جدیدترین نظرها

عالی بود. (16 ساعت 25 دقیقه پیش)

عالی بود.

در پاسخ به مطلب (حضرت علی مخالفان سیاسی خود را تکفیر نکرد!)
سلام دکتر من تازه از نظرات (4 روز 16 ساعت پیش)

سلام دکتر من تازه از نظرات شما آگاه شدم.من حدود ۱۵ ساله که آسم شدید دارم.زندگیم رو فلج کرده خواهش می کنم به دادم برسید.کجا می تونم بیام برای معالجه. از بس دارو مصرف کردم خسته شدم بیماری من خانواده ام رو آزرده.من ۴۴ سالم هست مادر ۳ فرزند.التماس می کنم به دادم برسید

در پاسخ به مطلب (مصاحبه با استاد جمشید خدادادی، مبتکر طب قرآنی)
مولانا محمدعثمان: در تمام (6 روز 23 ساعت پیش)

مولانا محمدعثمان:
در تمام شئون زندگی از الله متعال استعانت بطلبیم

مولانا محمدعثمان، مدیر مدرسه دینی مدینة‌العلوم خاش،‌ صبح امروز 23 فروردین 1397، در بخش اول نشست رسمی بیست‌و‌هفتمین همایش دانش‌آموختگی دارالعلوم زاهدان، طی سخنانی در پرتو سوره مبارکه «فاتحه»، بر ضرورت استعانت بندگان از ذات الهی در شئون مختلف زندگی تأکید کرد.
به گزارش سنی‌آنلاین، مولانا محمدعثمان در آغاز سخنان‌شان ضمن خوشامدگویی به مهمانان این همایش، اظهارداشت: این مجالس، مجالس دینی هستند و این محبت دین در دل شماست که شما را از گوشه‌گوشه کشور اینجا جمع کرده است. این سفرها سفرهای علمی و معنوی هستند و بسیار ارزش دارند.
مولانا محمدعثمان در ادامه خاطرنشان کرد: پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم خاتم پیامبران است. حضرت رسول آخرین خشت ساختمان نبوت بود که با بعثت ایشان تکمیل شد.
امام‌جمعه مسجد الخلیل خاش در ادامه بیان داشت: پیام قرآن این است که در تمام شئون از الله استعانت بگیریم، نه از فرشتگان، پیامبران، زندگان یا مردگان، بلکه تنها از الله استعانت بگیریم، زیرا دیگران همه عاجز و ناتوان‌اند.
ایشان با اشاره به اهمیت ساخت مسجد در اسلام اظهارداشت: در هر شهری مسجد بنا کنید. احوال فاروق اعظم را مرور کنید، در هر سرزمینی فاتح می‌شدند، اولین کارشان این بود که مسجد بنا کنند، نمونه‌اش در ایران است که در اصفهان مسجد فاروق اعظم هست.
وی افزود: مسجد خانه الله تعالی است، مالک کل زمین الله است؛ لذا هر جا مسلمانی هست، باید مسجدی ساخته شود.
مدیر مدرسه مدینةالعلوم خاش در ادامه تصریح کرد: هرکجا مسلمان زندگی می‌کند، باید آنجا جای عبادت خدا باشد. چطور امکان دارد که در کشور اسلامی مجوز ساخت مسجد داده نشود.
ایشان با اشاره به مژده‌های خداوند متعال به مؤمنان در سوره «نور» خاطرنشان کرد: الله متعال در آیه 55 سوره «نور» به مؤمنان وعده داده است که در زمین به آن‌ها خلافت می‌دهد، وعده دیگر خداوند تمکین دین است و وعده سوم امنیت از خوف و ترس است. خداوند دین را چنان غلبه می‌دهد که هیچ قدرتی غیر اسلام باقی نماند.
مولانا عثمان در پایان گفت: نظام، نظام قرآن است و حافظان قرآن فرزندان رشید رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم هستند که اسلام را به قدرت می‌رسانند. خداوند متعال می‌فرماید دین اسلام را من تمکین می‌دهم و غیر از دین اسلام دیگر قدرتی نمی‌ماند.

در پاسخ به مطلب ( همایش «ختم صحیح بخاری» و سودمندی آن برای منافع ملی)
شیخ‌ محمدصالح پردل: دعوتگران (1 هفته 4 دقیقه پیش)

شیخ‌ محمدصالح پردل:
دعوتگران دین‌طلبی نسل جوان را غنیمت بشمارند

شیخ محمدصالح پردل سخنور مشهور اهل‌سنت که به نمایندگی از شورای عالی مدارس جنوب در بیست‌وهفتمین همایش دانش‌آموختگی دارالعلوم زاهدان حضور یافته بود، طی سخنانی با تأکید بر لزوم استفاده از فرصت زندگی، به تبیین ویژگی‌های دعوتگران پرداخت.
به گزارش سنی‌آنلاین، شیخ پردل در آغاز سخنانش ضمن ابراز خرسندی از شرکت در همایش دانش آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان اظهارداشت: امروز پس از قریب به ده سال است که دوباره در مراسم دانش‌آموختگی حضور یافتم. این به فضل الهی بود و به‌عنوان ‌یکی از خاطرات ماندگار زندگی‌ام خواهد بود.
عالم مشهور جنوب کشور در ادامه خاطرنشان کرد: عمر خیلی کوتاه است، بیاییم باهمدیگر مهربان باشیم. این زمان کوتاه ارزش ندارد که با غفلت ضایع شود. نیت‌هایمان را خالص کنیم تا از انحراف نجات کنیم.
ایشان با تأکید بر لزوم اتباع از سنت‌های پیامبر خاطرنشان کرد: رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم و سنت آن‌حضرت «نور» هستند. باید چشم‌ها را باز کرد و بهره برد.
شیخ پردل بر لزوم توجه به جوانان مسلمان تأکید کرد و گفت: جوانان را دریابیم، دین‌طلبی نسل جوان را غنیمت بشماریم که شاهد چنین بیداری و تحول هستیم. انقلابی دیگر برای اهل‌سنت و برای جوانان اهل سنت در درون انقلاب اسلامی رخ داده است. جوانان ما با علمای خود راحت هستند. علما و جوانان ما بی‌رهبر نیستند.
شیخ پردل افزود: علمای ما باید کاری کنند که هرجایی حضور داشته باشند و ایفای نقش کنند، باید از حجره‌ها بیرون بیایند. آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم فرمودند: «جُعِلَت لِیَ الاَرضُ مَسجِداً» رعایت شریعت فقط در مسجد نیست، ما باید دعوتگرانی تربیت کنیم که حتی در مجالس غفلت حضور پیدا کنند و مردم را متنبه کنند. امام‌جمعه باید در میان مردم حضور پیدا کند تا مصداقی حرف بزند وگرنه حرف بی‌ربط خواهد زد. ما به مدیران مدبر نیاز داریم.
دعوتگر مشهور اهل‌سنت در ادامه در پرتو سوره «انشراح» صبروبردباری، نگاه بلند و پذیرفتن مخالف را در کنار خود به‌عنوان سه‌ویژگی دعوتگران نام برد و گفت: دعوتگری که این سه وپژگی را ندارد برود در خانه بنشیند، آن‌حضرت در دعوت صبور بود و باوقار بود.
ایشان خطاب به شرکت‌کنندگان همایش دانش‌آموختگی دارالعلوم زاهدان اظهار داشت: شاگردان را طوری تربیت کنیم که برای نسل آینده کار کنند. گرفتن تسبیح در دست و ذکر آسان است، اما جامعه نیاز به مدیریت دارد. فضائل فقط در ذکر و تلاوت نیست، انفاق هم اجر فراوان دارد. مسائل را قاطی نکنیم، احکام الهی را با درک و تجزیه‌و‌تحلیل، تحویل بگیریم.
شیخ محمدصالح در ادامه با اشاره به وضعیت امروز مسلمانان خاطرنشان کرد: امروزه اسلام در ضعیف‌‌ترین حالت خود قرار دارد، درحالی‌که دشمنان اسلام در منسجم‌ترین حالت خود هستند. حکومت‌های اسلامی با یکدیگر و حتی با ملت‌های خود در حال درگیری هستند. نیاز به توبه آگاهانه و بازگشت به الله تعالی است.
ایشان افزود: توبه با استمرار گناه ممکن نیست. توبه‌ای ارزش دارد که انسان بعدازآن گناه را ترک کند. توبه‌ای که همراه با استمرار گناه باشد، توبه نیست، استغفار است.
شیخ پردل در ادامه تأکید کرد: یک معلم اجتماعی باید مهربان باشد، حال‌آنکه دیکتاتورها همواره به‌دنبال انتقام هستند. رهبران معلم‌صفت، انتقام‌جو نیستند. فرشتگان تحت فرمان آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم و منتظر دستور ایشان بودند، اما آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم انتقام نگرفت. پیامبر می‌توانست در فتح مکه به خانه‌های مشرکینی که او را دیوانه، شاعر و غیره می‌گفتند، آزارش می‌دادند و پیوسته برای شهادتش توطئه می‌کردند، حمله کند و انتقام بگیرد، اما چنین نکرد.
سخنور مشهور جنوب کشور در ادامه بیان داشت: ایران می‌تواند، نمونه‌ زنده‌ای برای هم‌زیستی اقوام، ادیان و مذاهب مختلف در کنار هم باشد. اهل‌سنت با کمال صداقت و امانت می‌تواند در امنیت، توسعه و عمران کشور مشارکت داشته باشند.
ایشان افزود: اشتباه رهبران خیلی خطرناک است، دعوت‌گران باید خیلی احتیاط کنند. «رفع ذکر» یعنی به‌جایگاهی رسیدن که در دعوت، شخصیت و برند شوند.
ایشان ضمن تشکر و قدرانی از برگزار کنندگان همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان به‌ویژه شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، از پخش زنده این مراسم در فضای مجازی ابراز خرسندی کرد.

در پاسخ به مطلب (بیست‌وهفتمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان برگزار شد)
تابلوست که از طلبه های قمی .. (1 هفته 1 روز پیش)

تابلوست که از طلبه های قمی .. اهل سنت تهران سه میلیون است . یک کم خجالت بکش

در پاسخ به مطلب (بیش از یک میلیون اهل سنت در تهران زندگی می کنند)
پلورالیسم دینی در سطح فلسفه (1 هفته 2 روز پیش)

پلورالیسم دینی در سطح فلسفه دین مطرح می شود.هنگامی که می خواهیم اثرات اجتماعی آن را بسنجیم بایستی داده های جامعه شناختی را نیز در کار آوریم.مثلا وقتی قرار است نقش پلورالیسم دینی را در دین گریزی نمایان سازیم از آن جا که مفهوم اخیرالذکر در حیطه ی جامعه شناسی دین مطرح می شود لذا باید از منظر جامعه شناسانه نیز رابطه ی این دو را نشان داد و صرفا نمی توان به بررسی رابطه ی منطقی آن ها بسنده کرد.تحقیقات میدانی به عنوان یکی از روش های گردآوری داده ها در حوزه ی جامعه شناسی می تواند در مطالعه ی پدیده ای اجتماعی مانند دین گریزی یاری رسان باشد و در راستای نشان دادن وجود رابطه میان پلورالیسم دینی و دین گریزی به کمک محقق بیاید.بدون توجه به این بعد از مسئله بحث در باب وجود چنین رابطه ای عقیم خواهد ماند.

در پاسخ به مطلب (آیا پلورالیسم دینی موجب دین‌گریزی است؟)
اگر این مجموعه گرامی با دوست (1 هفته 2 روز پیش)

اگر این مجموعه گرامی با دوست دیرین ماموستا شهریکندی ملاقات نموده اند پس چرا ایشان از شهید ماموستا شهریکندی سخنی به میان نیاورده اند!!

در پاسخ به مطلب (جمعی از اعضای جماعت مهاباد با دوست دیرین ماموستا شهریکندی دیدار کردند)
هر کس از مسلمانان که می گوید (1 هفته 2 روز پیش)

هر کس از مسلمانان که می گوید دین در خطر است بدانید که خودش در خطر است چون اسلام با سرعت رو به رشد و تزاید است و هیچ مانعی بر سر راه آن دوام نمی آورد. اما اینکه عده ای نتوانسته اند از اسلام برای خود دم و دستگاهی درست کنند فریاد بر می آورند که اسلام و دین در خطرند و دین در غربت و انزوا قرار گرفته است ناشی از خواستها و امیال خودشان است. هر گز چنین نیست و تمام مسلمانان در زیر یک چتر واحد مشغول عبادت خدای خویشند اگر عده ای سود جو و فرصت طلب اجازه دهند.

در پاسخ به مطلب (ده سفارش برای مصلحان در زمان غربت دین)
از آن موقع که عده ای در دنیای (1 هفته 2 روز پیش)

از آن موقع که عده ای در دنیای اسلام فریاد برآوردند که دین در خطر است و اسلام روبه انحراف است پایه های خروج از حکومت اسلامی گذاشته شد و از همان موقع که مسلمانان دوآتشه بر روی خلیفه مسلمین شمشیر کشیدند و دو خلیفه را همان مسلمانان متعصب به شهادت رساندند این تخم نفاق در دنیای اسلام پاشیده شد. امروز هم عده ای در دنیای اسلام که با مشکلات عدیده ای روبرو است فریاد بر آورده اند که ای مردم دین در خطر است به هوش باشید. این عامل تمام بدبختی های دنیای اسلام است. دین نه آن روز و نه امروز در خطر و غربت نبوده است. خداوند دین خود را در هر شرایط و زمانی حفظ می کند. این مسلمانان نان به نرخ روز خور است که تغییر کرده اند و همه چیز را در خودشان و امیالشان خلاصه کرده اند که اگر امروز اخمی ببینند همه را در اسلام خلاصه می کنند و به پای دین می گذارند . مردم در همه حال دین دوست هستند خواهشنًاً از ایجاد بدبینی و شک در دل مسلمانان پرهیز کنید و فریاد وااسفا سر ندهید و عده ای خام و نپخته را به جان هم نیندازید که دینتان در خطر است. امروز از گوشه و کنار دنیای اسلام گروه های خوارج در حال شکل گیری هستند و نه حکومت مسلمانان را قبول دارند و نه دینی که در حال پیشرفت است بلکه همه چیز را در خواسته های خود می بینند و خود را تنها منجی و هادی جامعه اسلامی می دانند.

در پاسخ به مطلب (ده سفارش برای مصلحان در زمان غربت دین)
سلام. برادرعزيز كارهرشركت (1 هفته 4 روز پیش)

سلام.
برادرعزيز
كارهرشركت هرمي فرق ميكنه. ميشه باتحقيق حلال بودن و حروم بودن اون شركت تشخيص داد. مثلا شركت بيز درقبال ورود شخص جديد پولي نميده فقط درقبال آموزش پول ميده

در پاسخ به مطلب (حکم شرعی بازاریابی شبکه‌ای)
بجای جشن گرفتن اشتباهات اخوان (2 هفته 6 ساعت پیش)

بجای جشن گرفتن اشتباهات اخوان رو بازبینی و رفع کنید لطفا

در پاسخ به مطلب (اخوان و جشن ٩٠ سالگی)
ایشان توسط کومله ترور شدند (2 هفته 6 ساعت پیش)

ایشان توسط کومله ترور شدند زنده یاد غنی بلوریان در خاطراتش می نویسد زشت ترین حرکت چپ ها در آن زمان ترور این مرحوم بوده ؛ مرحوم شهریکندی بدنبال پایان جنگ در کوردستان بودند ، خداوند رحمتش کند

در پاسخ به مطلب (جمعی از اعضای جماعت مهاباد با دوست دیرین ماموستا شهریکندی دیدار کردند)
راحت ترين كار آرزو داشتن و (2 هفته 9 ساعت پیش)

راحت ترين كار آرزو داشتن و شعار دادن است

در پاسخ به مطلب (اخوان و جشن ٩٠ سالگی)
ظاهرا نویسنده متوجه تفاوت (2 هفته 14 ساعت پیش)

ظاهرا نویسنده متوجه تفاوت کارکرد یک مراسم و جشن عمومی با کنگره و نشست های تخصصی جماعات و سازمان ها متوجه نیستند

در پاسخ به مطلب (اخوان و جشن ٩٠ سالگی)
ممنون میشم خواهرم جواب پیاممو (2 هفته 16 ساعت پیش)

ممنون میشم خواهرم جواب پیاممو بدین تا اگه راهنمایی از دستم براومد براتون بفرستم

در پاسخ به مطلب (حکم فقهی رفتن به تالارهای عروسی)