دو یار دیرین دعوت، به دیدار حق شتافتند


در پی یک سانحه دلخراش رانندگی در محور جوانرود-پاوه، دو تن از علمای سرفراز منطقه دار فانی را وداع گفتند. به دنبال این حادثه، هیأتی به سرپرستی استاد عبدالرحمن یعقوبی، به نمایندگی از دفتر مرکزی جماعت دعوت و اصلاح، به شهرستان پاوه عزیمت نموده و در مراسم بزرگداشت این عزیزان شرکت کرد.
به همین مناسبت پیام تسلیتی به شرح زیر از جانب استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت صادر شد:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَمَنْ یَخْرُجْ مِنْ بَیْتِهِ مُهَاجِراً إِلَى اللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ وَکَانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِیماً (نساء/100)
درگذشت برادران عزیزم و یاران بزرگوارم آقایان استاد عبدالله دارابی و استاد محمدرضا کریمی موجب تأثر گردید.
با ایمان عمیق به قدر الهی و تسلیم مطلق در برابر خواست و مشیت ذات پروردگار و به تأسی از سنت مبارک نبوی می‌گوییم: "ان لله ما أعطی و له ما أخذ و کل شیء عنده بمقدار."
این دو یار سرفراز دعوت اسلامی از سرآغاز نوجوانی پای در راه مبارک فرا گرفتن دانش‌های اسلامی گذاشته، عنفوان جوانی خود را وقف مجاهدت در راه نشر آرمان‌ها و تعالیم این دین مقدس نمودند و تلاش در راستای تربیت نسل جوان هدفمند و متعهد را وجهه همت خود قرار دادند.
اینجانب ضمن دعا برای علو درجات این دو بزرگوار، مراتب تسلیت خود را به خانواده‌های ارجمند آنان، علمای منطقه و همه همفکران و همراهانشان عرض می‌نمایم. خداوند روح بلند ایشان را در جوار رحمت خود و همراه با ارواح طیبه انبیاء و پاکان و برگزیدگان، آرامش عطا فرماید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
عبدالرحمن پیرانی
دبیر کل جماعت دعوت و اصلاح ایران

گفتنی است روز پنجشنبه دوم آذرماه جاری، اتومبیل حامل تعدادی از علمای منطقه اورامانات در روستای "بیاشوش" شهرستان جوانرود دچار سانحه شد و آقایان عبدالله دارابی و محمدرضا کریمی جان به جان‌آفرین تسلیم کردند.
استاد سید عبدالقادر عزیزی دیگر سرنشین اتومبیل هم اکنون در بیمارستان طالقانی کرمانشاه تحت مداواست.
پایگاه اطلاع رسانی اصلاح ضمن ابراز مراتب تسلیت خود به بازماندگان این دو بزرگوار، شفای عاجل استاد عزیزی را از خداوند متعال خواستار است.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1385/09/10

باعرض سلام ضمن تشکر وقدردانی ازاینکه این خبر را درسایت قرار دادید من هم به نوبه خودم به خانواده ودوستان وهمفکران وهمکاران وهمشهریانش تسلیت عرض میکنم.انا لله وانا الیه راجعون.

2
بدون‌نام
1385/09/30

با عرض تسلیت به خانواده های محترم و اهالی پر افتخار اورامانات از خداوند خواستاریم جای خالی این عزیزان از دست رفته را در مساجد و مدارس دینی را پر کند .
جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران و دانشگاه مذاهب اسلامی