پیام رمضان 1431

بسم الله الرحمن الرحیم

 الحمدلله والصلاة والسلام علی رسول‌الله و علی آله و اصحابه و من والاه

 شَهْرُ رَمَضانَ الَّذِي أُنْزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدىً لِلنَّاسِ وَ بَيِّناتٍ مِنَ الْهُدى‏ وَ الْفُرْقانِ فَمَنْ شَهِدَ مِنْكُمُ الشَّهْرَ فَلْيَصُمْهُ وَ مَنْ كانَ مَرِيضاً أَوْ عَلى‏ سَفَرٍ فَعِدَّةٌ مِنْ أَيَّامٍ أُخَرَ يُرِيدُ اللَّهُ بِكُمُ الْيُسْرَ وَ لا يُرِيدُ بِكُمُ الْعُسْرَ وَ لِتُكْمِلُوا الْعِدَّةَ وَ لِتُكَبِّرُوا اللَّهَ عَلى‏ ما هَداكُمْ وَ لَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ(بقره/185)

 خداوندا! نام بلندت را آرزومندانه‌تر از پیش بر زبان می‌آوریم تا شکوه آرامش و مهربانی‌ات، سرزمین جانمان را رحیمانه دربرگیرد و زمزمه نیایش‌ات رستگاری را همراه و همنشینمان گرداند.

پروردگارا! بر بندگان مخلص‌ات، آنانکه تنها تو را گفتند و جستند و خواستند و به مدد لطف تو از همه چیز گسستند و به تو پیوستند، درود و سلام فرست و بر امت اسلامی باران رحمتی آور تا در جوار خشنودی‌ات، قرین آرامش جاودانه گردد و بر ما نیز لطفی فرست که در تنگنای زندگی این جهانی نه تو را از زبان فرو نهیم و نه از یادت بکاهیم.

الها! گر اراده خداوندیت بر آن تعلق گرفته که سالی دیگر و در رمضان‌المبارکی دیگر نعمت حیات این جهانی همچنان قرینمان گردد، به کریمی‌ات اکرام را بر ما چنان عطا کن که بندگانی پاک‌تر از پیش گردیم تا در پایان این ماه مبارک آنگونه که خود بر آن رضامندی، باشیم.

خواهران و برادران ارجمند ایمانی

السلام علیکم و رحمة‌الله و برکاته

 در آستانه رمضان‌المبارکی دیگر، حلول این ماه فرخنده و آسمانی را به همه شما عزیزان و سایر هموطنان گرامی تبریک عرض می‌نمایم. بی تردید جایگاه ماه نزول قرآن در دین مبین اسلام، جایگاهی بسیار فاخر و ارجمند است و نکوداشت آن نیز در خور توجه و اهمیتی به سزا است. شایسته است که جهت خودسازی دنیای درون و تحویل دنیای برون به حالی بهتر از پیش:

●    قرآن را با قرائت فراوان و تدبر بیشتر و با پاسداشت و عمل به احکام آن، بیش از پیش همراه و قرین باشیم؛ که رمضان ماه نزول آن است.

●      نماز را، با اقامه آن به جماعت و اهتمام به سنت‌ها و رواتب مؤکده، فراتر از پیش ارج نهیم؛ چرا که ابتدا ما را از آن خواهند پرسید.

●     روزه را، چنان که رضایت خداوند تبارک و تعالی بر آن است، به جای آوریم. نخوردن و نیاشامیدن تنها ظاهری‌ترین جنبه این عمل بزرگ عبادی است. زبان، چشم‌ها و گوش‌ها، دست‌ها و پاها، فکر و پندار و قلب و همه جوارح را چنان به زینت نگهبانی روزه مزین کنیم که حتی وسوسه گناهی بر جانمان گذر نکند.

●     با خواهران و برادران ایمانی و با همه خلق خدا چنان باشیم که سلامت و امنیت را بر آنان هدیه کنیم و حل مشکلات آنان، از هر قبیل، دغدغه ما باشد، که بی تردید خداوند با نیکوکاران است.

الله اکبر و لله الحمد

عبدالرحمن پیرانی

دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران

19/5/89