پیام رمضان/1430

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله الذي جعل شهر رمضان سید الشهور والأیام، وأنزل فیه القرآن هدی للناس وبینات من الهدی والفرقان، وفرض علی المسلمین صیامه وجعله أحد أركان الإسلام، وجعل الصیام حصناً من النار وخلع الرضوان علی عباده القائمین بالأسحار وأنزل علیهم الرحمة والسكینة والوقار. و أشهد أن لا اله الا الله وحده لاشریك له و أشهد أن سیدنا محمداً عبده و رسوله المبعوث بالحكمة و فصل الخطاب. اللهم صل وسلم وبارك علی سیدنا محمد وعلی سائر الأنبیاء والمرسلین وعلی آله وأصحابه والتابعین لهم بإحسان إلی یوم الدین.

 

الهی! سالی دیگر بر ما فرصتی فرستادی، نه کرم و نه مهرت وا ننهادی و همچنان مهربانانه فرا خواندی و بر ما از خوان جلالت فراوان گستراندی.

پروردگار مهربانمان! دگرباره عنایتی فرمودی تا شاهد تجلای ماه بركت و رحمت و مغفرت باشیم و ما را به میهمانی بنده نواز رمضان دعوت فرمودی و همه‌ هر آنچه نیکی است، از جانب توست.

گرچه نافرمانی‌ها و گناهانمان، ما را از خواستن خجلت‌زده نموده‌اند؛ اما چشم امید بر بزرگواری تو، و فرمان استوارت که به خواستن از خودت امر می‌کند(أدعونی أستجب لكم)، ما را چنان در ژرفای مسئلت غوطه‌ور کرده؛ که تمام عمر از تو اجابت را، هدایت را، سعادت را و رضایت را خواستاریم.

از خداوند بزرگ مسئلت داریم توفیقی ارزانی‌مان دارد تا فراتر از نخوردن و نیاشامیدن، اندیشه‌ی فرمانبرداری آگاهانه و صادقانه از فرامین انسان‌ساز خویش را همواره بر تار و پود وجودمان مستولی گرداند و دل‌هایمان را به چراغ معرفت قرآن آراسته نماید.

 

برادران و خواهران ارجمند ایمانی!

السلام علیکم ورحمةالله وبركاته

حلول ماه مبارک رمضان، فرصت مهیای خودسازی و تجدید و تقویت ایمان، بر شما بزرگواران و هموطنان گرامی و سایر مسلمانان مبارک باد. بی‌گمان در این موسم خجسته دل‌های مومنین با آوای دلنشین تلاوت قرآن و استغفار و انابت جلایی دگرباره می‌یابند و در پیوندی دلنشین با معنویت و کرامت این ایام و لیالی، زنگار غفلت و غم و گناه و كینه را از خود می‌زدایند.

بر ماست تا این فرصت را ارج نهاده و در ارتقای جان و دل بیش از پیش بکوشیم؛ مهربانی را پیشه سازیم و بندگان خداوند را گرامی‌تر از پیش، اکرام و احترام کنیم.

 رمضان ماه تلطیف قلوب و مهربانی را پاس داریم و از لحظه‌های ناب آن بهره‌ی وافی ببریم؛  كه این فرصت را روز و دیگر سال، شاید مهیا نشود. یکپارچگی ویکدلی متاع ارجمندی است که حمایت الهی را از آنِ خود می‌کند. بر این عهد اخوت و این پیمان ایمانی پایدارتر از پیش پای فشاریم.

امید است خداوند قادر متعال در سایه الطاف بیكرانش و به یمن طاعت و عبادت ماه صیام  و قیام، امت اسلامی را بیش از پیش در پیروی از دستورات قرآن مجید و سنت مطهر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وسلم) موفق گرداند و از اختلافات و نابسامانی‌های داخلی محفوظ، از توطئه‌ها و دسیسه‌های خارجی دشمنان در امان دارد. آمین یا رب العالمین. 

الله اكبر و لله الحمد

عبدالرحمن پیرانی

31/5/88