جدیدترین نظرها

به نظر بنده این حدیث را نمی (1 هفته 2 ساعت پیش)

به نظر بنده این حدیث را نمی توان رد کرد چنانچه واقعا پیامبر اکرم این حدیث را فرموده باشند حق ضایع خواهد شد و موجبات نادانی و گمراهی فراهم می شود. ما حق این را نداریم حدیثی را رد کنیم که امکان دارد پیامبر اکرم فرموده باشند. در مورد حدیث بعدی که گفته شده هم این حدیث مجزایی بوده و احادیث در مورد علم آموزی فراوانند و چنانچه این حدث از پیامبر باشد باید پاسخگو شد که چرا گفته می شود صحیح فلان حدیث این است و امکان دارد هر دو حدیث را فرموده باشند.
حدیثی به این شکل محدود نه به مرد نه به خانم و نه به بزرگسال و نه هر سنی است. منظور این است که که در اصل علم آموزی حدود اینچنینی ندارد و علم برای همه است .همه!
حتی علاوه بر آن سفارش به علم آموزی هم شده است چه بسا حدود تعیین نمودن.
به نظرم این فهم را باید مد نظر بگیریم که فارغ از هر جنسیتی حتی در سخت ترین شرایط ممکن با هر مصیبت و سختی باید تلاش برای علم آموزی کرد. این تلاش می تواند شامل اصلاح دین خود باشد برای اینکه در شهر و یا کشور یا هر مسافت دوری که می روی که علم را به سرزمینت بیاوری به شهر و زادگاه نازنینت بیاوری و آن را ترقی دهی و در آنجا دچار لغزش نشوی.
همچنین موارد و پارامتر های زیادی را در نظر بگیر تا بتوانی تنها با هدف علم آموزی اگر حتی لازم باشد به نقاط دور بروی، بروی و علم را به محل زندگی ات بیاوری. اگر برای هر فردی که می خواهد علم بیاموزد تجویز شود که راه دور مرو که علوم منتقل نمی شدند و علم به اینجا نمی رسید و کشور ها دچار اختلال می شدند و مردم و اطرافیان آن فرد علم جدید نمی آموختند‌. کوشش گری که از دور دست ها علم را می اورد تا فرهنگ و مردم اطرافش را ترقی دهد اعم از زن و مرد کوشش گر شایسته ایست. در واقع اگر هدف رضای حق تعالی باشد آن کوشش گر شایسته است و هدف علم اموزی او درست و صحیح و ترقی اطرافین هم کار غلط و اشتباهی نیست.
اگر دیواری بسته به دور خود و اطرافین بکشیم حصاری برای فرهنگ و نادان تر شدن ساخته ایم.
علم هم به نظرم می تواند علوم مختلف باشد زیرا به نظرم هر علمی به شرط صحیح بودن به راه درست و افزایش ایمان ختم می شود.

در پاسخ به مطلب (این حدیث که پیامبر گرامی اسلام فرموده: «به‌دنبال علم و دانش بروید حتی اگر در چین باشد» شامل چه علومی است؟ آیا شامل دختران می‌شود؟ چه شرایطی دارد؟)
نظر نويسنده كاملا منطقي (1 هفته 5 روز پیش)

نظر نويسنده كاملا منطقي است

اشتباهات در ترجمه و تجزيه و تحليل كتب آسماني در طول تاريخ بارها اتفاق افتاده و منشا مشكلات عمده اي در جامعه شده است

بايد به نويسنده تبريك گفت و اصلاح اين اشتباهات تاريخي ظاهر بينان ، خود بنوعي جهاد با جهل است

در پاسخ به مطلب (عبارت «وَاضْرِبُوهُنَّ» در قرآن به چه معناست؟)
اگر همەی مدعاهایتان مانند این (1 هفته 6 روز پیش)

اگر همەی مدعاهایتان مانند این جمله‌ی "یقین دارم" باشد، معلوم است که چقدر می‌توان به سخنان شما اعتماد کرد. عزیز دل برادر؛ بەخاطر خدا هم که شده، اندکی احتمال اشتباه در ظن‌هایتان بدهید و در مسائل انسانی کمی نسبی‌اندیشی بد نیست؛ در عصر عدم قطعیت‌ها، اینقدر از سر یقین، مدعی برخی مسائل نشوید.

در پاسخ به مطلب (سی سال در محضر استاد عبدالرّحمن پیرانی)
با سلام و سپاس از خوانندگانی (1 هفته 6 روز پیش)

با سلام و سپاس از خوانندگانی که کامنت گذاشته‌اند، از این دوستان انتظار دارم خودشان را معرفی کنند تا بتوان با آنان وارد بحث شد. چون با افراد گمنام و مجهول‌الهویه هر بحث و گفتگویی بیفایده است.

در پاسخ به مطلب (سی سال در محضر استاد عبدالرّحمن پیرانی)
برادر گرامی بسیار زیبا و متین (2 هفته 15 ساعت پیش)

برادر گرامی بسیار زیبا و متین و با تحقیق نوشتید
قلمتان پربار و عمرتان مستدام
مایه حسرت است که یک مسلمان طالب بهشت و به اصطلاح خودش شهادت طلب، روش تعامل با مسائل پیش رو را نداند و بی خردانه دست به اقدامات جنون آمیز بزند...

در پاسخ به مطلب (سبّ النّبی)
سلام علیکم ممنون از اظهار نظر (2 هفته 3 روز پیش)

سلام علیکم ممنون از اظهار نظر شما.
این نوشتار به چند جهت مخدوش است:
١- اگر عضو خانواده‌ی ایشان هستید و نزدیک بە مرحوم چرا خود را معرفی نکردەاید؟
٢- اگر ایشان عضو جماعت نیست، چرا رسما خانوادهاش عضویتش را انکار نکردەاند؟
٣- ایشان و جمعی استعفا کردە بودند، ولی این استعفا هیچگاه مورد قبول واقع نشد.
٤- انحراف واژەی مبهمی است لطفا آنرا بیشتر بسط دهید تا بتوان داوری کرد، اساسا انحراف از چه چیزی؟ راه اصلی جماعت چە بود و اکنون چه شدە است؟
٥-ادبیات نرم و سخن به نرمی حتی با فرعون هم بهتر از درشتگویی و تندی است.

در پاسخ به مطلب (دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح درگذشت بانو «شرافت شریفی» را تسلیت گفت)
بسم الله الرحمن الرحیم انالله (2 هفته 3 روز پیش)

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَهِ

درگذشت سه عالم بزرگ، وارسته و پرهیزگار حاج ماموستا ملاعبدالقادر بیضاوی، امام جمعه محترم اهل سنت ارومیه؛ حاج ماموستا علامه حیدر مصطفوی سقزی از علمای بلند پایه کردستان و رییس شورای عالی افتاء اهل سنت استان و عضو شورای افتاء مدیریت اهل سنت بعثه رهبر معظم انقلاب و حاج ماموستا سید محمد مصطفایی امام جمعه سابق و فقید پاوه‌ موجب تالم و تأسف همگان گردید.

این‌ سه عالم ربانی، وارسته و متواضع‌ ، عمر پربرکت خویش را با اخلاص، نیک اندیشی و دلسوزی، در حوزه تعلیم، تربیت، تبیین و ترویج معارف قرآنی و اسلامی و خدمت به دین مبین اسلام و وحدت و اخوت بین مسلمانان و مؤمنان صرف کردند و در خدمتگزاری به انقلاب و مردم متدین و سخت کوش سه خطه از میهن عزیزمان از هیچ کوششی و فداکاری و مجاهدتی فرو گذار نکردند و همواره با فروتنی و خشوع ملجاء هوطنان نجیب و شریف اهل سنت کشورمان و منشا خدمات ارزنده و ماندگار برای تحکیم وحدت، انسجام و همدلی‌ ملی و اسلامی و تحقق آرمانهای والای انقلاب و جمهوری اسلامی بودند.

اینجانب درگذشت آن عالمان جلیل‌القدر و بزرگ را به مردم دیندار و شریف استان های کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی به ویژه جامعه شریف علمای ایران اسلامی و همچنین بیت مکرم ایشان تسلیت عرض می کنم، از درگاه خداوند متعال مغفرت و علو درجات و هم نشینی با علماء و صلحاء و صبر و اجر برای بیت مکرم و بازماندگان و مردم شریف و متدین مسئلت می‌کنم.

محمد جواد ظریف

در پاسخ به مطلب (‍ باز مدرسه بی مدرّس شد)
انا لله و انا الیه راجعون با (2 هفته 4 روز پیش)

انا لله و انا الیه راجعون

با نهایت تاسف از دریافت خبر درگذشت ماموستا ملا عبدالله که براستی از دلسوزان دعوت دینی بودند، خود را در غم و اندوه از دست دادن این رهرو فعال رسول الله -صلی الله علیه وسلم- شریک دانسته و برای ایشان رحمت و مغفرت را از درگاه الله رب العالمین خواستارم. خداوند بی همتا و یگانه به بازماندگان و همه ی دوستان وخویشاوندان ایشان صبر و بردباری مومنانه عطا فرماید. روح شان شاد و یادشان گرامی باد.

نایب قدرت گوجار

در پاسخ به مطلب (روابط عمومی جماعت شعبه‌ی آذربایجان غربی درگذشت ماموستا عبدالله موسی خانقاه را تسلیت گفت)
انا لله و انا الیه (2 هفته 4 روز پیش)

انا لله و انا الیه راجعون

علما براستی چراغ روشن بخش و نور هدایتند تا در سایه ی علم، تقوا، اخلاص و مجاهدت شان کاروان دینی این امت به سلامت به سر منزل مقصود راه یافته و از آسیب های متعدد فکری، اجتماعی و اعتقادی به دور ماند. استاد ماموستا ملا عبدالقادر بیضاوی نقطه ی و صلی بود برای همه ی افراد جامعه ی دینی دارای سلایق مختلف مذهبی و فکری. شخصیتی اصلاح گرا، خیرخواه و دلسوز بود و در طول زندگی خود در میان جامعه تلاش نمود تا دلها را به هم نزدیک کنند. عاشق الله بود و دلباخته رسول الله.
اینجانب از این راه دور نهایت تاسف و تاثر خود به جهت از دست دادن این دانشمند متعهد را ابراز نموده و از الله رب العالمین برای ایشان عالی ترین مقام در جوار الله جل جلاله خواستارم، و برای بازماندگان، شاگردان، و جامعه ی اهل سنت صبر جمیل مسئلت می نمایم. روح و روان شان شاد و یادشان همیشه گرامی باد.

نایب قدرت گوجار
استانبول

در پاسخ به مطلب (روابط عمومی جماعت شعبه‌ی آذربایجان غربی درگذشت امام جمعه‌ی اهل سنت ارومیه را تسلیت گفت)
سلام علیکم. وقت بخیر. در خصوص (2 هفته 4 روز پیش)

سلام علیکم.
وقت بخیر.
در خصوص فوت ماموستا عبدالقادر بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه، طی روز پنجشنبه 99.08.15 در بیمارستانی در شهر ارومیه، خبری را در وبسایت شما مشاهده ننمودم!

در پاسخ به مطلب (دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح درگذشت بانو «شرافت شریفی» را تسلیت گفت)
سلام علیکم نشر چنین مطالبی (3 هفته 1 روز پیش)

سلام علیکم
نشر چنین مطالبی هیچ کمکی به تقویت جایگاه استاد پیرانی نمی‌کند و در بسیاری از موارد که آقای معروفیان ذکر کردند مثال نقض وجود دارد که یا ایشان بی خبرند و یا خود را به بی خبری زده‌اند. برخی از نکات هم از دیدگاه ایشان نقطه قوت است و در واقع نقطه ضعف است.
در هر حال نکته مهم این است که اگر جماعت دارای مدیری چنین توانمند است چرا خروجی جماعت چیزی جز تضعیف جایگاه جماعت نبوده است؟ آیا این مدیر توانمند نتوانسته بعد از 30 سال کسی را در قامت خود تربیت کند؟ شواهد نشان می دهد که استاد پیرانی براساس معیارهای مدیریت سازمان های دینی و معیارهای اخلاقی قرآن و سنت اتفاقا جزو ناکارآمدترین و ضعیف‌ترین مدیران جماعت بوده که وضعیت حال حاضر جماعت گواه آن است. اما متاسفانه حلقه قدرت چنان ایشان را محافظت می کند که کمترین انتقاد منجر به حذف و تخریب منتقد می شود.

یقین دارم که جرأت نشر این کامنت را ندارید، اما حداقل آن را به گوش آقای معروفیان و استاد پیرانی برسانید.

در پاسخ به مطلب (سی سال در محضر استاد عبدالرّحمن پیرانی)
جناب آقای معروفیان اندکی آزاد (3 هفته 2 روز پیش)

جناب آقای معروفیان
اندکی آزاد اندیشی،اندکی کسب معرفت هزاران بار از مدح و ثنا گهربارتر و پرثمرترست امیدورام در آینده نزدیک یا دور به اهمیت این موضوع پی ببرید ماموستا پیرانی عزیز بجای سی سال بر مسند نشستن بایستی از همان سالهای نخست شجاعانه کناره می گرفت و راه را برای چنین مدح و ثنایی هموار نمی کرد تا امروز شما بجای اینکه حضور سی ساله را بر مسند زنگ خطر و آسیب می دانستید و آن را سرزنش می کردید زبان به ستایش نمی گشودید.

در پاسخ به مطلب (سی سال در محضر استاد عبدالرّحمن پیرانی)
درود بر شما جناب آقای (3 هفته 3 روز پیش)

درود بر شما جناب آقای معروفیان عزیز
خسته نباشید آنچه شما بیان فرموده اید و در لابلای کتابهای ترجمه شده از اساتیدی مثل یوسف قرضاوی و دیگر اساتید نقل می شود:
(با رعایت احترام به شما و آنها)باید عرض کنم تمام آنچه بیان فرمودید زندگی یک فرد معمولیست و نشانی از بزرگی در آنچه نوشته اید نمی بینم و بلکه به عکس بزرگترین نقد به جناب پیرانی ماندگاری بر مسند به مدت بیست سال است بی تردید ماندگاری بر مسند آفتیست درون سوز و ویرانگر برای خود فرد و ابتلاییست برای اطرافیانی که از این آفات درونی آگاهی کافی ندارند امیدوارم هم جنابعالی و هم بقیه همراهانتان این آفتها را بیشتر مورد تأمل قرار دهید.برخلاف فرمایش شما به باور بنده جمعی که شما در آن حضور دارید از نظر توان تئوریک و میزان آگاهی در درجات پایینی قرار دارد و تداوم این امر علتی برای حذف چنین انجمن یا جماعتی ددخواهدر آینده خواهد بود و از دلایل این ضعف می توان به کم بنیه بودن رهبران آن اشاره کرد.
آرزومند سعادت و توفیق شما و دوستانتان

در پاسخ به مطلب (سی سال در محضر استاد عبدالرّحمن پیرانی)
بعنوان عضوی از خانواده و فردی (3 هفته 3 روز پیش)

بعنوان عضوی از خانواده و فردی نزدیک به داده شرافت، خدا را سپاسگزارم که پس از تلاش بسیار برای اصلاح جماعت از انحرافی که بدان دچار شده، با افتخار از عضویت در جماعتتان استعفاء داد. تعجبم از این است که با چه رویی وی را عضو جماعت می‌نامید در حالی که نیک آگاهید چگونه شما را از راه اصلی جماعت منحرف می‌دانست.

در پاسخ به مطلب (دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح درگذشت بانو «شرافت شریفی» را تسلیت گفت)
بيشتر مطالب كپي كامل از كتاب (3 هفته 4 روز پیش)

بيشتر مطالب كپي كامل از كتاب كيل گمش
همون ص ٧ .....هست

در پاسخ به مطلب (آفتاب آمد دلیل آفتاب)