بیانیه اتحاد جهانی علمای مسلمان در حمایت از مقاومت شجاعانه‌ی لبنان و فلسطین

ترجمه: پایگاه اطلاع رسانی اصلاح
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اتحاد جهانی علمای مسلمان، مقاومت شجاعانه¬ی فلسطین و لبنان را که در قالب مقاومت برحق و مشروع در برابر تمام اشکال اشغال¬گری تبلور یافته، تبریک می¬گوید. اسلام و دیگر آیین¬های مذهبی، حق مقاومت را به رسمیت می¬شناسند و همچنین قوانین مصوب ژنو و دیگر قطعنامه¬های سازمان ملل و سایر سازمانهای بین¬المللی به آن صراحت دارند. اتحاد جهانی تاکید دارد که این مقاومت بازنمود یکی از نجیب¬ترین مواضع گذشته و حال امت به شمار می¬آید و بر تک تک افراد ما، اعم از فرمانروایان و شهروندان واجب است به هر شکل که می¬توانند از آن پشتیبانی کنند. اتحاد جهانی همه را به ریشه¬دار ساختن مفهوم جهاد مالی، جانی، قلمی و دیگر ابزارهای موجود، بر اساس پیروی از مشی پیامبر مبنی بر تشویق مومنان به پایداری در جنگ، یادآور می¬شود. اتحاد جهانی همچنین از مواضع زبونانه برخی افراد که از آنان اتخاذ چنین مواضعی انتظار نمی¬رفت، بهت¬زده و غافلگیر شد.

اتحاد جهانی مایل است به صاحبان این مواضع و دیگر فرزندان امت یادآور شود که چنین پیکارهایی که فرزندان شجاع مقاومت تا اعماق آن فرو می¬روند، در واقع اجابت خواست خداوند است که می¬خواهد به‌رغم ناخرسندی تبهکاران، حق را برکرسی نشاند و باطل را نابود کند و پلیدی را از پاکی بازشناساند و پلیدی‌ها را یکجا در جهنم اندازد.

خداوند پیشاپیش به مؤمنان در خصوص افراد زبونی که مسلمانان را در شرایط دشوار در برابر دشمن تنها می¬گذارند هشدار داده و فرموده است:
«إذْ یقول المنافقون والذین فی قلوبهم مرض غَرَّ هؤلاء دینُهُمْ، ومَنْ یتوکّل على الله فإنّ الله عزیزٌ حکیم»"آنگاه که منافقان و بیماردلان می¬گویند: اینان را آیین¬شان فریب داده است؛ اما هرکس بر خدا توکل کند، بی¬گمان خداوند پیروزمندِ فرزانه است."

شکاکان را نیز چنین خطاب کرده است:
«أتخشونهم فالله أحق أن تَخْشَوْهُ إن کنتم مؤمنین» "آیا از آنان می¬هراسید؟ پس خدا سزاوارتر است که از او بهراسید؛ اگر مؤمن هستید."

خطاب به سپاهیان پیکارگر نیز چنین فرموده است:
قاتلوهم یعذبهم الله بأیدیکم، ویُخْزهم، وینصرکم علیهم، ویَشْفِ صدورَ قوم مؤمنین، ویُذْهِبْ غیظَ قلوبهم «با آنان بجنگید خدا آنان را با دستان شما شکنجه می¬کند و خوارشان می¬کند و شما را برآنان پیروز می‌کند و سینه گروهی مومن را خنک می¬کند و خشم دلهایشان را می¬برد».

اتحاد جهانی همچنین به امت اسلام در خصوص توطئه¬ی بزرگی که در کوشش برای خلع سلاح مقاومت مردم فلسطین و لبنان نمایان شده، هشدار می¬دهد و وجدانهای بیدار تمام مسؤولان را نهیب می¬دهد که در اتخاذ مواضع خدا از خدا بترسند و به سوی اجرای نقشه¬های دشمنان امت در راستای ایجاد راه برون رفت برای نیروهای اشغال¬گر، گام برندارند. تا بدین گونه آنان از شکست خفت‌بار رهایی یابند و منافع نومحافظه¬کاران آمریکا را که تمام طرح‌های خود را از پروژه صهیونیسم برمی¬گیرند و در راه کامیابی آن می‌کوشند، تحقق بخشند. اتحاد جهانی، اعضای مقاومت فلسطین و لبنان را که در عملیات شجاعانه¬ای، شماری سربازان دشمن را به اسارت درآوردند، طبق تصریح وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، تروریست نمی¬داند و آنان را جنگ‌آوران مبارز می¬شناسد. حاصل این تصریح آن است که سربازان اسرائیلی اسیر شده بدست مقاومت فلسطین و لبنان و دیگر سربازانی که به یاری خدا در آینده اسیر خواهند شد، اسیر جنگی خواهند بود و قراردادهای بین¬المللی مرتبط با اسیران بر آنان منطبق خواهد شد. در این قراردادها نیامده که دولتی که سربازانش به اسارت رفته¬اند، می¬تواند سرزمین‌های طرف مقابل را درنوردد و تاسیسات مدنی و ساختارهای اساسی آن را بکوبد. از تصریح فوق همچنین می¬توان نتیجه گرفت که هدف گرفتن شهروندان بیگناه و کوبیدن تاسیسات مدنی و حیاتی کاری که امروزه نیروهای صهیونیست در سطحی گسترده و زیر نگاه جهان متمدن انجام می¬دهند، اقدامات تروریستی تلقی می¬شوند. می¬دانیم که نیروهای مقاومت از موشکباران تاسیسات پتروشیمی دشمن، از بیم وقوع فاجعه¬ای انسانی خودداری کرده‌اند.

سرنوشت اسیران نیز برابرقراردادهای بین¬المللی در چارچوب توافق پایان جنگ یا هنگام دستیابی به آتش‌بس ـ که دولت فلسطین پیشنهاد کرد و دشمن نپذیرفت ـ روشن خواهد شد. بی¬گمان همه کودکان، زنان و مردان و برخی وزیران و نمایندگان منتخب مردم که در زندان رژیم صهیونیستی به سر می¬¬برند برخلاف همه عرفها، قراردادها و تعهدات ربوده شده¬اند. در بین آنان هیچ سربازی فلسطینی یا لبنانی نیست که نیروهای صهیونیست در جنگی اسیر کرده باشند.
اتحاد جهانی از دنیای متمدن انتظار دارد که موضعی متناسب با تمدن اتخاذ کنند و با متجاوز و کشور مورد تجاوز، یکسان رفتار نکنند و بدانند که هرگاه صبر ملت‌های مستضعف و تحت ستم به درازا بکشد، منجر به انفجاری خواهد شد که تر و خشک را با هم خواهد سوزاند.

دکتر محمد سلیم عوا
دبیرکل اتحاد جهانی علمای مسلمان

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1385/05/16

باسلام،باتشکر از شما برای مطالب ارزنده وبروزتون مدیریت وبلاگ توحیدی هاشمارا به بازدید وبلاگ توحیدی ها دعوت می کند وازنظرات خودنیزمارابی بهره نکنید وماآمادگی خودراجهت تبادل لینک اعلام می نماییم.
باتشکر:http://tohidihafarsi.mihanblog.com/