بیانیه جماعت دعوت و اصلاح ایران در خصوص خبر بی‌اساس روزنامه عراقی «الزمان»

بسم الله الرحمن الرحيم
بیانیه جماعت دعوت و اصلاح ایران در خصوص خبر بی‌اساس روزنامه عراقی «الزمان»
روزنامه عراقی الزمان در تاریخ 12/11/2008 برابر با 22/8/1387 خبری به نقل از منابع نامعلوم تحت عنوان «اخوان ایران عضویت خود را در تشكیلات جهانی(اخوان المسلمین)، به حالت تعلیق در آورد» درج نموده است.
جماعت دعوت و اصلاح ایران لازم می‌داند، در این خصوص موارد زیر را به اطلاع افكار عمومی برساند:
1ـ جماعت دعوت و اصلاح ایران، با همت مجموعه‌ای از دعوتگران مسلمان متأثر از بیداری اسلامی، بیش از 30 سال پیش در میان جامعه‌ی اهل سنت ایران تأسیس شد. این جماعت، اسلامی، ایرانی و مستقل بوده، در تمامی استان‌هایی كه اهل سنت در آنها حضور دارند، به صورت شبه رسمی، با التزام به اسلوب میانه‌روی و به دور از تندروی و ایجاد اختلاف، فعالیت داشته، شخصیت‌های محوری آن در همه‌ی مناطق، شناخته شده می‌باشند.
2ـ آنچه در تاریخ یادشده در روزنامه «الزمان» درج گردیده، عاری از صحت بوده، اصولاً چنین موضوعی در دستور كار اركان تصمیم‌گیری جماعت قرار نگرفته، تا مصوبه موهوم مورد استناد روزنامه بر آن مترتب شده باشد. چنین موضوعی نه از سوی استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیركل جماعت دعوت و اصلاح ایران، و نه از سوی اركان رسمی یا افراد مسؤول در جماعت، هرگز بیان نشده است.
3ـ جماعت دعوت و اصلاح ایران ضمن استقلال كامل در اعلام مواضع و تصمیم‌گیری‌ها، به مبانی فكری جنبش «اخوان» التزام دارد و بدان نیز افتخار می‌كند.
در پایان جماعت دعوت و اصلاح ایران، مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به انتشار این خبر نادرست كه با مبانی، اخلاق و ارزش‌های حرفه‌ای روزنامه‌نگاری در تضاد است، اعلام می‌دارد.
جماعت دعوت و اصلاح ایران   
دبیرخانه مركزی         
29/8/87