نماینده حماس در تهران بر همبستگی فلسطینیان با کـُردها تأکید کرد

نماینده حماس در تهران بر همبستگی فلسطینیان با کـُردها تأکید کرد

"مبارزه ملت کـُرد برای دستیابی به حقوق ابتدایی خود قابل ستایش و درخور تقدیر است و هیچگونه قصدی مبنی بر تخطی یا توهین در پس اظهارات آقای اسماعیل هنیه نبوده است."
دکتر عبدالمعطی خمیس، نماینده جنبش حماس در تهران، در پاسخ به سؤال خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، با بیان این مطلب افزود: اظهارات نخست‌وزیر، در واقع پاسخی به تهاجمات رسانه‌ای تأسف‌آور جنبش فتح بود که در بیانیه‌های متعدد، نیروهای حماس را مزدور، جاسوس، پیشمرگه و... خوانده‌اند و آقای هنیه در جهت رد نسبتهای یادشده و در فضای بی‌اطلاعی از زمینه تاریخی کلمه پیشمرگه در ذهنیت ملت کـُرد، انتساب صفات یادشده به نیروهای حماس را نفی کرده‌اند.

وی مسؤولیت توهین به ملت کرد و سابقه مبارزاتش را متوجه فتح دانست و گفت: آنان بودند که نیروهای حماس را به عنوان یک صفت منفی، "پیشمرگه" تلقی کردند.
وی در پایان با تأکید بر پیشینه روابط دو ملت کـُرد و فلسطینی، از صلاح‌الدین‌ایوبی به عنوان قهرمان مسلمان کـُرد یاد کرد و از حمایت میلیونی مردم«دیاربکر» در جریان تظاهرات اعتراض به حملات اخیر اسرائیل به دولت فلسطین، به عنوان نشانه‌ای روشن از همبستگی دو ملت نام برد و آینده‌ای سرشار از امنیت را برای ملت کـُرد آرزو کرد.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1385/08/06

دستتان درد نکند با نظراتت موافقم

2
بدون‌نام
1385/08/06

واقعیت این است کلمه پیشمرگ مثل سرباز و شهید در جای خود معنی می دهد نه همه شهدا شهید واقعی هستند و نه همه پیشمرگان آدمهای خوب و منطقی بوده اند و نه بخا طر ملت مسلمان کرد جنگیده اند . در حقیقت قضیه ملت کرد هم با همه حقانیت آن مورد سوء استفاده دشمنان بی دین قرار گرفته است و خود را قیم مردم کرده اند در حالیکه با فرهنگ و تاریخ و مذهب مردم کرد بیگانه هستند . و خود سالها مزدور بعث و .... بوده اند و حالا هم مزدوری بیگانگان را به بهانه قضیه کرد می کنند مثلا دو حزب بزرک در کردستان عراق حاضر نیستند بخاطر مصالح ملی مردم کرد از منافعاشان دست بردارند و اصلا تن به دموکراسی و مردم سالاری نمی دهند .
واقعیت این است حقوق و ماهیت ملت کرد ملعبه دشمنان و دوستان نا آگاه قرار گرفته است. هر جا مصلحت اقتضا کند آنرا به میان می آورند و هر وقت هم لازم باشد به بهای اندک می فروشند.
در این کنار باید واقعیتی دیگر را در نظر داشت وآن تبلیغات صهیونیسم در کردستان است که متاسفانه گروههای چپ هم در کردستان ایران و هم درعراق نه تنها در مقابل آن نیاستاده اند بلکه نشان داده اند که اسراییل بر حق است و مردم و گروههای مبارز فلسطینی گرو هی تروریست . در حالیکه مردم فلسطین سرزمینشان غصب شده است و هر روز مورد حمله و ترور واقع می شوند و این گروهها اصلا بخاطر نا خشنودی اسراییل حتی در تلویزیونها و رادیو های خود به آن اشاره نمی کنند.
از روابط پیدا و پنهان بارزانی با اسراییل سخنی نمی گوییم که دکتر کمال سید قادر در این خصوص افشا گری خوبی انجام داده است.
همین پیشمرگان بودند که می گفتند : قرآن عرب را با شتر عرب باز پس می فرستیم تا خر کرد خسته نشود ...
همین پیشمرگان بودند که در جنگهای داخلی با یکدیگر به ناموس و شرافت هم
تجاوز کردند وهمدیگر را تکه تکه کردند.
همین پیشمرگان بودند که ترور می کردند
همین پیشمرگان بودند وقتی به روستای می رفتند وارد خانه ای می شدند که دختران زیبا روی داشته باشند
و خیلی واقعیتهای دیگر از .. از پیشمرگهای امروزی و دیروزی...
اما پیشمرگان واقعی کسانی بودند که امال خود را در نابودی ملتهای دیگر ندیدند
و نه ستم کردند و نه ستم روا داشتند مردانه جنگیدند و قربانی خاک وطن شدند
من تعبیر هنیه را نمی پسندم اما شاید ریشه در بعضی از واقعیتهای ملت ما داشته باشد
اما سخنی با دوستانی که خیال می کنند با دروی از واقعیتها می توانند قضیه بر حق ملت ما را به فراموشی سپارند و یا با راه حلهای عامه پسند آن را ماست مالی کنند: اگر معتقدید از قضیه ملت کرد گروههای ملحد و کافر و ... از آن سوئ استفاده می کنند شما خود چه اندیشه اید؟
چگونه ایمانتان راضی می شود آنرا بازیچه گرگان ببینید؟ چرا خودچاره ای نمی اندیشید؟
در پایان گرامی باد راه پیشمرگان واقعی ملت کرد سلطان صلاح الدین - شیخ پیران - نورسی - قاضی محمد و....
و گرامی باد شهیدان مقاومت سرزمین فلسطین و نابود باد اسراییل غاصب

3
بدون‌نام
1385/07/28

از اقدام به موقع پایگاه اطلاع رسانی در تهیه‌ی این خبر سپاسگزاریم.

4
بدون‌نام
1385/07/28

از خبر رسانی و پیگیری مسئول و خبرنگار این پایگاه قدردانی می‌شود؛اما مع‌الاسف ماهیت قضیه‌ی کرد (این ملت 30میلیونی بی‌پرچم)نه تنها برای دشمنان این ملّت مسلمان بلکه برای دوستان همراه نیز تفهیم نشده است.به جرأت می‌توان گفت که دوستان اهل سنت جنوب،شمال و شرق کشور نیز هنوز نتوانسته‌اند این مسئله را درک نمایند ؛شاید اشکال در عدم تبیین قضیه از طرف کردهای عضو جماعت اصلاح بوده است که نتوانسته یا نخواسته‌اند این مسئله را برای عموم اعضای جماعت دعوت و اصلاح ابهام‌زدایی بکنند و حتی این مسئله بد تفهیم شده باشد.در حالیکه عربهای اخوانی اولین چیزی که برای آنا از همان زمان امام البنا و تاکنون هم مطرح بوده و هست مسئله‌ی "العروبة" بوده است؛استاد قرضاوی به عنوان تئوریسین و ایدئولوگ این جریان و دیگر نویسندگان منتسب به این حرکت هنوز هم در عناوین کتابهایشان و در نوشته‌هایشان به وفور عنوان" الأمة العربیة و الإسلامیة" مشاهده می‌شود تا جائیکه عرب بودن را مقدم بر اسلام‌بودن می‌آورند؛واقعیت این است که به اسم "وحدت اسلامی "نمی‌توان از حق تعیین سرنوشت اقوام دیگر چشم‌پوشی نمود و سخن در این باره زیاد است اما متأسفانه پذیرش این مسئله از طرف دوستان همراه بسیار اندک است.

5
بدون‌نام
1385/07/30

با عرض سلام بر دوستان پایگاه اطلاع رسانی
لطف نموده کلمه "پیشمرگه را برای دوستان غیر کرد که پیش زمینه در این مورد ندارند توضیح دهید. ممنون
الله اکبر و لله الحمد

6
بدون‌نام
1385/09/05

مردم کرد وبویژه کردهای ایران و ترکیه مدافع خستگی ناپذیر حقوق فلسطینیان بودند و هستند ولی متاسفانه از جانب گروه های مبارز فلسطینی هم حمایتی از کردها صورت نگرفته است.