حسن البنا، امام شهید راه دعوت و نوگرایی

نویسنده: 
انور الجندی
ترجمه: 
مصطفی اربابی
ناشر: 
احسان
نوبت چاپ: 
اول
سال چاپ: 
1389
قطع: 
وزیری
تعداد صفحات: 
415
نوع جلد: 
شومیز
تعداد جلد: 
یک
قیمت: 
6000 تومان

در طول تاریخ پرفراز و نشیب اسلام، احیاگرانی بوده‌اندکه آگاهانه در میدان اصلاح و نوگرایی و بیداری مسلمانان گام نهاده‌ و جانانه تلاش کرده‌اند در جامعه‌ی اسلامی تحول بزرگی ایجاد نمایند.
امام حسن البنا یکی از رادمردانی بود که پا به میدان دعوت و تربیت و اصلاح فردی و اجتماعی مسلمانان نهاده و با بهره‌گیری از تجارب مصلحان و اندیشمندان، مسلمانان را به بازگشت به سرچشمه‌ی زلال قرآن و سنت پیامبر-صلی الله علیه و سلم- فرا خواند.
صدای اندیشه‌ی وی که برخاسته از اخلاص و ایمان قوی او بود، در سراسر دنیا پیچید و خداوند به‌وسیله‌ی او دعوت اسلام را درقرن بیستم تجدید کرد، و نور اندیشه‌اش در خانه‌ها پرتو افکند و مشعل دعوتش چراغ هر محیطی گردید.
نگارنده‌ی گرانمایه در این کتاب،‌ شمّه‌ای از زندگی امام بنّا و مراحل مختلف زندگی وی را مورد تحلیل و بررسی قرار داده است. امید است مطالعه‌ی این کتاب چراغی باشد فراروی ره‌پویان مسیر دعوت دینی و بیداری اسلامی.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
علیدوست (مهمان)
1393/02/02

با سلام.کتابهایی که معرفی میکنید کتابهای خیلی جالبی هستند خدا پاداشتتان بدهد.همچنین این کتاب راه دعوت و نوگرایی دارای نکات بسیار ظریف و زیبایی هست که برای یک دعوتگر ریز بین واقعا میتواند مفید باشد.ولی معمولا هر جایی هم نمیشه این کتاب ها رو گیر آورد اگر امکان خرید اینترنتی رو از طریق همین سایت داشتیم به نظرم خیلی خوب بود.