دموکراسی به‌ رنگ زرد

افراسیاب اخگر-کردستان
.....
منبع: http://www.a-akhgar.persianblog.com
_____________________________________

با حمله‌ تعدادی آشوبگر به‌ دفاتر حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق(یه‌کگرتوو) 6 نفر از اعضاء این حزب به‌ شهادت رسیدند.و بدین وسیله‌ حکومت اقلیم کرستان اولین محموله‌ی "دموکراسی " را به‌ خاور میانه‌ و حومه‌! صادر نمود.
این جنایت با حمایت پلیس و نیروهای امنیت (ئاسایش) پارتی صورت گرفت و بعدا منابع خبری این حزب (همچون سایت په‌یامنێر) اعلام نمودند،این واقعه‌ی ‌ خودجوش را عده‌ای جوان که‌ از شرکت جداگانه‌ی اتحاد اسلامی در انتخابات جاری خمشگین بوده‌اند ترتیب داده‌اند.
اصطلاح "حرکت‌های خودجوش" ‌ اصطلاحی است که‌ همواره‌ ‌ توسط نظامهای اقتدارگر در خاورمیانه‌ به‌ هدف سرکوب و خفه‌ کردن صدای اپوزسیون بکار میرود و برای ملتهای منطقه‌ اصطلاحی آشناست و ظاهرا قرار بر این است در آینده‌ در کردستان عراق هم توسط دو حزب قدرتمند (پارتی و یه‌کیه‌تی) زیاد بکار گرفته‌ شود.
کجایند آن به‌ اصطلاح سیاستمداران و روشنفکرانی که‌ ادعای ضدتروریسم بودنشان گوش فلک را کر کرده‌است؟ چرا این بار سکوت کرده‌اند و تروریسم را محکوم نمی‌نمایند ؟
آنان که مهمان همیشگی کانالهای ماهواره‌ای کردی‌اند چرا این بار بر تلویزیونها ظاهر نمی‌شوند تا بر رسم معمول خودشان به‌ ملتهای جهان - و حومه‌ - درس تسامح ،تکثر و دموکراسی را بیاموزند؟ و در محکومیت ترور و تروریسم مثنوی‌ها بخوانند؟
ترور محکوم است. چه‌ توسط القاعده‌ صورت گیرد و چه‌ توسط پارتی و چه‌ توسط هر حزب و شخص و طرف دیگر.
مقصران اصلی این جنایت تمام آن کسانی هستند که‌ از زمان تصمیم اتحاد اسلامی مبنی بر شرکت جداگانه‌ در انتخابات پارلمان آینده‌ی عراق ،از انواع دشنام ، افترا و حتی متهم ساختن آن حزب به‌ خیانت به قربانیان‌ انفال و حلبچه‌ کوتاهی نکردند.
اینان و سایر احزابی که‌ امروزه‌ در برابر این جنایت سکوت کرده‌اند ،مطمئن باشند تا زمانی از این دست ترور مصون خواهند بود که‌ در فکر و عمل کاملا و صددرصد موافق و بله‌ قربان‌گوی باشند . و در اولین اختلاف عقیده‌ آماج حملات خودجوش !!! عده‌ای جوان غیور قرار خواهند گرفت. و مگر خیلی خوش شانس باشند که‌ مانند وزیر ڕۆشنبیری حکوت یه‌کیه‌تی تنها به‌ برکناریشان از صحنه‌ی سیاست اکتفا شود اگر نه‌ از صحنه‌ی جهان محو خواهند شد.

بدون امتیاز