کردند. آقای سیدحسن صدیقی از اعضای هیات فتوای جنوب در بخشی از مراسم، ضمن تاکید برضرورت عبرت اندوزی در چنین حوادثی یادآوری کرد: لازم است انسان آنچنان زندگی کند که مردم بعد از مرگ از او به نیکی یاد کنند.

لازم به ذکر است که با توجه به عدم حضور پدر مرحوم رحیمیان در هنگام تشییع، جمعیت تا اقامه نماز عصر به انتظار نشستند و مراسم خاکسپاری پیکر مهندس به بعد از نماز عصر موکول گردید. در این فاصله زمانی استاد سعدالدین صدیقی، عضو شورای مرکزی جماعت دعوت واصلاح ایران و از علمای منطقه به ایراد سخنرانی پرداخت، وی در فرازی از سخنانش گفت: در طول سالیان طولانی آشنایی با ایشان، شاید همه همراهان متفق باشند که مهمترین ویژگی مهندس این بود که در انجام کار خیر و قبول مسولیت، زمانی ‌که آن را در توان خود می‌دید دریغ نکرده و شانه از زیر بار مسولیت خالی نمی‌کرد و همین خصلت می‌تواند ارزشمندترین میراثی باشد که ما آن را در مسیر دعوت به ارث ببریم.
تا هنگام نماز عصر به حجم حضار افزوده می‌شد. شخصیت‌های دینی و اجتماعی منطقه از اطراف و اکناف از استان‌های فارس، بوشهر و هرمزگان خود را برای حضور در مراسم تدفین به عمادده می‌رساندند. نماز دیگری بر مرحوم اقامه شد. جنازه را برای خاکسپاری به سمت قبرستان روانه کردند.

سیل عظیم جمعیت، گواهی بر جایگاه رفیعِ مهندس رحیمیان، در دل دوستدارانش بود.

پس از خاکسپاری، استاد شیخ‌محمد درزند، از علمای استان هرمزگان و عضو دوره پیشین شورای مرکزی جماعت دعوت و اصلاح ایران به ایراد سخنرانی پرداخت و با تبیین وضعیت مرگ و چگونه مردن، از مهندس رحیمیان به عنوان ثمره بیداری اسلامی معاصر نام برد.

مراسم خاکسپاری تا نماز مغرب ادامه یافت. از مسایل قابل توجه در صحنه تشییع و تدفین مهندس، صبر وصف‌ناپذیر برادرانش و به ویژه پدر وی بود. پدر مرحوم دائما توصیه می‌کرد که گریه نکنید؛ هر کسی که او را دوست دارد برایش دعا کند.

ما هم برایش دست به دعا بر می‌داریم
(اللهم اغفر له وارحمه وعافه واعف عنه وأکرم نُزُله. ووسع مُدخلهُ. واغسله بالماء والثلج والبرد، ونقه من الخطایا کما ینقى الثوب الأبیض من الدنس، وأبدله داراً خیراً من داره، وأهلاً خیراً من أهله وزوجاً خیراً من زوجه وأدخله الجنة وأعذه من عذاب القبر ومن عذاب النار.

____________________

● مختصری از شرح حال مرحوم

مهندس رحیمیان در سال1351 در عمادده از توابع لارستان در استان فارس دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در همان جا به پایان رسانید. در سال1365 جهت ادامه تحصیل در دروس حوزوی به "اِوَز" رفت و در مدرسه علوم دینی امام شافعی آن شهر به تحصیل مشغول شد. وی همزمان به هنرستان ابوذر غفاری لار رفت تا اینکه در سال1370 با دیپلم الکتروتکنیک فارغ التحصیل گردید. در همان سال پس از قبولی در کنکور جهت ادامه تحصیل در رشته عمران شاخه زیرسازی راه به مشهد عزیمت و در سال1373 در رشته عمران از آموزشکده فنی شهید منتظری همان شهر در مقطع کاردانی فارغ التحصیل شد.

پس از فارغ‌التحصیلی تا لحظه وفات به عنوان نقشه‌بردار در اداره کل راه و ترابری لارستان مشغول به خدمت گردید. علاوه بر فعالیت در راه و ترابری، در پست‌های دیگری از قبیل ناظر شهرداری و ناظر بنیاد مسکن در بخش صحرای‌باغ فعالیت نمود و مدتی نیز عضو شورای حل اختلاف عمادده بود. همان روحیه پرتلاش و خستگی ناپذیر، او را از تلاش در جهت کسب علم و دانش بازنداشت تا اینکه در سال1386 جهت ادامه تحصیل در رشته معماری -با وجود مشکلات فراوان شغلی- وارد دانشگاه آزاد لارستان شد که همین ایام نزدیک به فارغ‌التحصیلی ایشان بود.

در سال1376 ازدواج می‌کند که ثمره این پیوند دو فرزند بنام‌های "طه"و"بشری" می‌باشد. مهندس رحیمیان از سال‌1374 با جریان بیداری اسلامی آشنا می‌گردد. در سال1377 رسما به عضویت جماعت دعوت و اصلاح ایران در می‌آید. در طی این دوران لحظه‌ای از تلاش و کوشش در راه دین خدا باز نایستاد و از هیچ تلاشی فروگذار نکرد. او در کارهایش بسیار جدّی و درعین حال با همه مهربان بود.

روحش شاد، یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

مهندس محمدرفیع رحیمیان، یار خستگی‌ناپذیر دعوت اسلامی به دیدار حق شتافت
مهندس محمدرفیع رحیمیان، یار خستگی‌ناپذیر دعوت اسلامی به دیدار حق شتافت
مهندس محمدرفیع رحیمیان، یار خستگی‌ناپذیر دعوت اسلامی به دیدار حق شتافت
مهندس محمدرفیع رحیمیان، یار خستگی‌ناپذیر دعوت اسلامی به دیدار حق شتافت
مهندس محمدرفیع رحیمیان، یار خستگی‌ناپذیر دعوت اسلامی به دیدار حق شتافت
مهندس محمدرفیع رحیمیان، یار خستگی‌ناپذیر دعوت اسلامی به دیدار حق شتافت
مهندس محمدرفیع رحیمیان، یار خستگی‌ناپذیر دعوت اسلامی به دیدار حق شتافت
مهندس محمدرفیع رحیمیان، یار خستگی‌ناپذیر دعوت اسلامی به دیدار حق شتافت
مهندس محمدرفیع رحیمیان، یار خستگی‌ناپذیر دعوت اسلامی به دیدار حق شتافت
مهندس محمدرفیع رحیمیان، یار خستگی‌ناپذیر دعوت اسلامی به دیدار حق شتافت
بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1388/02/08

( انا لله وانا الیه راجعون )
فقدان یار دیرین دعوت اسلامی را به دبیر کل جماعت دعوت واصلاح ایران و خانواده دغدار شان تسلیت عرض مینمائیم و امیداواریم که ایشان قرین رحمت حق و در جوار غفران ومغفرت الهی آرمیده باشند و با انبیاء و اولیاء الهی محشور شوند.
روز مرگم اشک راشیدا کنید روی قلبم عشق را پیدا کنید
روز مرگم خاک راباور کنید روی قبرم لاله را پرپر کنید
جامه را از خاک وخاکستر کنید خانه ام را وقف نیلوفر کنید
پیکرم راغرق در شبنم کنید روی قبرم لاله ها را خم کنید
روز مرگم دوست را دعوت کنید دور قبرم را کمی خلوت کنید
بعد مرگ خندهرا از سرکنید رفتنم را همون جا بامر کنید

جمع از براداران و خواهران دعوت اسلامی در آ . غ

2
بدون‌نام
1388/02/08

قال الله فی محکم کتابه:«مَآ أَصَابَ مِن مُّصِیبَةٍ إِلاَّ بِإِذْنِ اللَّهِ وَمَن یُؤْمِن بِاللَّهِ یَهْدِ قَلْبَهُ وَاللَّهُ بِکُلِّ شَیْءٍ عَلِیمٌ» صدق الله العظیم
درگذشت برادر عزیز هم‌مسیرمان را به خانواده‌ی معزز ایشان تسلیت گفته و از خداوند رحمان صبر و اجر عظیم برای بازماندگان و مغفرت و رضوان الهی را در بهشت برین برای آن مرحوم خواهانیم.
برادران و خواهران شما در منطقه‌ی مکریان(مهاباد و بوکان) آذربایجان غربی

3
بدون‌نام
1388/02/08

salam
khodayash rahmat konad.
enshaallah khodavand behesht nasibesan konad
va sabre be khnevadehhaye Rahimian va Darvishi ata farmayad.
Roohash shad va rahash por rahro.

4
بدون‌نام
1388/02/08

khodayash biamorzad

5
بدون‌نام
1388/02/08

انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت برادر عزیز و مهربانم ، همسفر حج ،مهندس محمد رفیع را به خانواده آن بزرگوار و دوستان و برادران منطقه جنوب کشور تسلیت عرض می کنم . از خداوند متعال برای آن مرحوم رضوان الهی و برای بازماندگان صبر جزیل خواستارم. عرفان پیرصاحب

6
بدون‌نام
1388/02/08

انا لله و انا الیه الرجعون درگذشت برادر عزیز و محبوب خود را به کلیه برادران ایمانی تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان صبر و اجر از خالق متعال خواستارم و برای این برادر عزیز غفران و جنات النعیم را از الله جل جلاله مسئلت دارم .در غم ایشان و عمل دعوی مخلصانه ایشان داغداریم و لا نزکی علی الله احدا ....عبدالرحیم از مهاباد-آذربایجان غربی

7
بدون‌نام
1388/02/08

dar gozashti gnab mohandis rhemian ra bhanoadeh an marhoom bihosos hamsar eshan tasliat megoim

8
بدون‌نام
1388/02/08

اللهم اغفر له وارحمه وعافه واعف عنه وأکرم نُزُله. ووسع مُدخلهُ. واغسله بالماء والثلج والبرد، ونقه من الخطایا کما ینقى الثوب الأبیض من الدنس، وأبدله داراً خیراً من داره، وأهلاً خیراً من أهله وزوجاً خیراً من زوجه وأدخله الجنة وأعذه من عذاب القبر ومن عذاب النار.
آمین یا رب العالمین

9
بدون‌نام
1388/02/08

انا لله و انا الیه راجعون
چو باید همه در دل خاک رفت خوشا آنکه پاک آمد و پاک رفت
بار خدا روح این برادر ایمانیمان را قرین رحمت خویش قرار بده و ایشان را که عمر با برکت خویش را در میدان دعوت قرار دادند را با صالحین و شهدا مهشور بگردان.
اعضای جماعت دعوت و اصلاح استان بوشهر ضمن عرض تسلیت به خانواده این عزیز و همسنگران ایشان در استان فارس از خداوند منان برای باز ماندگان ایشان طول عمر با عزت مسئلت دارند.

10
بدون‌نام
1388/02/08

خداوند تمامی برادارن وخواهران اسلامی را از بلایا محفوظ دارد وراه این شهید پر رهرو باد. من وبشری وطه هایی این امت با استعانت از درگاه حضرت حق راهش را ادامه خواهیم داد....وبر خواهرمان مادر طه انتظار صبر وشکیبایی وحرکت در مسیر این شهید را خواهنم ...دخترت: اسری

11
بدون‌نام
1388/02/08

قال رسول الله(صلی الله علیه وسلم) : من حج فلم یرفث و لم یفسق رجع کیوم ولدته امه. وفات برادر و ددوست گرانقدر و مجاهد تلاشگر مهندس محمد رفیع رحیمیان- که امسال با شور و شوق فراوان به سفر مبارک حج مشرف شد و انشاءالله یکی از مصادیق حدیث مذکور می باشد- همه‌ی مارا داغدار کرد.از خداوند منان برای آن مرحوم رحمت و مغفزت و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل خواستارم. حیدر غلامی

12
بدون‌نام
1388/02/09

بسم الله الرحمن الرحیم . انا لله و انا الیه راجعون
در گذشت یار خستگی نا پذیر دعوت را به تمامی برادران و خواهران دعوت اسلامی و خانواده ایشان و اهل سنت جنوب تسلیت عرض می نمائیم و برای ایشان از خداوند متعال علو در جات را مسئلت داریم .
اهل سنت ارومیه و حومه

13
بدون‌نام
1388/02/09

خداوند تمامی برادارن وخواهران اسلامی را از بلایا محفوظ دارد وراه این شهید پر رهرو باد. من وبشری وطه هایی این امت با استعانت از درگاه حضرت حق راهش را ادامه خواهیم داد....وبر خواهرمان مادر طه انتظار صبر وشکیبایی وحرکت در مسیر این شهید را خواهنم ...دخترت: اسری

14
بدون‌نام
1388/02/09

( انا لله وانا الیه راجعون )
فقدان یار دیرین دعوت اسلامی را به دبیر کل جماعت دعوت واصلاح ایران و خانواده دغدار شان تسلیت عرض مینمائیم و امیداواریم که ایشان قرین رحمت حق و در جوار غفران ومغفرت الهی آرمیده باشند و با انبیاء و اولیاء الهی محشور شوند.
روز مرگم اشک راشیدا کنید روی قلبم عشق را پیدا کنید
روز مرگم خاک راباور کنید روی قبرم لاله را پرپر کنید
جامه را از خاک وخاکستر کنید خانه ام را وقف نیلوفر کنید
پیکرم راغرق در شبنم کنید روی قبرم لاله ها را خم کنید
روز مرگم دوست را دعوت کنید دور قبرم را کمی خلوت کنید
بعد مرگ خندهرا از سرکنید رفتنم را همون جا بامر کنید

جمع از براداران و خواهران دعوت اسلامی در آ . غ

15
بدون‌نام
1388/02/09

salam
khodayash rahmat konad.
enshaallah khodavand behesht nasibesan konad
va sabre be khnevadehhaye Rahimian va Darvishi ata farmayad.
Roohash shad va rahash por rahro

16
بدون‌نام
1388/02/07

انالله ان الیه راجعون درگذشت برادر عزیزمان مهندس محمد رفیع رحیمیان را به خانواده محترم ایشان وبرادران جنوب وجماعت دعوت واصلاح ایران تسلیت عرض نموده واز خداوند منان تقاضای بهشت برین را دارم از طرف خواهران وبرادران شما در شهرستان اشنویه 1388/2/7

17
بدون‌نام
1388/02/07

انا لله و انا الیه راجعون درگذشت مرحوم مهندس محمد رفیع رحیمیان را به خانواده آن مرحوم و همه ی دعوتگران راه حق تسلیت عرض می نمایم . حسین تیباش

18
بدون‌نام
1388/02/07

سلام خدا بر رهروان راه حق ازدست دادن یاران بسیار سخت است درگذشت مهندس محمد رفیع رحیمیان را به خانواده ایشان و حرکت دعوت واصلاح تسلیت عرض مینمایم امید است جای خالی ایشان صدمه ای به دعوت در آن منطقه وارد نکند و فرزندان آن شاد روان راه پدر را ادمه دهند همسر ایشان خدا را شکر گوید دل قوی دارد در فراق عزیز دعای خیر کند وبداند در سراسر ایران برادرانی مهربان دارد که در خدمت آنان هستند امیدوارم پدر و مادر فداکارشن در آخرت به دیدار دلبندشان شاد گردند و قرین رحمت الهی در بهشت محشور گردند

خدایا جماعت دعوت واصلاح را سربلندگردان

19
بدون‌نام
1388/02/07

خداوند وی را قرین رحمت و مغفرت خود قرار دهند و به بهشت فردوس نائلش فرمایند.آمین
له په‌روه‌ردگاری دلاوین ده‌که‌وینه نزا و پارانه‌وه، بو باراندنی ره‌حمه‌ت و به‌زه‌یی به سه‌ر هاوریی هیژامان ئةندازیار رةحیمیان.
خوا شادمانی بکا به به‌هه‌شت و سیبوری بدات به بنه ماله‌که‌ی
کومه‌له‌ی ده‌عوه‌ت و ئیسلاحی ئیران - نه‌غه‌ده

20
بدون‌نام
1388/02/07

إنا لله‌ و إنا إلیه‌ راجعون
اینجانب به‌ نیابت اعضای جماعت در شهرستان اشنویه‌ درگذشت برادر دینی‌مان آقای رفیعیان را به‌ دبیرکل جماعت جناب استاد پیرانی، خانواده‌ی معزز آن مرحوم و اهل سنت جنوب و همه‌ی برادران و خواهران جماعت در جنوب تسلیت عرض نموده‌ و از خداوند متعال برای بازماندگان، اجر اعظم، عزای احسن و برای روح آن عزیز سفرکرده‌ علو درجات را از خداوند رحمان خواستارم.
روحش شاد راهش پر رهرو باد
م.ب

21
بدون‌نام
1388/02/07

انا لله و . . .
وفات شهادت آسای دوست ارجمندمان،موجب تأثر و تألم شد.از خدای منان برایش فردوس برین می خواهم و فقدانش را به خانواده و دوستانش تسلیت عرض می کنم.
جلیل بهرامی نیا

22
بدون‌نام
1388/02/10

با سلام از طرف جماعت دعوت و اصلاح ایران در مریوان درگذشت جناب آقای مهندس رحیمیان را به‌ خانواده‌ی ایشان، جامعه‌ی اهل سنت و همه‌ی مردم سرفراز عمادده‌ی لارستان تسلیت عرض نموده‌، برای بازماندگان صبر و بردباری و برای آن مرحوم، رضوان الهی را در فردوس اعلی خواستاریم.
روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح ایران- مریوان

23
بدون‌نام
1388/02/10

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح سردشت فقدان مهندس رحیمیان را به‌ خانواده‌ی دلسوخته‌ی آن مرحوم، مدیریت جماعت دعوت و اصلاح یران، جامعه‌ی اهل سنت در جنوب کشور و مردم خوب عمادده‌ تسلیت عرض می‌نماید و امیدوار است آن مرحوم مشمول رحمت واسعه‌ی حق تعالی قرار گرفته‌ و در بهشت برین سکنایش دهد.
روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح سردشت- آذربایجان غربی

24
بدون‌نام
1388/02/10

چاوه‌کانم تۆ نامری، تۆ له‌ مردن به‌ هێزتری
درگذشت برادر دینی و هم‌راه عزیمان آقای مهندس محمدرفیع رحیمیان را تسلیت عرض می‌نماییم. اسکنه‌ الله‌ فسیح جناته‌ و تغمده‌ الله‌ رحمة واسعة
روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح سنندج

25
بدون‌نام
1388/02/09

انا لله و انا الیه راجعون .درگذشت برادر دینیمان آقای رحیمیان را به جامعه ی اهل سنت ایران تسلیت عرض می کنم. روحشان شاد و مسیرشان پر رهرو باد. بایزید از بوکان

26
بدون‌نام
1388/02/10

با سلام و تحیت خدمت همه‌ی بازدیدکنندگان سایت رسمی جماعت دعوت و اصلاح ایران؛ بالأخص دوستان همراه‌ دعوت و اصلاح و همه‌ی اهل سنت ایران
از کردستان دیار مجدد و اندیشمند بزرگ علامه‌ ناصر سبحانی، استاد شاعر و محقق ربیعی، علامه‌ی دوران و معلم اخلاق کاک احمد مفتی‌زاده‌- رحمة الله‌ علیهم أجمعین- به‌ روح آن عزیز و یار سفرکرده‌- مهندس رحیمیان- هزاران درود می‌فرستیم و شعری از مرحوم کاک احمد را همراه‌ با ترجمه‌ی به‌ روح آن مرحوم تقدیم می‌نماییم و همصدا با هم می‌گوییم:

یاران جه‌من له‌و سه‌‌حرایه‌ چ سه‌حرایێ،‌ له‌ باس نایه‌
هاوتای نییه‌ له‌م دنیایه‌ خاونی بانگێشتن خوایه
ئازیز وه‌خۆ که‌وه‌ ئاده‌ی‌ کرژو کۆڵ خۆتی بۆ باده‌ی
ڕێگای سه‌رڕاس بگره‌ هاده‌ی له‌ هێڵی راس‌و چه‌پ لاده‌ی
له‌ هیچ مه‌ڵبه‌ندێ نه‌گرسی له‌ دڕک‌و داڵان نه‌ترسی
له‌ خۆشی‌و تاڵه‌ نه‌پرسی هه‌رچه‌ند تونیت بێت‌و برسی
نه‌نکێنی: ڕێگاکه‌م دووره مردن، ئاخرین سنووره‌
بۆوه‌ی عه‌قڵی سواره‌، سوره‌ هه‌روه‌ک له‌م ژور بۆ ئه‌و ژوره‌
له‌وێ میوانی خوا گیانی له‌ خزمه‌ت پێغه‌مبه‌رانی
جێگه‌ی ئاوا هه‌ر وچانی حه‌مموو دنیا به‌ قوربانی

ترجمه‌:
یاران در این صحرا جمعند، چه‌ صحرائی! قابل توصیف نیست.در این جهان مانندی ندارد، میزبان این مهمانی خداست. عزیزم همت کن و خودت را برای آن مهمانی مهیا کن
راه‌ مستقیم را پیش گیر و از سبل راست و چپ منحرف شو در هیچ منطقه‌ای نایستی و از خار مغیلان مسیر مهراس، از خوشی و ناخوشی مسیر مپرس، هرچند گرسنه‌ و تشنه‌ باشی. راه‌ من کجا دور است، مردن آخرین سرحد آن است. برای کسی که‌ عقلش حاکم است، روشن است که‌ فاصله‌ی مردن تا حیات برزخ مانند از اتاقی به‌ اتاق دگر رفتن است.
در آنجا مهمان جان جانان هستیم و در خدمت پیامبرانیم ، هر لحظه‌ استراحت و ماندن در چنین جایی، همه‌ی دنیا فدایش بادا.
م.ب

27
بدون‌نام
1388/02/09

انالله وانا الیه راجعون.اللهماغفرله وارحمه.درگذشت مرحوم مهندس رحیمیان را به عموم اهل سنت جنوب وخانواده وبازماندگان ایشان تسلیت عرض می نماییم امور فرهنگی مسجد جامع سده(خنج)

28
بدون‌نام
1388/02/09

انالله وانا الیه راجعون درگذشت این مجاهد نسوه رابه خانواده ی محترمشان و همه ی دعوتگران راه حق وخصوصا جماعت دعوت واصلاح ایران تسلیت عرض مینمایم . کریم عزیززاده

29
بدون‌نام
1388/02/09

خدا از او راضی باشد و وی را مورد مورد رحمت و غفران خویش قرار دهاد. این راه‌ همه‌ی ماست

30
بدون‌نام
1388/02/10

روزی کـه تو آمــــدی به دنیا عــریان *** جمعی به تو خندان و تو بودی گریان
کاری بکن ای دوست که وقت رفتن *** جمعی به تو گریند و تو باشی خندان
محمدرفیع عزیز امید است این انتقال تولدی دوباره‌ برای شما باشد و منزل جدیدت مبارک
فَأَمَّآ إِن کَانَ مِنَ ٱلْمُقَرَّبِینَ * فَرَوْحٌ وَرَیْحَانٌ وَجَنَّاتُ نَعِیمٍ * وَأَمَّآ إِن کَانَ مِنْ أَصْحَابِ ٱلْیَمِینِ * فَسَلاَمٌ لَّکَ مِنْ أَصْحَابِ ٱلْیَمِینِ
«رَبَّنَا اغْفِرْ لَنَا وَلإِخْوَانِنَا الَّذِینَ سَبَقُونَا بِالإِیمَانِ وَلاَ تَجْعَلْ فِی قُلُوبِنَا غِلاًّ لِّلَّذِینَ آمَنُواْ رَبَّنَآ إِنَّکَ رَءُوفٌ رَّحِیمٌ »ألف آمین

31
بدون‌نام
1388/02/10

کاکه‌ ئه‌رێ ئێمه‌ جمعیة القانونین؟!
ده‌ڵێی نا ئه‌م راپۆرته‌ بخوێنه‌وه‌:
أخبار الشیخ - الشیخ راشد الغنوشی فی المؤتمر الدولی لدعم فلسطین بالعاصمة طهران
الخمیس, 12 مارس/آذار 2009

شارک الشیخ راشد الغنوشی فی المؤتمر الدولی المنعقد فی العاصمة الإیرانیة طهران بعنوان "فلسطین رمز المقاومة – غزة ضحیة الإجرام" ، بدعوة من مجلس الشورى الإیرانی برئاسة السید علی لاریجانی.أفتتح المؤتمر بکلمة من السید علی خامنىء المرشد الأعلى للجمهوریة الإسلامیة الایرانیة , تمیزت کلمته بلهجة قویة واثقة داعیا المسلمین والاحرار فی العالم إلى الوقوف بقوة مع الشعب الفلسطینی ومشددا النکیر على ما ترتکبه إسرائیل فی حق الشعب الفلسطینی البطل وناقدا الدول التی تدعوا لإحتکار هذه القضیة فی بعدها العربی وإستبعاد المسلمین وبقیة الشعوب من دعم الفلسطینیین والتصدی لجرائم المحتل الصهیونی. أکثر السید خامنىء من الاستشهاد بالآیات القرآنیة وتجاوب الحضور مع کلمته وحیوه بحرارة عند الإنتهاء ومغادرة قاعة المؤتمر . تکلم فی الجلسة الافتتاحیة الرئیس أحمدی نجاد وغیره من کبار ضیوف المؤتمر، وأکد التزام الجمهوریة الاسلامیة بالوقوف الى جانب المقاومة فی فلسطین حتى تحرر کل فلسطین

شارکت الجمهوریة التونسیة بوفد قدم من تونس إلا أنه سرعان ما انسحب عند معرفته بمشارکة الشیخ راشد الغنوشی فی المؤتمر .

عند المداولات شارک الشیخ راشد فی اللجنة السیاسیة وقدم مداخلة طویلة حول موضوع المصالحة الفلسطینیة وحول أولویات العمل الفلسطینی للمرحلة القادمة مبینا أن الوحدة إذا کانت مغشوشة تنتهی بالجسم الى الشلل مشددا على أن الوحدة الحقیقیة انما هی حول المقاومة. وحول الحرب على غزة أکد الشیخ أنها کانت فاضحة لمعسکر التطبیع المنعوت " بالاعتدال" وأنها أدت الى فرز محمود فیما بینهم ولاحظ الشیخ أن القضیة الفلسطینیة قضیة مبارکة إذ أرجعت ترکیا الى الأمة وحولتها الى نصیر لحماس بعد ان قل النصیر . وأختتم المؤتمر فی الیوم التالی بقراءة البیان الختامی . وصلى الشیخ راشد الجمعة فی مسجد لأهل السنة بالعاصمة طهران وألقى بعدها محاضرة بمقر جمعیة القانون وهی جمعیة سنیة ومقرها طهران قریبة من فکر الاخوان ومنهجهم وکان فی صحبته محاضرا السید زکی ، أرشید الامین العام لجبهة العمل الاسلامی الاردنیة . وأکد الشیخ أن من حق کل شعوب ومذاهب ایران ان تتمتع فی ظل الجمهوریة الإسلامیة بکل حقوقها وان تناضل من أجلها بالوسائل السلمیة وان تصون وحدة بلدها وتحرص على خیره ورقیه ورفاهه.

وکان المؤتمر مناسبة للقاء الشیخ بکثیر من الوفود القادمة من ارجاء العالم العربی والاسلامی ومختلف دول العالم. کما استضاف الشیخ صدیقه الدبلوماسی السابق الباحث والصحفی آجاوید.

http://www.ghannoushi.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2...

http://www.ghannoushi.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2...

32
بدون‌نام
1388/02/10

انا لله و انا الیه راجعون

33
بدون‌نام
1388/02/10

سلام دختر گلم درگذشت برادر عزیز من و دوستان را بسیار متاثر نمود خدایش بیامرزد امیدوارم فرزندانی باشید که آن مرحوم آرزو داشت در پناه حق باشید عبدالرحیم .آ.غ

34
بدون‌نام
1388/02/11

خاک شد هر که بر این خاک زیست خاک چه داند که در این خاک کیست
سرانجام که باید در خاک رفت خوشا انکه پاک آمد و پاک رفت
انا لله و انا الیه راجعون
از طرف حسن الماسی و محمد احمدیان و تمامی خواهران و برادران ایمانی ایشان در شهرستان سقز مراتب تسلیت خود را به جماعت و بازماندگان آن مرحوم و همراهانش اعلام می داریم / و از خداوند برای ایشان مغفرت و آمرزش می طلبیم

35
بدون‌نام
1388/02/11

همه از سوی خدا آمده ایم و به سوی حق(خدا) باز خواهیم گشت
اینجانب از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و درجات عالی خواستارم و نیز از خداوند متعال خواستارم که به بازمندگان آن مرحوم صبر زیاد توأم با اجر بسیار عنایت فرماید. راهت پر نور یادت گرامی ماجدمصطفی خانی از سقز

36
بدون‌نام
1388/02/11

انا لله و انا الیه راجعون - چه غریبانه زیستی و چه مشتاقانه رفتی - قال ص من احب لقائ الله احب الله لقائه--اللهم اغفر له وارحمه و عافه واعف عنه واکرم نزله ووسع مدخله000واجعل یا الله زوجا خیرا من زوجه و اهله خیرا من اهله و... یا رب امین
دوستان و عزیزان:برگ در انتهای زوال می افتد و میوه در ابتدای کمال -پس بنگریم ما چگونه می افتیم-- روحش شاد یا دش گرامی راهش مستدام جایش اعلی علیین باد -- امین یا رب
گلچین روزگار عجب با سلیقه است --
می چینید ان گلی که عالم نمونه است
هر گل که بیشتر می دهد به چمن صفا -- گلچین روزگار امانش نمی دهد

37
بدون‌نام
1388/02/11

ان شاءالله خداونداین مجاهد را قرین رحمت خود قراردهد
اما انتظار ازجماعت دعوت واصلاح وهمراهان ایشان این است که:باتشکیل کمیته ای حقوقی پیگر قضایا وشکایت از شرکت سازنده خودرو باشند

38
بدون‌نام
1388/02/11

بازگشت همه بسوی اوست!
ما هم به نوبه خود درگذشت مهندس رحیمیان را به خانواده محترمشان و کلیه دوستان و برادران و خواهرانشان در جماعت دعوت و اصلاح تسلیت عرض نموده و برای ایشان غفران الهی و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت می نمائیم .

جماعت دعوت و اصلاح / کردستان / شهرستان دیواندره

39
بدون‌نام
1388/02/12

انا لله و انا الیه راجعون - چه غریبانه زیستی و چه مشتاقانه رفتی - قال ص من احب لقائ الله احب الله لقائه--اللهم اغفر له وارحمه و عافه واعف عنه واکرم نزله ووسع مدخله000واجعل یا الله زوجا خیرا من زوجه و اهله خیرا من اهله و... یا رب امین
دوستان و عزیزان:برگ در انتهای زوال می افتد و میوه در ابتدای کمال -پس بنگریم ما چگونه می افتیم-- روحش شاد یا دش گرامی راهش مستدام جایش اعلی علیین باد -- امین یا رب
گلچین روزگار عجب با سلیقه است --
می چینید ان گلی که عالم نمونه است
هر گل که بیشتر می دهد به چمن صفا -- گلچین روزگار امانش نمی دهد

40
بدون‌نام
1388/02/12

بسم الله الرحمن الرحیم
و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون.اولئک علیهم صلوات من ربهم و رحمه واولئک هم المهتدون
در گذشت این یار بزرگوار را به تمامی برادران و خواهران دعوت اسلامی و خانواده ارجمندشان تسلیت عرض نموده ، برایشان از خداوند متعال علو در جات میطلبم.
احمد ستوده از سقز کردستان

41
بدون‌نام
1388/02/12

انا لله و انا الیه راجعون
وفات استاد بزرگوار و یار دعوت را به خانواده محترم ایشان و تمامی خواهران و برادران ایمانی ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای ایشان علو درجات و برای بازماندگانشان صبر جزیل را خواسته و خواهانم.
امید مقدس ـ کردستان

42
بدون‌نام
1388/02/11

سلام.(الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انالله واناالیه راجعون.اولئک علیهم صلوات من ربهم ورحمه واولئک هم المهتدون)روحش شاد .وجنت فردوس مکانش.خداوند به همه جامعه اهل سنت ایران ودوستانش ومسلمین پایداری واستقامت عنایت فرماید وهمه ما رهرو راه کسانی باشیم که در مسیر راه خدا گام برداشته وتا اخرین لحظه برای خدا زیسته اند.امین

43
بدون‌نام
1388/02/13

إن الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکة ألاتخافوا و لاتحزنوا...) صدق الله العظیم.
درگذشت مرحوم مهندس رحیمیان را به خانواده محترمشان واعضای جماعت دعوت واصلاح تسلیت می گوییم.روحش شادباد(گلستان)

44
بدون‌نام
1388/02/13

من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا علیه فمن من قضی نحبه و من هم من ینتظر و ....
درگذشت جانگذار داعی و مجاهد نستوه مهندس محمدرفیع رحیمیان را به تمامی داعیان جهان و جامعه اهل سنت ایران تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان ایشان صبر جزیل را از خداوند منان خواسته و خواهانم.
امید مقدس ـ سقز

45
بدون‌نام
1388/02/15

انا لله واناالیه راجعون درگذشت مرحوم مهندس رحیمیان را به خانواده محترمشان واعضای جماعت دعوت واصلاح تسلیت می گوییم. ازخداوند علو درحات را خواستاریم(سربلذهاب)

46
بدون‌نام
1388/02/17

باعرض سلام.برای ادامه حرکت یک جماعت وبیدار شدن وبهوش امدن خداوند ان جمع رامتوجه امری مهم میکند .وان اینکه از افراد ان جماعت میخواهد که کار برای رضای الله را فراموش نکنندوقدر اوقات ودوستان وهمقطاران خویش را بهتر بدانند که چه بسا نوبت ما باشد که راه سفر اخرت را در پیش گیریم.امیدواریم که همه ما قدر همدیگر را بدانیم وبعد افسوس داشته های باارزش را نخوریم.آمین.خاطره ای که از مرحوم دارم این است که وقتی به مسجد ما می امد وامام جماعت میشد معمولا بعداز نماز مغرب وصبح دعای سیدالاستغفارمیخواند که مصداق حدیث رسول الله ص میباشد....روحش شاد ودرجه اش در بهشت فردوس رفیع باشد.آمین .محمدنور

47
بدون‌نام
1388/02/20

بسم الله الرحمن الرحیم
روحش شاد ، یادش گرامی انشاء الله
یاد و خاطره همیشه در ذهنمان میماند

48
بدون‌نام
1388/02/31

انالله وانا الیه راجعون ازخداوندطلب عفو ومغفرت برای ایشان دارم

49
بدون‌نام
1388/02/31

إن الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکة ألاتخافوا و لاتحزنوا...) صدق الله العظیم.ازخداوند طلب مغفرت برای آن مرحوم رادارم
علیمرادی ازسرپلذهاب

50
بدون‌نام
1388/02/31

إنا لله و إنا الیه راجعون
از خداوند می خواهم ایشان را از زمره بهشتیان قرار داده و را هشان را پر رهرو سازد
آمین یا رب العالمین

ایوب . ع از توابع شهرستان سرپل