جدیدترین نظرها

فکر کنم هر دو با روانکاوی و (3 هفته 9 ساعت پیش)

فکر کنم هر دو با روانکاوی و هیپنوتیزم درمامانی حالشون خوب شه
ولی من نمیدونم اگه به نظز شما همجنسگرای موردی نداره چرا خدا در قرآن نگفته اینا باهم فرق دارن اصلا اشاره ای نشده حتی به ترنس ها عجیب نیست؟

چرا تو این دهه اخیر اینقدر زیاد شده تقریبا پنجاه درصد دانش آموزا درگیرشن

در پاسخ به مطلب (فرق بین همجنس‌بازی و همجنس گرایی چیست؟حکم هرکدام در اسلام چیست؟ اگر مبتلاً به این درد شده‌ایم تکلیفمان چیست؟)
به جرٲت میتوان مدعی شد که (3 هفته 15 ساعت پیش)

به جرٲت میتوان مدعی شد که روابط عمومی جماعت، پویاترین و بانشاطترین بخش جماعت است. بنده پیامهایی را که این نهاد در مناسبات مختلف منتشر کرده است، پیگیری می‌کنم. جماعت باید قدردان زحمات شبانه‌روزی این معاونت پیگیر و خدوم باشد که چنین مسئولیت پذیر، امور جامعه را رصد می‌کنند و در راستای همگرایی آن تلاش مضاعف می‌کند. حضور فعالانه و اخلاقی و انسانی آن را باید ارج نهاد. منصور باشید.

در پاسخ به مطلب (پیام روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح در خصوص وقوع سیل در برخی مناطق کشور)
روح شیخ علی عبدالرازق، از (3 هفته 15 ساعت پیش)

روح شیخ علی عبدالرازق، از اساتید بنام فقه جامع الازهر، پرفتوح باد که به اقتفای ابن‌خلدون در سال ۱۹۲٥م کتاب الاسلام وٲصول الحکم را منتشر کرد. وی به نیکی از عدم شرعیت دستگاه مندرس خلافت نوشت و به تخصص‌ها در دوران مدرن به‌ویژه در زمینه‌ی پزشکی و حقوق و سیاست بها داد و این نکته را یادآور شد که پیامبر فقط پیامبر بود و پزشک یا شاه نبود.
عرفان گرامی ممنون

در پاسخ به مطلب (ابن‌خلدون و نگاهی حدّاقلّی به احکام پزشکی)
عدنان فلاحی مردی پرتلاش، (3 هفته 16 ساعت پیش)

عدنان فلاحی مردی پرتلاش، اندیشه‌ور و شجاع و طرفدار احیای تفکر اسلامی و تنقیه و پاکسازی میراث اسلامی و منتقد اصلی فقه عباسی است. دانش‌پژوه دکتری فقه هم هست.

در پاسخ به مطلب (شیخ احمد ریسونی و پالایش فقه)
فقه حاضر محصول دنیای پیشا (3 هفته 16 ساعت پیش)

فقه حاضر محصول دنیای پیشا مدرن است. این فقه در عرف بین‌الملل دوران امپراتوریها و برای توجیه سلطه‌ی آنان تنظیم شده است. در دوران دولت ـ ملت‌ها فقه کلاسیک به جز بخش عبادات، مشمول نسخ و تطور زمانی می‌شود و در غیاب منابع هنجارگزار حقوق، اخلاق، عرف، آداب و رسوم و مصلحت‌اندیشی و زیباشناسی می‌توان به آن تکیه کرد. فقه کلاسیک باید مستند و موزون به ترازوهای حقوق و اخلاق و... باشد تا روایی یابد و امری عقلایی و هنجارین بشمار آید.

در پاسخ به مطلب (شیخ احمد ریسونی و پالایش فقه)
د. احمد الریسونی: "نود درصد (3 هفته 18 ساعت پیش)

د. احمد الریسونی:
"نود درصد احکام فقهی باید تغییر کند"

هرچند که دکتر هیچ‌گونه مصادیقی از این نود درصد بیان نکرده است اما فاصله ایشان تا باطنی ها تنها ده درصد باقی مانده است چراکه آنها معتقد بودند حتی وجوب نماز و روزه و تحریم مشروبات همگی با تغییر اشخاص متغیر هستند و نماز و روزه تنها بر عوامی واجب است که هنوز به درجه یقین نرسیده اند بهمین خاطر بر اهل یقین واجب نیست چراکه قرآن می‌فرماید:
وَاعْبُدْ رَبَّكَ حَتَّىٰ يَأْتِيَكَ الْيَقِينُ.
پروردگارت را تا هنگامى كه یقین به تو رسد، عبادت كن...

چه بسا نتیجه گیری بعدی جناب دکتر ریسونی این باشد که آن ده درصد باقی مانده هم در قوانین کشورهای منطقه موجود است بنابراین سعی در تغییر این قوانین حماقت است چراکه آنچه باید تغییر کند احکام شرعی است نه قوانین وضعی !!

در پاسخ به مطلب (رییس اتّحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان: ۹۰درصد فقه اسلامی باید تغییر کند)
سلام علیکم دوست گرامی من فکر (4 هفته 1 روز پیش)

سلام علیکم دوست گرامی من فکر می کنم با این گونه سوال و جواب نه شما قانع می شوید و نه ما نمی توانیم همه چیز را بگویم چون همه چیز را نمی شود همه جا گفت اگر در استان تشریف دارید مسئول شهر و مسئول تربیتی شهر جوابگو هستند واگر با مرکز در ارتباط هستید اداره ارزشیابی مرکزی آمار همه‌ی استان‌ها را دارند.

در پاسخ به مطلب (مراسم تجلیل از مربّیان تربیتی شهر کرمانشاه برگزار شد)
سلام دوست گرامی با این گونه (4 هفته 1 روز پیش)

سلام
دوست گرامی با این گونه پیام رد بدل کردن نه شما قانع می شوید نه ما همه چیز را می توانیم بیان کنیم باورمند هستم که مسئولین با آمار می توانند جوابگو باشند بهتر است شما هم لطف بفرمایید اگر انتقادی ویا پیشنهادی دارید با مسئول شهر ویا معاونت تربیتی شهر تماس بگیرید ویا اگر با مرکز در ارتباط هستید با اداره ارزشیابی مرکزی مطرح بفرمایید آمار همه‌ی شهرهای ایران را دارند در پایان همه چیز را نمی توان همه جا گفت.موفق باشید

در پاسخ به مطلب (مراسم تجلیل از مربّیان تربیتی شهر کرمانشاه برگزار شد)
دکتر ستوده انسان آزاداندیشی (4 هفته 1 روز پیش)

دکتر ستوده انسان آزاداندیشی است. فقط کاش با توجه به وضعیت نکبت بار عفرین و ایجاد مستوطنات عربی-ترکی در این خطه کردنشین و همچنین قتل و غارت روزانه، نام اردوغان را هم در کنار سیسی می نشاند. تا همگان بدانند که مجرمان گرچه اغلب با همدیگر اختلاف دارند اما از نگاه تاریخ یکسان هستند

در پاسخ به مطلب (دگرناپذيرى، خودشيفتگى و كينه‌ورزی علت‌العلل آدم‌کشی‌ها)
فرض کنید زنی از تهران برای (4 هفته 1 روز پیش)

فرض کنید زنی از تهران برای زیارت و سیاحت به شیراز رفته و قصد دارد مسجد زیبای نصیرالملک را ببیند!
جدای از بحث‌های مذهبی، آیا عقل حکم می‌کند که آن شخص به خاطر قاعدگی از دیدن مسجد باز بماند؟!

در پاسخ به مطلب (حضور زنان مؤمن در مسجد در ایّام قاعدگی)