بيانيه جماعت دعوت و اصلاح ايران در حمايت از مهندس ميرحسين موسوي

بسم الله الرحمن الرحيم
بيانيه جماعت دعوت و اصلاح ايران 
در حمايت از مهندس ميرحسين موسوي

در آستانه برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، جماعت دعوت و اصلاح ایران، از بدو فعاليت غیررسمی انتخاباتی نامزدها، ضمن حفظ ارتباط با مجموعه‌های م‍ؤثر در این عرصه، ديدگاه‌ها و برنامه‌هاي مختلف را رصد نموده و مطالبات و انتظارات خود را از رئیس آینده قوه مجریه، در قالب صدور بیانیه، انعقاد جلسات با نامزدها و یا نمایندگان آنان و گفتگو با نیروهای اجتماعی و سیاسی حامی کاندیداها طرح كرده است  و اینک ضروری می‌داند موارد زیر را به عنوان جمع‌بندی‌ و نتیجه‌ی بررسي‌ها به اطلاع اعضا، هواداران و ملت شریف ايران برساند:
1-    هریک از نامزدها دغدغه‌ها، خواسته‌ها و اولویت‌های طیفی از شهروندان را نمایندگی می‌کنند و از این حیث همگی مورد احترام هستند. بدیهی است انتظار منطقی از پیروز این رقابت، به عنوان رئیس جمهور ملت ایران، اهتمام جدی به اجراي  برنامه‌هاي اعلام شده در عين توجه به مطالبات قانوني همه شهروندان است.
2-    در خصوص مطالبات شهروندان اهل‌سنت، که تلاش شده است عمده‌ترین و مهم‌ترین عناوين آن در بیانیه مورخ31/01/1388 جماعت دعوت و اصلاح ايران درج گردد، از اهتمام ویژه آقایان مهدی کروبی و میرحسین‌موسوی تقدیر و تشکر می‌نماییم.
3-    جماعت دعوت و اصلاح ايران، پس از بررسی و تحلیل برنامه کاندیداها، به‌ويژه جايگاه حقوق ملت، واقع‌نگري و توازن در برنامه‌ها، سهم نگاه توسعه‌محور در برنامه اقتصادي و در نهايت ميزان تحقق‌پذيري در بستر فرهنگي، اجتماعي و سياسي امروز كشور، حمايت خود را از مهندس میرحسین موسوی اعلام می‌دارد.
4-    استمرار رویه تبلیغاتی سالم و احتراز جدی از تخریب کاندیداها که نشانه‌های نگرا‌ن‌کننده‌ای از آن در چند روز اخیر بروز نموده ‌است، ضرورت حیاتی مرحله کنونی است. بدیهی است با عنايت به تجربه دوره‌های گذشته، تخریب نتیجه معکوس دارد و بر همین اساس ضروری است نامزدهای محترم توصیه‌های لازم را به کارگزاران و فعالان ستادها ابلاغ نمایند.
5-    از نهادهاي اجرايي و نظارتي انتظار مي‌رود كه زمينه‌ي برگزاري انتخاباتي آزاد،‌ رقابتي،‌ سالم و عادلانه را فراهم سازند و با صيانت از آراي ملت از خدشه‌دار شدن وجه جمهوريت نظام جلوگيري به عمل آورند.
جماعت دعوت و اصلاح ایران
12/3/1388